reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek dla samotnej matki ?!

Dziekuje Mozi za odpowiedz... Na forum tureckim tez zadalam pytanie, ale chyba nikt tam nie zaglada :/ Czyli niebedzie problemu jesli zglosze sie do szpitala? Tylko musze miec ubezpieczenie? A czy jesli zarejestruje sie w Urzedzie dla bezrobotnych, to bedzie jak ubezpieczenie? Bo oni chyba cos tam daja takiego i placic nie trzeba... A ja myslala, ze w mysl przepisow nawet nieubezpieczone ciezarne maja darmowa opieke :((((

Pozdrawiam :)
 
reklama
cześć, nie wiem czy dobrze trafilam i w odpowiednim miejscu pisze, moze wiecie czy mi cos przysluguje? jestem w ciazy, mieszkam z rodzicami, studiuje dziennie i nie mam zadnego dochodu, z partnerem nie jestem po slubie (i nie bede) nie mieszkamy tez razem, ale uzna on dziecko i bedzie nosilo jego nazwisko, zasilek dla samotnej matki wiec chyba odpada z tego co czytalam, a jak jest z drugim becikowym? czy przysluguje mi cos jeszcze? wlasciwie bede na utrzymaniu rodzicow dalej, moze cos ktos doradzi?

czy moglby ktos udzielic odpowiedzi??? bo jak narazie nie znalazlam na forum... dzieki
 
Witam...nie mam kogo zapytac wiec pisze tutaj:)Mam dziecko z facetem który nas zostawił,co prawda dal dziecku nazwisko...wiec uznal za swoje.Co miesiac daje na utzymanie jakieś pieniadze ale to nie wystarcza mi na utrzymanie.Mieszkam kątem u rodzicow,nie mam pracy:(Byłam w opiece społecznej o pomoc ale tam powiedzieli mi ze według prawa nie jestem samotną matka:(Wiec zadna pomoc mi sie nie nalezy.Kochani pomocy!!Gdzie moge uderzyc?Czy jedynym wyjsciem jest pojscie do sądu o alimenty?Nie chciałabym sie z nim sądzic...:no:
 
Witam...nie mam kogo zapytac wiec pisze tutaj:)Mam dziecko z facetem który nas zostawił,co prawda dal dziecku nazwisko...wiec uznal za swoje.Co miesiac daje na utzymanie jakieś pieniadze ale to nie wystarcza mi na utrzymanie.Mieszkam kątem u rodzicow,nie mam pracy:(Byłam w opiece społecznej o pomoc ale tam powiedzieli mi ze według prawa nie jestem samotną matka:(Wiec zadna pomoc mi sie nie nalezy.Kochani pomocy!!Gdzie moge uderzyc?Czy jedynym wyjsciem jest pojscie do sądu o alimenty?Nie chciałabym sie z nim sądzic...:no:

jak nie bedziesz miala wyroku o alimenty lub papiera od natariusza,ze placi ci alimenty,ze nie jestescie razem nigdzie nic nie dostaniesz
 
No wiec zdecydowalam sie wrocic... Becikowe jest tutaj, ale ze nie jestem ubezpieczona to mnie nie obejmuje... No a za sam porod koszt zaczyna sie w moim przypadku od 3 tys zlotych :)

Wiec niech ktoras prosze napisze jak mnie prawo potraktuje w Polsce? Porod, becikowe, dodatki? :-(
 
mam pytanie co do zasilkow.mam 20 lat i niedlugo koncze szkole.na kwiecien mam termin i nie wiem jakie przysluguja mi zasilki.nie mieszkam z ojcem dziecka tylko z rodzicami.nasz dochodnie przekracza 500zl na osobe mimo ze pobieramy rodzinne.prosze odp bo nie orientuje sie w tych sprawach a z tego co czytalam pani zna sie na tym najlepiej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witam...nie mam kogo zapytac wiec pisze tutaj:)Mam dziecko z facetem który nas zostawił,co prawda dal dziecku nazwisko...wiec uznal za swoje.Co miesiac daje na utzymanie jakieś pieniadze ale to nie wystarcza mi na utrzymanie.Mieszkam kątem u rodzicow,nie mam pracy:(Byłam w opiece społecznej o pomoc ale tam powiedzieli mi ze według prawa nie jestem samotną matka:(Wiec zadna pomoc mi sie nie nalezy.Kochani pomocy!!Gdzie moge uderzyc?Czy jedynym wyjsciem jest pojscie do sądu o alimenty?Nie chciałabym sie z nim sądzic...:no:
Należy Ci się zasiłek okresowy czy też celowy jeżeli twoje dochody nie przekroczą pewnych kryteriów.Zasiłek dla samotnej matki Ci się nie należy bo wedłu prawa ni ą nie jesteś.Jedynym sensownym wyjściem w tej sytuacji to sprawa o alimenty.
 
Ostatnia edycja:
No wiec zdecydowalam sie wrocic... Becikowe jest tutaj, ale ze nie jestem ubezpieczona to mnie nie obejmuje... No a za sam porod koszt zaczyna sie w moim przypadku od 3 tys zlotych :)

Wiec niech ktoras prosze napisze jak mnie prawo potraktuje w Polsce? Porod, becikowe, dodatki? :-(

Do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych na zasadach określonych w ustawie, a więc m.in. opieki medycznej mają prawo poza osobami ubezpieczonymi również osoby posiadające obywatelstwo polskie i posiadające miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które nie ukończyły 18. roku życia lub są w okresie ciąży, porodu i połogu (art. 2 pkt 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych Dz.U.08.164.1027 ze zm.)

Jednorazowa zapomoga, zwana becikowym, przysługuje matce lub ojcu dziecka, opiekunowi prawnemu albo opiekunowi faktycznemu dziecka - niezależnie od wysokości dochodów. Jednorazowa zapomoga nie przysługuje, jeżeli członkowi rodziny przysługuje za granicą świadczenie z tytułu urodzenia dziecka, chyba że przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego lub dwustronne umowy o zabezpieczeniu społecznym stanowią inaczej. Becikowe przysługuje, jeżeli kobieta pozostawała pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu (obowiązek potwierdzenia opieki medycznej nad kobietą w ciąży, o którym mowa, stosuje się od dnia 1 listopada 2009 r.). Przepisu dotyczącego pozostawania pod opieką lekarską nie stosuje się do osób będących prawnymi lub faktycznymi opiekunami dziecka (Art. 15b ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. 2006r., Nr 139, poz. 992 z późn. zm.)

A swoją drogą zarejstruj się w Urzędzie Pracy to będziesz miala dla siebie i dziecka Ubezpieczenie Zdrowotne wtedy pobyt w szpitalu masz darmowy...
 
Ostatnia edycja:
reklama
mam pytanie co do zasilkow.mam 20 lat i niedlugo koncze szkole.na kwiecien mam termin i nie wiem jakie przysluguja mi zasilki.nie mieszkam z ojcem dziecka tylko z rodzicami.nasz dochodnie przekracza 500zl na osobe mimo ze pobieramy rodzinne.prosze odp bo nie orientuje sie w tych sprawach a z tego co czytalam pani zna sie na tym najlepiej


To jakie zasiłki będą Ci się należały zależy od tego co będzie widniało w akcie urodzenia dziecka.Napewno dostaniesz becikowe.
 
Do góry