reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie,wychowanie i rozwój naszych dzieciaczków

co do kupy to powiem tak,bedac w szpitalu Damian byl 7 dzien bez kpy,mowilam to lekarzom i kazdy mowil iz tak byc nie powinno,a z drugiej strony slyszalam ze nawet i 2 tyg dziecko bez kupy moze byc,nasza kochana Oleska mowila iz pokarm matki jest tak bardzo dobrze trawiony iz temu nie ma kupek nawet tyle dni i jakos bardziej w to wierze

Monika Staszewska - położna pisze:
Niektóre niemowlęta robią kupkę rzadziej - raz na kilka czy kilkanaście dni. Rzadsze wypróżnienia biorą się stąd, że pokarm kobiecy jest przyswajany nieomal bez reszty, a układ enzymatyczny malucha zdążył tymczasem nieco dojrzeć.

Witam :)
dla mnie jest to bardzooo dziwne ,
Ja uważam ,że jak dziecko nie robi kupki , to cały "produkt" wyjściowy trzyma w jelitach ,pomyślcie co tam się dzieje . To co weszło musi wyjść :) Jeżeli pokarm jest dobrze trawiony , to oznacza ze kupka będzie szybko.... Pokarm ciężko trawiony zalega w organizmie

ale może faktycznie z pokarmem kobiecym jest inaczej ?
 
reklama
kiedys czytalam ze jesli dlugo nie ma kupki to nalezy zwracac uwage na siku. jesli dziecko normalnie sika tzn nie mniej niz zwykle to wszystko jest ok.
 
Ja mam małego tylko na cycu i kupki mamy z 3 dziennie ;/
Od kilku dni szaleństwo jedzeniowe. Liczyłam, że zaczniemy wreszcie jeść rzadziej a więcej - a tu woła prawię co godzinę (najmarniej co dwie). W nocy niewiele lepiej (zasypia 20.30, pierwsza pobudka 23.30, druga 2.30 a później 3.30 i od 4.30 godzinny czas zabaw :angry: 5.30 żarełko). Tweraz śpi zobaczymy jak długo.
Ale najbliżej prawdy jest nataliak
kiedys czytalam ze jesli dlugo nie ma kupki to nalezy zwracac uwage na siku. jesli dziecko normalnie sika tzn nie mniej niz zwykle to wszystko jest ok.
 
ja też jestem w stanie uwierzyć w wysoką przyswajalność mleka z cycka... Bo te 7kg Prezesa z powietrza się nie wzięło ;)
Tak naprawdę u nas niby strzały są konkretne ale jak się "zbierze do kupy" zawartośc pieluchy to nawet 1 karmienie to nie jest.

Nataliak - nie martw się, dostaniecie ćwiczenia i będzie gites. Jeszcze Lenka sztangistką w przyszłości zostanie ;-)
 
aga-a moze Tomek ma nietolerancje laktozy???

Nietolerancja laktozy jest zaburzeniem trawienia, w którym organizm wytwarza za mało lub nie wytwarza wcale laktazy, enzymu wymaganego do prawidłowego rozkładu laktozy (cukru obecnego w mleku i innych produktach nabiałowych). W przypadku nietolerancji laktozy spożycie produktów zawierających laktozę prowadzi do nadmiernej produkcji gazów trawiennych (wzdęcia i kurczowe bóle brzucha). Ludzie z nietolerancją laktozy powinni zwracać uwagę na składniki i dodatki zawarte w produktach żywnościowych.

bedac w szpitalu u kolezanki corki stwierdzono wlasnie ową nietolerancje wykonujac test Kerrego,jest to badanie w ktorym bada sie kał dziecka,wykazuje on czy sa obecne cukry,niestety ze wzgl na bardzo uboga diete a takim przypadku znajoma przeszla na mieszanke i z tego co wiem roznica jest kolosalna,

taka nietolerancja nie objawia sie np jakimis zmianami skornymi,tylko wlasnie bolami brzuszka,wzdeciami,

sama jutro niose kupe Damianka na ten test,u mnie w Białymstoku takie badanie chyba wykonuje sie tylkow jednym laboratorium w Dzieciecym Szpitalu Klinicznym cena 17 zl,wynik tego samego dnia po poludniu

produkty ktore moga np zaiwerac laktoze
▪ Chleb i inne pieczywo
▪ Ciasta i ciasteczka
▪ Cukierki
▪ Purée ziemniaczane w proszku
▪ Margaryna
▪ Wiele leków na receptę
▪ Leki dostępne bez recepty
▪ Gotowe mieszanki do wyrobu ciast
▪ Śniadaniowe płatki zbożowe
▪ Sosy sałatkowe
▪ Wędliny
▪ Zupy
 
komi daj znać jak wyszedł Wam ten test - może ja też zrobię ????
u nas pediatra podejrzewa właśnie nietolerancję laktozy ale jedyne co miałam robić to odciągać odrobinę mleka przed karmieniem i podawać Dicoflor (probiotyk)
 
komi daj znać jak wyszedł Wam ten test - może ja też zrobię ????
u nas pediatra podejrzewa właśnie nietolerancję laktozy ale jedyne co miałam robić to odciągać odrobinę mleka przed karmieniem i podawać Dicoflor (probiotyk)
he he a co to za lekarz tobie tak powiedzial? do jakiej chodzisz przychodni na Berlinga? fakt najwieksza ilosc lakztozy jest w poczatkowym mleku matki,ale odciagniecie jej nie znaczy ze w ogole jej potem nie bedzie,do tego potrzebna jest baaardzo uboga dieta,nawet chleb zaiwera laktoze wiec jest ciezko

wiesz ja radze zrobic Ci go i tyle,koszt nie jest duzy bo 17 zl,robi sie go u nas w DSK ,kupke zanosisz do godz 10 kazdego dnia roboczego do pokoju 5004,ja jutro niose,nawet jak nie bedzie kupki to pomoge czopkiem
 
reklama
no ja właśnie nie wiem skąd ten pomysł z nietolerancją laktozy - ODPUKAĆ kłopotu z kupkami i bąkami nie mamy :/

a z tym odciąganiem to owszem, w mleku jest laktoza ale w tym początkowym jest jej najwięcej - stąd to odciąganie
 
Do góry