reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek dla samotnej matki ?!

o apropo drugiego becikowego, to wlasnie sie zastanawiam. bo w urzedzie mi powiedzieli, ze od momentu w ktorym urodze dziecko staje sie osobna rodzina. tzn narazie dochod w rodzinie obliczany jest z mojej mamy, taty i mnie bo tak mieszkamy. a po urodzeniu dziecka nawet jak bede mieszkac z nimi pod jednym dachem to prawnie stane sie samodzielna rodzina i wszystkie zasilki i inne rzeczy dochod bedzie liczony tylko ze mnie i dziecka. Prawda to czy nie? ;]

Prawda- co do zasiłku rodzinnego i becikowego.Do pozostalych to różnie- zależy od tego jak ustawę zainterpretuje pracownik społeczny.W jednych MOPS-ach liczą wszystkich, w innych tylko ciebie i dziecko
 
reklama
Witam jestem tutaj nowa wiec z góry przepraszam jesli palne jakies głupstwo.Mam jednak pytanie:w styczniu odeszłam od męza potwora,wyjechałam z miasta ,wynajełam mieszkanie,znalazłam prace,załozyłam sprawe o alimenty które sa marne bo 700 zł na dwoje dzieci.z pomocy opieki społecznej próbowałam kozystac tylko raz odmówiono mi pomocy bo pracuje,gdzie zarabiam marne 900 zł owszem wraz z alimentami to niezła sumnka ale samo mieszkanie kosztuje mnie własnie 900 zł,jednak jakos dawałam radę.Teraz w grudniu jednak straciłam prace i bardzo sie boje ze szybko drugiej nie znajde,dlatego na początek musze(bo wcale nie chcę)zwrócic sie do poieki niewiem jednak na co mi sie nalezy bo obawiam sie ze pracownik znowu posle mnie z tzw.kwitkiem.W tej chwili żyjemy tylko z alimentów i zasiłku rodzinnego,już mi rosnie zadłuzenie za mieszkanie,i strasznie sie boje ze nie dam sobie rady dalej.pomocy gdzie mogę sie zwrócić.
 
dziewczyny pisaly jakis czas temu ze do Caritasu mozna zwrocic sie o pomoc i jej udzielaja.Sa to zazwyczaj jakies paczki zywnosciowe. moze i nie wiele ale zawsze jakis wydatek odejdzie. jesli MOPS nie pomoze Tobie to zacznij jakos dorabiac sobie. najlepiej cos co nie zajmie mnostwo czasu a dodatkowy grosz wpadnie. mozesz przeciez isc sprzatac...stawki sa calkiem sensowne i jakos da sie przetrwac trudny czas dopuki pracy na stale nie znajdziesz. najgorzej to zalamac sie i siedziec z zalozonymi rekoma :( koniecznie zacznij jakos splacac to mieszkanie bo dlug bedzie rosl i rosl i Cie to przerosnie.trzymaj sie cieplo i nie zalamuj.
 
Witam Dziewczyny :)

Moze sie troszke wybije z tematu... Ale czy ktoras z was moglaby mnie uswiadomic jak wygladaja tu procedury zwiazane z porodem w Turcji? Czy musze wczesniej poinformowac jakos specjalnie szpital, ze zdecydowalam sie u nich rodzic? Jakie sa oplaty??? Z gory mowie, ze mysle o szpitalu panstwowym :( Bylam raz na wizycie prywatnej... Jakies badania, USG i rozmowa kosztowaly mnie 500 lira :((( Wiec jak za porod tez tak licza, to niestety mnie nie stac :(((
Jak wyglada potem z becikowym z Polski? Czy cos bedzie sie mojemu Dzidziusiowi nalezalo? A moze turecki rzad daje cos podobnego do naszego becikowego? Jakas zapomoge potem? :( İ jak wyglada z porodem w polskim szpitalu? Trzeba cos placic?? ``Rezerwowac`` miejsce w szpitalu? Jak tak to kiedy? :/

Pozdrawiam Was wszystkie i licze na odpowiedz
Milla
 
Witam :)

A jak bedzie wygladac sprawa dodatkowych pieniazkow w moim przypadku? Chce wrocic do kraju urodzic dziecko... i... czy dostane becikowe? Jakies dodatki? Zapomoge? Mysle, ze wroce i po porodzie zostane do wyrobienia dziecku paszportu i wyjade za granice znowu. Jestem od przeszlo roku bezrobotna. Przez zeszly rok przebywalam za granica. Jak widzicie moja sytuacje?

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam
Milla
 
Witam :)

A jak bedzie wygladac sprawa dodatkowych pieniazkow w moim przypadku? Chce wrocic do kraju urodzic dziecko... i... czy dostane becikowe? Jakies dodatki? Zapomoge? Mysle, ze wroce i po porodzie zostane do wyrobienia dziecku paszportu i wyjade za granice znowu. Jestem od przeszlo roku bezrobotna. Przez zeszly rok przebywalam za granica. Jak widzicie moja sytuacje?

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam
Milla
a nie bardziej oplaca ci sie urodzic za granica?? jesli mialabys gdzie mieszkac i za co zyc???
w Polsce dostaniesz 1000 zl lub 2000zl becikowego zalezy od gminy w kotrej mieszkasz i jakie mialas dochody i rodzinne 48 zl na mc i jak ojciec dziecka nie zyje lub jest nieznany 165 zasilku
nie mozesz pobierac w dwoch krajach zasilku na dziecko
 
Witam Dziewczyny :)

Moze sie troszke wybije z tematu... Ale czy ktoras z was moglaby mnie uswiadomic jak wygladaja tu procedury zwiazane z porodem w Turcji? Czy musze wczesniej poinformowac jakos specjalnie szpital, ze zdecydowalam sie u nich rodzic? Jakie sa oplaty??? Z gory mowie, ze mysle o szpitalu panstwowym :( Bylam raz na wizycie prywatnej... Jakies badania, USG i rozmowa kosztowaly mnie 500 lira :((( Wiec jak za porod tez tak licza, to niestety mnie nie stac :(((
Jak wyglada potem z becikowym z Polski? Czy cos bedzie sie mojemu Dzidziusiowi nalezalo? A moze turecki rzad daje cos podobnego do naszego becikowego? Jakas zapomoge potem? :( İ jak wyglada z porodem w polskim szpitalu? Trzeba cos placic?? ``Rezerwowac`` miejsce w szpitalu? Jak tak to kiedy? :/

Pozdrawiam Was wszystkie i licze na odpowiedz
Milla
jesli chodzi i porod w Turcji to mozesz tam sie cos wiecej dowiesz Mamy z Tatusiami z Turcji - Forum BabyBoom
w Polsce nie trzeba rezerwowac szpitala,przyjezdzasz i rodzisz
ale jest takie zarzadzenie chyba od listopada,ze od ktorego tygodnia ciazy musisz byc stale pod kontrola lekarza,brac zaswiadczenia,ze masz opieke w czasie ciazy, bo inaczej zadnego becikowego nie dostaniesz
aha i pierwsza rzecza ktora pytaja w szpitali to czy sie jest ubezpieczonym,o to musialabys sie dowiedziec?
 
Jestem jeszcze w Turcji... Probowalam cos sie dowiedziec, ale niestety nie mam w znajomych mlodych mam... A lekarz nic nie wie... Zreszta ciezko mi sie porozumiewa bez jezyka... i tak jak szukalam w internecie na temat ``becikowego`` to nic na temat Turcji nie znalazlam... Dlatego pytam tu :(
 
Jestem jeszcze w Turcji... Probowalam cos sie dowiedziec, ale niestety nie mam w znajomych mlodych mam... A lekarz nic nie wie... Zreszta ciezko mi sie porozumiewa bez jezyka... i tak jak szukalam w internecie na temat ``becikowego`` to nic na temat Turcji nie znalazlam... Dlatego pytam tu :(

tam pewnie jest inne okreslenie na nasze becikowe
ale masz duzo racje jezykowa bariera jest bardzo ciezka do porozumienia sie
 
reklama
Do góry