reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek dla samotnej matki ?!

czy moglby ktos udzielic odpowiedzi??? bo jak narazie nie znalazlam na forum... dzieki
ja mam nieomal identyczna sytuację... przysługuje Ci drugie becikowe, rodzinne, oraz zapomoga na uczelni, stypendium socjalne prawdopodobnie też

Witam...nie mam kogo zapytac wiec pisze tutaj:)Mam dziecko z facetem który nas zostawił,co prawda dal dziecku nazwisko...wiec uznal za swoje.Co miesiac daje na utzymanie jakieś pieniadze ale to nie wystarcza mi na utrzymanie.Mieszkam kątem u rodzicow,nie mam pracy:(Byłam w opiece społecznej o pomoc ale tam powiedzieli mi ze według prawa nie jestem samotną matka:(Wiec zadna pomoc mi sie nie nalezy.Kochani pomocy!!Gdzie moge uderzyc?Czy jedynym wyjsciem jest pojscie do sądu o alimenty?Nie chciałabym sie z nim sądzic...:no:
przysługuje Ci rodzinne... alimenty również proponuję załatwić... możecie podpisac ugodę u notariusza nie musi być rozprawa

No wiec zdecydowalam sie wrocic... Becikowe jest tutaj, ale ze nie jestem ubezpieczona to mnie nie obejmuje... No a za sam porod koszt zaczyna sie w moim przypadku od 3 tys zlotych :)

Wiec niech ktoras prosze napisze jak mnie prawo potraktuje w Polsce? Porod, becikowe, dodatki? :-(

poród masz za darmo nawet jak nie jesteś ubezpieczona, becikowe też Ci przysługuje, idź do mopsu bo przysługuje Ci prawdopodobnie rodzinne, drugie becikowe, zasiłek dla samotnej matki ale informacje szczegółowe udzielą Ci na miejscu

mam pytanie co do zasilkow.mam 20 lat i niedlugo koncze szkole.na kwiecien mam termin i nie wiem jakie przysluguja mi zasilki.nie mieszkam z ojcem dziecka tylko z rodzicami.nasz dochodnie przekracza 500zl na osobe mimo ze pobieramy rodzinne.prosze odp bo nie orientuje sie w tych sprawach a z tego co czytalam pani zna sie na tym najlepiej
jak rodzinne to drugie becikowe Ci przysługuje, jak dziecko ma ojca nn to również zasiłek dla samotnej matki...
 
reklama
Catedra piszesz o ugodzie alimentacyjnej u notariusza-owszem można ją zawrzeć,ale to jest koszt około 200zl plus do tego dodatkowe pare złotych za nadanie klauzury wykonalności w sądzie,bez tego w razie niepłacenia alimentów przez tatusia komornik nie będzie mu ich ściągał- więc samo przez się nie bardzo taka notarialna ugoda się karkuluje.Taniej dla tatusia -wiadomo mama jest zwolniona z kosztów jest zawrzeć umowe na rozprawie sądowej.Koszty sądowe są niższe i nie trzeba pisać dodatkowych wniosków.Skoro tatuś zgadza się na alimenty to równie dobrze robi to w sądzie, tym baqrdziej,że w niektórych miejscowościach notariusze nie zajmują się spisywaniem takich ugód.
 
poradzcie mi prosze. 29.12 mialam rozprawe o ustalenie ojcostwa i alimenty. na rozprawie sad zabezpieczył alimenty i beda badania dna. bo tak chcial ojciec dziecka.
z mopsu bralam do grudnia zasilek dla samotnej matki, w styczniu zglosilam o tej rozprawie. wstrzymali mi zasilek dla samotnej matki.
dodam ze ja jeszcze nie dostalam pieniedzy (zabezpieczenie alimentow).
czy pani w mopsie slusznie mi wstrzymala zasilek dla samotnej matki?bo ojciec dziecka dalej nn i nie dostalam alimentow. dopiero bede to oddawac do komornika.
 
poradzcie mi prosze. 29.12 mialam rozprawe o ustalenie ojcostwa i alimenty. na rozprawie sad zabezpieczył alimenty i beda badania dna. bo tak chcial ojciec dziecka.
z mopsu bralam do grudnia zasilek dla samotnej matki, w styczniu zglosilam o tej rozprawie. wstrzymali mi zasilek dla samotnej matki.
dodam ze ja jeszcze nie dostalam pieniedzy (zabezpieczenie alimentow).
czy pani w mopsie slusznie mi wstrzymala zasilek dla samotnej matki?bo ojciec dziecka dalej nn i nie dostalam alimentow. dopiero bede to oddawac do komornika.
W mopsie postąpili słusznie.Gdybyś teraz dostawała zasiłek dla samotnej matki to wiedz o tym,że zaraz po rozprawie musiałabyś wszystko zwracać do MOPS-u.
 
jestem obecnie w ciąży, ale nie planuje ślubu z ojcem dziecka przed porodem. Mieszkamy wspólnie ale jestem zameldowana w domu rodzinnym. Czy po porodzie należą mi się jakieś świadczenia? tzn. mieszkając z partnerem bez legalizacji naszego związku ale mając meldunek w domu rodzinnym?
 
W mopsie postąpili słusznie.Gdybyś teraz dostawała zasiłek dla samotnej matki to wiedz o tym,że zaraz po rozprawie musiałabyś wszystko zwracać do MOPS-u.
Zastanwia mnie dlaczego uwazacie ze to dobrze sama osobiscie dostaje pieniadze wychowaczy 400 rodzine 64 zl i jako matka dziecka co ma wpisane nn 170 zl. Dalam zaswidczenie do pomocy ze sprawa jest w toku i ze czekam na testy i wcale nie powinni zbrac bo na obecna chwile nie ojca dziecko dopiero jak bedzie zatwierdzone przes to musisz to zgloscic jak chcecie to wam zacytuje to co bylo umnie napisac w decyzji ktora dostalam.
 
Zastanwia mnie dlaczego uwazacie ze to dobrze sama osobiscie dostaje pieniadze wychowaczy 400 rodzine 64 zl i jako matka dziecka co ma wpisane nn 170 zl. Dalam zaswidczenie do pomocy ze sprawa jest w toku i ze czekam na testy i wcale nie powinni zbrac bo na obecna chwile nie ojca dziecko dopiero jak bedzie zatwierdzone przes to musisz to zgloscic jak chcecie to wam zacytuje to co bylo umnie napisac w decyzji ktora dostalam.

dlatego nie dostaje sie kasy poniewaz pozniej bedzie w papierach,ze w tym samym czasie pobieralas zasilek i dostawalas alimenty na dziecko,bo sprawa sie toczy i jak dostaniesz wyrok np w czerwcu,to od poczatku sprawy pobierasz zabezpieczenie ktore jets na poczet alimentow
 
dlatego nie dostaje sie kasy poniewaz pozniej bedzie w papierach,ze w tym samym czasie pobieralas zasilek i dostawalas alimenty na dziecko,bo sprawa sie toczy i jak dostaniesz wyrok np w czerwcu,to od poczatku sprawy pobierasz zabezpieczenie ktore jets na poczet alimentow
Tak ale ja rozmawialm z sedzia i powiedzial ze prawnie jest jezeli bedzie ze dziecko nie jest tego ojca co testy byly mu robione i zabezpieczal to wtety musi mu oddac ale tylko wtedy a pomoc nie prawa odmowic.
Cytuje " Jednocześnie informujemy , iż w przypadku ustalenia ojcostwa przez Sąd lub złożenie oświadczenia o uznaniu dziecka przez ojca dziecka przed kierownikiem USC, należy niezwłocznie powidomić tut. organ wypłacający świadczenia rodzinne"
Na jej podstawie macie prawo na dotawnie swiadczen 170 zl
 
Miala bym prosbe ktora z was kobiety wie jakie sa progi do pomocy z pomocy spolecznej ale nie wychowawczy i nie zasilki. Wiem ze pomoc spoleczna ma pieniadze przydzielone na pomoc dla rodzin co jest im ciezko. Bywa ze daje na wegiel na mieszkanie daje dotacje paczki daja.
Wiem ze okolo 300 zl na osobe ale dookladnie nie wiem ile a to wazne jest dlamnie bo wiem ze czasami sa male przesuniecia i wyrazaja zgode jak sie ma wieksze kwote na osobe. Moze cos wiecie na ten temat bo ja niemam jak teraz isc boo bede miala caly miesiac praktyk i niemam jak tam zajsc. Prosze was o informacje.

023328990.png

ticker.php
 
reklama
ANAAA to znalazlam u siebie w mopsie,nie wiem dokladnie wszegolow bo nie korzystam,ale to mam cos z neta
Prawo do świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej przysługuje osobom i rodzinom w przypadku występowania jednej z powyższych okoliczności, a których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kryterium dochodowego, określonego w art. 8 ust. 1 ustawy o pomocy społecznej:

osobie samotnie gospodarującej, której dochód nie przekracza kwoty 477 zł, zwanej „kryterium dochodowym osoby samotnie gospodarującej”
osobie w rodzinie, w której dochód na osobę nie przekracza kwoty 351 zł, zwanej „kryterium dochodowym na osobę w rodzinie”
rodzinie, której dochód nie przekracza sumy kwot kryterium dochodowego na osobę w rodzinie, zwanej „kryterium dochodowym rodziny”
tu masz wiecej informacji MOPS Kraków - Zasady ogólne pomocy
 
Do góry