reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

basen po cc

Malenaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Marzec 2009
Postów
201
Dziewczyny po ilu tyg można iśc na basen po cc, jeśli rana z zew. dobrze sie goi, up ławy po porodowe się skończyły. Ja już patrzeć na siebie nie mogę, w ciuchy się nie mieszczę i kregosłup boli, az mam problemy z wzięciem głębokiego oddechu:( n
Mineło 5, 5 tyg.
 
reklama
Ja jestem po cc, ale powiem szczerze,że nie mam pojęcia kiedy jest dobry moment na basen. Ja w 5 tygodni po porodzie nie miałam ochoty na basen;-)
W tym czasie powinnaś już mieć wizytę kontrolną u ginekologa, więc może z nim pogadaj na ten temat? I chyba lepiej po porodzie wybrac się na sprawdzony basen, gdzie jest na pewno czysta woda. Najlepiej na taki gdzie można chodzić z maluszkiem. Tylko u mnie żeby wejść na taki basen trzeba wcześniej zrobić badanie u gina i dostarczyć im wynik. A dziecko musi mieć zaświadczenie od pediatry że jest zdrowe.
 
Witam,
moim zdaniem przed pójściem na basen po porodzie, a już szczególnie po cc trzeba bezwzględnie zaliczyć wizytę u ginekologa, ponieważ tylko badaniem fizykalnym można stwierdzić, czy wszystko już jest tak, jak być powinno. Każda kobieta ma swoje tempo przychodzenia do normy po porodzie i każda goi się inaczej, tak więc lekarz musi zobaczyć i dopiero wtedy zdecydować, czy już jest odpowiedni moment. Tym bardziej, ze nawet te "sprawdzone" baseny jakieś ryzyko jednak z sobą niosą. I uważam, że pomysł wpuszczania na basen tylko z zaświadczeniem od ginekologa jest może trochę uciążliwy dla mam, ale bardzo podnosi poziom bezpieczeństwa korzystania z takich miejsc.
 
Zgadzam się! Trzeba się nabiegać po lekarzach, ale miło wiedzieć,że wchodzi się do wody ( zwłaszcza z dzieckiem), w której są zdrowe osoby. Bo to,że nie powinno się tam iść w trakcie choroby to tylko dla niektórych jest logiczne. Niestety.
 
Dziewczyny ja narazie chce isć sama na basen. Wzytę u lekarza mam dopiero 30 sierpnia a na basen chciałabym juz isć, bo mam dosyć problemów z oddechem- od 6 tyg ciąży już nie mogłam swobodnie oddychać. Myślałam ,że urodze i będe mogła normalniewkońcu oddychać, a tu mija 6 tyg i guzik- nadal się meczę. Myslałam ,że moze któraś z forumowiczek zaczeła basewn po 6 tyg i było ok.
 
A skąd sie biorą te problemy z oddychaniem? Może powinnas z tym pójść do lekarza? Skąd wiesz,że najlepszy będzie basen?
Ja tego nie krytykuję, ale wydaje mi się,że tylko lekarz może ci powiedziec czy juz jest dobry moment na basen czy nie. A jesli nie chcesz czekać do sierpnia to może po prostu idź wcześniej do ginekologa. Po porodzie mozesz szybko złapać jakąś infekcję i ja osobiście bałabym się pójść tak szybko na basen. Nie wiesz kto z tobą się kąpie, niestety. Doradzałyśmy ci baseny dla maluszków, bo tak jest po prostu bezpieczniej.
 
skąd- nie wiem- przepadałam i płuca i serce i jest ok- zostaje włąsnie kręgoslup..tak mi zalecił ortopeda, ale zaznaczył, ze ginekologicznie musi to ocenić ginekolog......

Do swojego ginekologa nie mogę iść wcześniej:( bo jest na urlopie- a do pierwszego lepszego nie chcę. Do innych dobrych sa terminy nawet na wrzesień:(
 
Zadzowniłąm do so\wojej gin i okazuje się,że wcześniej wraca także mam wizytę już w ten poniedziałek- akurat będzie 6 tyg:)
 
reklama
Ja byłam pierwszy raz 8 tyg po. U lekarza byłam ale nie po to żeby spytac czy mogę iść:happy2::happy2: Tylko tak na kontroli jak powiedział że wszystko ok to już robiłam co chciałam .. Potem po 3 miesiacach juz chodziłam regularnie bo z synkiem.
 
Do góry