reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam inspiracji

Basiatasia

Początkująca w BB
Dołączył(a)
3 Luty 2022
Postów
15
Hej. Macie może pomysł co gotować 10 miesięcznemu dziecku. Żadnych wymyślnych proszę. Mnie jakoś pomysły się pokończyły. Sobie to ja nie gotuje, bo nie lubię i kupuje gotowce.
Przykladowe i ostatnie menu mojego dziecka które mu robię:
Śniadanie: płatki owsiane, z amarantusem, słonecznikiem, bananem albo jabłkiem i masłem orzechowym. Podobne ale zawsze płatki owsiane.
Obiad: Słoczek
Kolacja: placki z mąki orkiszowej, jajka, jakieś gofry ze szpinakiem oczywiście zdrowe
Przekąska: kawałek jakiegoś owoca, chrupki kukurydziane
Przepisy mile widziane
 
Ostatnia edycja:
reklama
Może zacznij swoje zupki gotować i zrezygnuj ze słoiczków.
Już spokojnie możesz zrobić normalny obiad: ugotować ziemniaka/brokuła/marchewkę do tego np. pulpet z indyka. Możesz zrobić też spaghetti. Może być jajecznica. Ja bym spróbowała także z rybą,
Ogólnie masz mało rzeczy, dzięki którym dziecko uczy się gryźć.
 
Szkoda ze nie przygotowujesz tez posilkow dla siebie bo dzieci lubią kosztowac to co rodzic ma na talerzu i w ten sposob tez chetniej proboją nowych rzeczy. No ale to tak na marginesie.
Dla malej mozesz robic np budyń domowy, jogurt z owocami, placuszki bananowo owsiane, mozesz sprobowac innych zboz jak kasza jaglana, jajecznica z dodatkami typu pomidor, szczypiorek. Na obiad dajesz sloiczek wiec nie bede pisac przykladow ale glownie to co my dorosli tylko w uproszczonej wersji.
 
Może zacznij swoje zupki gotować i zrezygnuj ze słoiczków.
Już spokojnie możesz zrobić normalny obiad: ugotować ziemniaka/brokuła/marchewkę do tego np. pulpet z indyka. Możesz zrobić też spaghetti. Może być jajecznica. Ja bym spróbowała także z rybą,
Ogólnie masz mało rzeczy, dzięki którym dziecko uczy się gryźć.
Przerabiałyśmy już jajko. Warzywa do
Może zacznij swoje zupki gotować i zrezygnuj ze słoiczków.
Już spokojnie możesz zrobić normalny obiad: ugotować ziemniaka/brokuła/marchewkę do tego np. pulpet z indyka. Możesz zrobić też spaghetti. Może być jajecznica. Ja bym spróbowała także z rybą,
Ogólnie masz mało rzeczy, dzięki którym dziecko uczy się gryźć.
Dziś zrobiłam kolejne podejście du zupki. Zrobiłam pomidorowa oczywiście wersji dla dzieci bez i co.... i nic nie zjadła
Hej. Macie może pomysł co gotować 10 miesięcznemu dziecku. Żadnych wymyślnych proszę. Mnie jakoś pomysły się pokończyły. Sobie to ja nie gotuje, bo nie lubię i kupuje gotowce.
Przykladowe i ostatnie menu mojego dziecka które mu robię:
Śniadanie: płatki owsiane, z amarantusem, słonecznikiem, bananem albo jabłkiem i masłem orzechowym. Podobne ale zawsze płatki owsiane.
Obiad: Słoczek
Kolacja: placki z mąki orkiszowej, jajka, jakieś gofry ze szpinakiem oczywiście zdrowe
Przekąska: kawałek jakiegoś owoca, chrupki kukurydziane
Przepisy mile widziane
Dziś zrobiłam kolejne podejście do zupki. Zrobiłam pomidorowa z makaronem oczywiście wersji dla dzieci i co.... i nic nie zjadła. Przykro trochę
 
Przerabiałyśmy już jajko. Warzywa do

Dziś zrobiłam kolejne podejście du zupki. Zrobiłam pomidorowa oczywiście wersji dla dzieci bez i co.... i nic nie zjadła

Dziś zrobiłam kolejne podejście do zupki. Zrobiłam pomidorowa z makaronem oczywiście wersji dla dzieci i co.... i nic nie zjadła. Przykro trochę
Ja w tym wieku już podawałam to co nam gotowałam , z tym że nie aż tak doprawione- jedynie troszkę do smaku. No jak by nie patrzeć obiadki że słoiczka mają specyficzny smak. Ugotuj rosołek z makaronem , widelcem rozdrobnij makaron, warzywa z rosołu , posiekaj mięsko , wymieszaj na gęsto z bulionem i spróbuj podać
 
Przerabiałyśmy już jajko. Warzywa do

Dziś zrobiłam kolejne podejście du zupki. Zrobiłam pomidorowa oczywiście wersji dla dzieci bez i co.... i nic nie zjadła

Dziś zrobiłam kolejne podejście do zupki. Zrobiłam pomidorowa z makaronem oczywiście wersji dla dzieci i co.... i nic nie zjadła. Przykro trochę
Nie musi Ci byc przykro, naprawde, to sie jeszcze nie raz powtorzy ze sie nagotujesz a maluch tylko pogardzi:p bywa i w pozniejszym wieku wiec spokojnie. Łatwiej to zniesc jak gotujesz dla siebie a dziecku tylko odkladasz czesc zeby mocno nie przyprawiac:p wtedy sie tak nie marnuje ani jedzenie ani Twoj czas:) a to co dzis nie smakuje, za tydzien moze byc ulubionym daniem, lub zwyczajnie bedziesz wiedziec zeby nie powtarzac bo nie lubi i juz. Moja corka na przyklad do dzis nie tknie pomidora ani zupy pomidorowej a ma juz trzy latka:p
 
Ja bym dawała kanapki. Nawet chleb z masłem. Albo jakąś pastą warzywną. Albo z tym, co sama jesz. Synkowi nie dawałam na początku i teraz nie chce tknąć nawet.
 
Na tym etapie dzieci z grubsza jadły już to co my w sensie obiadu, a tak to naleśniki, placki, kanapki,jajecznica. Dodatkowo typowe niemowlece to musy owocowe, gotowe kaszki, serki i jogurty różne. Moja siostra ma teraz dziecko 9msc i wszystko jej daje co sami jedzą. Zero słoików i robienia czegoś pod małą ale ona uważa, że do roku to podstawą jest mleko więc i tak przeważa pierś a reszta to co tam podziubie i po próbuje.
 
Polecam profile na Instagramie klarusiowe_blw oraz bonia.mi
Proste składniki a maluch ma zajęcie na pół godziny :)
Na obiad ostatnio dajemy to do sami jemy, tyle że bez soli :)
 
reklama
Przerabiałyśmy już jajko. Warzywa do

Dziś zrobiłam kolejne podejście du zupki. Zrobiłam pomidorowa oczywiście wersji dla dzieci bez i co.... i nic nie zjadła

Dziś zrobiłam kolejne podejście do zupki. Zrobiłam pomidorowa z makaronem oczywiście wersji dla dzieci i co.... i nic nie zjadła. Przykro trochę
Normalne🙂 Jak coś jest nowe to kilka do kilkunastu prób zanim stwierdzicie, że faktycznie nie warto więcej tego podawać🙂
 
Do góry