reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiany Na Skorze

reklama
Aga J pisze:
Natalka ma prawie 11 miesięcy i od ponad pół roku pojawiały się u niej co jakiś czas szorstkie place (szczególnie na łokciach i nóżkach).Raz było dobrze i znów się pojawiały. Obecnie lekarka zaleciła nam kąpać małą w Oilatum - emulsja. Mała ma bardzo suchą skórę, jak ją rozbieram do kąpania jest prawie cała biała. Dodatkowo ostatnio pojawiły się maleńkie krostki na policzkach [...]

Mam jeszcze jedno pytanko - czy oliwkujecie swoje dzieci? Bo nam już lekarka nie kazała.
Kiedy może być poprawa po kąpieli w Oilatum?

Aga J takie objawy jak Twoja Natalka, moja Julia miała właśnie po oliwce, od kiedy zmieniłam oliwkę na balsam po kąpieli, problem zniknął.
 
Moj synek tez jest alergikiem i mamy spore kłopoty ze skorką, u nas oilatum nie pomagał (ani emulsja ani krem) , dermatolog polecił nam A- dermę Exomega(zel do kąpieli+ balsam do ciała)- i faktycznie rewelacyjnie pomaga tyle ze wydatek spory bo za oba specyfiki ok 90 zł
Co do oliwek zgodzę sie w zupełnosci, ze u dzieci z problemami skornymi bardziej szkodzą niz pomagają ( wysuszają jeszcze bardziej skórkę) my przez pewien czas stosowalismy zamiast oliwki parafinę w płynie (do kupienia w aptece ok 3 zł, zresztą oilatum tez jest na bazie parafiny) ale teraz tylko stosujemy A-dermę i jest dobrze
 
czesc
ja tez mam problem z sucha skórą dziecka i lekarz zalecił kosmetyki oilatum (mydło też nie tylko płyn do kąpieli) a po kąpaniu smarowanie ciekłą parafiną(do nabycia w aptece) powiedział że oliwki mogą podrażniać delikatną skórę podobnie jak kremy bo zawierają różne substancje zapachowe a parafina jest od tego wolna.

parafina ma jeszcze jeden plus jest dużo tańsza od oliwki a efekt nawet lepszy
 
Mój syneczek był przenoszony, po porodzie skóra strasznie mu się łuszczyła. Lekarz zalecił kompiele w Oliatum oraz smarowanie kremem także Oliatum. Sucha skórę wyleczyliśmy po około miesiącu czasie. teraz małego myję mydłem Oliatum i smaruję oliwką Bambino. Ale ostatni niestety zauwarzyłam że na twarzy oraz pod kolanami jego skóra jest strasznie sucha. Nie wiem z czego powinnam zrezygnować ?? Czy z tego mydła czy nie smarować małego oliwką? Nie wiem co mam robic!!!! Podpowiedzcie mi !!!
 
cześć,
my stosowaliśmy różne metody i efekty były takie sobie. Od ok miesiąca używam płynu do kąpieli z oliwką nivea i skóra synka jest idealna. Nie używamy żadnych więcej kosmetyków na codzień. Najwyżej gdy mu się pupa zaczerwieni to używam sudokremu.
Pozdrawiam
Giza
 
koteczek pisze:
Nie wiem z czego powinnam zrezygnować ?? Czy z tego mydła czy nie smarować małego oliwką? Nie wiem co mam robic!!!!  Podpowiedzcie mi !!!

Odstaw najpierw oliwkę, stosuj dalej mydło. Jak nie nastąpi poprawa odstaw mydło i stosuj oliwkę. Bedziesz miała odpowiedź...być może oba mają niekorzystny wpływ, albo kompozycja tego konkretnego mydła z tą konkretną oliwką.
 
Jeśli mam zrezygnować z oliwki to czym mam dziecka skóre smarować po kąpieli ?? A ta parafina o której pisałyście jest dobra ??
 
Ja smaruję Julię lawendowym mleczkiem do ciała Johnson's Baby i skórka jest aksamitna, ale podobno dużo dzieci ma uczulenie na kosmetyki Johnsona, więc może lepiej wypróbuj tą parafinę.

 
reklama
ja osobiscie miałam sucha skórę i dermatolog przepisał mi właśnie płyn do kąpieli Olilatum. Po kapieli nie stosowałam zadnych oliwek. po 2 tygodniach skóra była super! :laugh: mi naprawde pomógł ten srodek ;D Juz nie mam kłopotu ze skóra ze 2 lata. Teraz uzywam oliwki lub balsamu i jest dobrze.
Mój synus na szczeście nie ma problemu ze skóra :laugh:
 
Do góry