reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie nasze i naszych maluszków

Musialabys dostac recepte od lekarza na np mleko sojowe lub preparat mlekozastepczy. Ale skoro ta wysypka nie jest zbyt duza to stanowczo tych produktow odradzam, gdyz nie sa one tak wartosciowe jak te z mleka krowiego i podobno bardzo niesmaczne

kolezanka je podawala,ale Polskie i mowila ,ze sa ochydne w smaku:tak:bardzo slone ,ze podobno po posmakowaniu wzielo ja na odruchy wymiotne:unsure:
 
reklama
Oleczka tez miala delikatna skaze bialkowa, na poczatku podawalam jej NAN HA2 bo znalazlam w sklepie z polskimi rzeczami i NAN zadzialal potem miala problemy ze znalezieniem wiec sprobowalam z Aptimalemi malej nie podeszlo, potem cowgate tak samo i sma i powtorka w koncu dalam jej fioletowy FARLEYS i podzialalo i od tej pory na nim zostalismy i gra
 
No to mam teraz dylemat, od poczatku podawalam mu SMA, raz kupilam Cow&Gate ale wogole mu nie podeszlo, pociagnal raz a reszte wypluwal, tez probowalam strasznie niedobre i wrocilam do SMA.
Wychowywanie takiego malego szkraba to nielada sztuka.
Pozdrawiam.,
 
Witam drogie mamy. Ja też miałam podobny dylemat. Pytałam się GP i położnej o witaminę D3 i nawet nie wiedzieli że można podawać to dziecku, więc po tej wizycie jeszcze bardziej zgłupiałam. Do Polski pojechałam z moim synkiem dopiero jak skończył 7 miesięcy i od razu udałam się do pediatry. Lekarka powiedziała, że jeśli tu nie podają to ona też nie będzię przepisywać, bo widocznie nie jest to konieczne. Ja wciąż karmię piersią i nie stwierdziła żadnych oznak krzywicy. Kupiłam za to Vibovit Bobas w saszetkach dla małego.
Pozdrawiam
P.S. Ja jestem z Oxfordshire.:-)
 
Ja też miałam ten dylemat podawać czy nie, poszperałam troszkę na necie i dowiedziałam się, że w PL też już się odchodzi od profilaktycznego podawania wit.D, to samo powiedziała mi pediatra jak byłam w PL. No więc nie dawałam, za to starałam się żeby mała miała codziennie małą dawkę słoneczka, bo tak jak pisze Maja 1980 wystarczy minutka dziennie słoneczka i jest wystarczająco witaminy D w organiźmie:-)
 
No kochane moje od trzech dni podaje Alexowi Aptamil i jak narazie SUPER:-):-D, (odpukac oczywiscie) kupka juz na drugi dzien byla taka jak powinna zolta i papkowata, a nie twarda i zielona:sick::eek:, no i nie meczy sie juz przy jej robieniu.:tak:
Mam nadzieje ze te szorstkie placki jeszcze mu poschodza, czym smarowalyscie, ja uzywam tylko Wazelinki kosmetycznej i jest juz mala poprawa ale moze jest cos lepszego.
Dziekujemy bardzo drogie mamuski.:biggrin2::cool:
 
Witaj! Ja mieszkam od 5 lat w uk,podawalm mojemu Kubusiowi dzis 5 latek mleko Farleys,gdyz mialo malo zawartosc laktozy i nie powodowalo kolek.Jesli masz jakies pytania to pisz na emaila iwona38@buziaczek.pl chetnie sluze rada,w momencie wystapienia kolek mozesz podawac infacol przed kazdym karmieniem.
 
Karmiłam synka piersią ale dokarmiałam go (z wygodnictwa :zawstydzona/y: ) mlekiem Cow & Gate
potem jak przeszłam całkiem na mleko modyfikowane, to za Waszym przykładam dawałam synkowi Aptimil i ......
miał na nie uczulenie :szok:
-czerwoną pupę, aż się robiły ranki :-(

Mam jeszcze jedną puszkę nie otwartą w domu i nie wiem po co ją trzymam :baffled:
zaraz ją wywalę do śmieci :sorry2:

w kilka godzin po zmianie mleka ponownie na Cow & Gate, pupka była jak nowa :-)
 
reklama
Jak zaczelam Mayi podawac Aptamil to wyladowalysmy w szpitalu :-( wiec teraz dostaje sma i jestesmy bardzo zadowolone, karmie ja jeszcze piersia ale juz zadko.
 
Do góry