reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek dla samotnej matki ?!

Ja bym na Twoim miejscu napisała jakieś odwołanie , że rzeczywiście byłaś samotną matką i prawnie pobierałaś pieniądze i to nie Twoja wina , że ojciec uznał teraz dziecko.Ja pierwszy raz słyszę o takiej sytuacji.Wiesz co wejdź na stronę Rzecznika Praw Obywatelskich tam jest elektroniczny formularz do wypełnienia - opisz swoją sytuację dokładnie i potem na adres domowy przyślą Ci odpowiedź co masz zrobic.

niestety takie mamy prawo, po porstu nikt nie informuje o tym,a nie akzdy czyta decyzje z urzedu do konca, tam jest wzmianka o tym ze o kazdej zmianie trzeba informowac urzad...
jedyne wyjscie to odwolanie sie od decyzji i czekanie na odp...
 
reklama
Hej!Czy mógłby mi ktoś pomóc bo mam problem a nigdzie nie moge znależć odpowiedzi. znajomi moi roznie mowia i juz sama nie wiem co mam robic. otóż! chopdzi o to czy cos mi przysługuje jako samotnej matce nawet jesli mieszkam z partnerem(ojcem dziecka) lecz nie jestesmy nawet zareczeni i jestem bezrobotna bez zadnego zasiłku i ojciec takze jest na bezrobociu lecz na kuroniówce? bardzo prosze o pomoc
 
Nie należy Ci się zasiłek dla samotnej matki, bo nią nie jesteś.Zasiłek należy się tylko wtedy kiedy ojciec jest nieznany albo nie żyje.Możesz starać się o zasiłki celowe,ale to co innego
 
Do Aga.82!
a ty muslisz ze jest tak łatwo znalezc prace??
oddałabym prawie wszystko by moc gdzies zarobic pare groszy i moj partner takze o to sie stara dlatego szukamy gdzie kolwiek jakiejs pomocy by zyło nam sie łatwiej.:-(Mam żałowac ze zaszłam w ciaze i przez to mam problemy finansowe i staram sie o kakakolwiek pomoc???
prosiłam tylko o rade a nie o to co mam robic ze swoim dalszym zyciem i zyciem partnera. on staje na glowie zeby mi niczego nie brakowalo a tym bardziej naszemu nienarodzonemu dziecku. serdeczne dzieki za pomoc i pocieszenie.
 
a ten zasiłek celowy na czym polega i jakie dokumenty bede musiała składac i gdzie?
O zasiłek starasz się w MOPSie składasz dokumenty o dochodach i zaświadczenia z bezrobocia,że np, jesteś bez prawa do zasiłku.Dochód rodziny zostaje tam przeliczony i jeżeli mieścicie się w kryteriach dochodowych dostaniesz kase
 
Do Aga.82!
a ty muslisz ze jest tak łatwo znalezc prace??
oddałabym prawie wszystko by moc gdzies zarobic pare groszy i moj partner takze o to sie stara dlatego szukamy gdzie kolwiek jakiejs pomocy by zyło nam sie łatwiej.:-(Mam żałowac ze zaszłam w ciaze i przez to mam problemy finansowe i staram sie o kakakolwiek pomoc???
prosiłam tylko o rade a nie o to co mam robic ze swoim dalszym zyciem i zyciem partnera. on staje na glowie zeby mi niczego nie brakowalo a tym bardziej naszemu nienarodzonemu dziecku. serdeczne dzieki za pomoc i pocieszenie.

Dlaczego się tak unosisz ? Nikt Cię nie obraził , tylko dostałaś to , o co prosiłaś radę. A rada to nie tylko napisanie Ci co masz zrobic ot tak na łatwiznę. Każdy ma prawo wyrazic swoją opinię , bo to jest forum , a skoro nie odpowiada Ci forma w jakiej zostało coś napisane można to napisac delikatniej a nie robic z igły widły. Nikt nie mówi Ci co masz robic ze swoim życiem , poza tym internet to dobra rzecz i można wuszykac wiele potrzebnych nam informacji. Gdyby każda z nas miałaby unościc się tak jak Ty to niepotrzebnie istniałby jakiekolwiek fora internetowe.
 
reklama
POMOCY

Moja sytuacja wygląda tak: jestem obecnie za granicą, gdzie urodziłam moją córeczkę, ale za miesiąc wracam do Polski na stałe już. Ojca małej nie wpisałam w akcie urodzenia, ponieważ to prawdziwy sukinsyn, który nie dał mi ani złotówki przez cała ciąże itp i nie chce żeby miał jakiekolwiek prawa do mojej Niuni, dlatego właśnie nie podaje go o uznanie ojcostwa ani inne takie

mam 22 lata i ukończony licencjat, nie pracuje, nie uczę się już (zacznę dopiero mgr w przyszłym roku od października, czy to coś zmieni za rok??) mieszkam z moim tata, mama jest za granica i już nie wraca, brat studiuje.

Czy wobec tego cokolwiek mi się należy? bardzo proszę o wyczerpująca i dokładną odpowiedz odnośnie mojej sytuacji!
Dziękuje :*
 
Do góry