reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie lekarskie

na_cik

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Czerwiec 2012
Postów
751
Miasto
W-wa
Hej. Wiem,że spamuje tematami ale ten wydaje mi się dość istotny.

Nie bardzo wiem jak się zachować.

Jestem na zwolnieniu lekarskim od 19 czerwca do 2 lipca i będę je miała przedłużone. Zwolnienie jest dlatego,że mam stojącą pracę i nie daje rady stać po 8 godzin. Byłam zmęczona i po kilku godz stania zaczynał mnie boleć brzuch.

Wszystko pięknie, ale...moja pani doktór wypisała mi zwolnienie z 1 czyli chory ma leżeć. Co całkowicie unieruchamia mnie w domu.
Jak byłam ostatnio i poprosiłam o zmianę bo chciała bym chociaż wyjść na spacer to powiedziała,że ciężarna ma leżeć! :szok: Dodam,że nie jest ze mną tak,że tylko stanie przez cały dzień w pracy jest męczące,a nie ma możliwości,żebym mogła usiąść na dłużej niż kilka min.

Rozumiem,że sama chciałam tego zwolnienia ale na Boga przecież to nie jest zdrowe siedzieć non stop w domu. W dodatku postraszyła mnie ZUSem. Że robią kontrole i bla bla.

Macie może jakieś lepsze doświadczenia?
 
Ostatnia edycja:
reklama
a czemu od 19 stycznia ? na cos innego chorowalas ?

ja mam zwolnienie z 2, wiec moge chodzic, jestem nauczycielem moj gin powiedzial ze odrazu mam brac L4.
 
Nie. Od 6 tc mam zwolnienie. Od 19 czerwca! to dopiero trochę ponad tydzień ;) o czym musiałam pomyśleć ;)
Ja jestem sprzedawcą w sklepie odzieżowym no i niestety wszyscy łącznie z kierownikiem stoimy po 7,5godz ;/
 
napisalas styczen wiec nie wiedzialam o co kaman ;)
no to lekarka dziwna, nie rozumiem co jej szkodzi wypisac tak zwolnienie zebys mogla chodzic ?
 
ja też mam 2
do 33 dni płaci zakłąd pracy nie ZUS więc im nic do tego, pozatym kontrole jak są to dostajesz wezwanie że masz się wtedy i wtedy stawić na badanie, a podobno się za to wzieli i często ciężarne sprawdzają (debilizm). Moja znajoma w 5 miesiącu miała :szok: przecież wiadomo że wtedy już nie bardzo się pracuje.
na_cik Jak nie jesteś zadowolona z lekarki to zmień, nie zastanawiaj się !!
 
reklama
No właśnie, ale tak na prawdę co można ciężarnej na "chodzącym" zwolnieniu? Dla mnie to jest w ogóle paranoja bo niezdolność do wykonywania pracy nie równa się niezdolności do funkcjonowania xD
 
Do góry