reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

brak reakcji na imie

Dołączył(a)
29 Kwiecień 2008
Postów
12
Witam. Jestem mamusia 11-sto miesiecznego Kubusia. Pare tygodni temu zaniepokojilo mnie, ze moj maly synek nie reaguje jeszcze na imie, nie potrafi pokazac oka, kaczki itp. nie reaguje na polecenia typu `
~`chodz tu~`, ~`nie wolno~` chcialabym sie dowiedziec jak to jest u waszych dzieci? czy powinnam zaczac sie martwic?
 
reklama
A widzisz reakcje jak do niego mowisz?Smieje sie jak sie wygłupiasz albo nasladujesz zwierzatka?Bo jesli nie reaguje na dzwieki to moze nie słyszy dobrze?Wiesz czasami dzieci nie reaguja bo sa przekorne ale na twoim miejscu skonsultowałabym sie z pediatra:tak:To ze nie słucha polecen typu choc tu jest normalne-ciekawosc u takiego dziecka jest bardzo silna i mały moze po prostu chciec chodzic swoimi drogami.Moja mała ma poltora roczku i nic sobie nie robi z polecenia choc tu..chyba ze mowie,papa mamusia sobie idzie..to wtedy za mna biegnie.A oczko i inne narzady pokazuje jak ma humor.tak samo jest z dawaniem czesc i mowieniem.Na poczatek sprawdz czy reaguje na dzwieki(odwraca głowke jak szczeka pies?Boi sie jak ktos krzyknie?Reaguje na hałas?)A konsultacja u lekarza nie zaszkodzi.
 
Kuba jest bardzo pogodny, usmiecha sie i rozrabia. Co do sluchu to jestem przekonana ze jest dobry, slyszy najdrobniejszt szelest. Jedyne to brak reakcji na imie, sporadyczne obrocenie. Zaczal tez udezac glowko o lozeczka, sporadycznie ale nie przez przypadek. Na pewno wybierzemy sie do lekarza!
 
no cos nie tak jest...koniecznie zrób mu badanie słuchu, kolega mial podobny przypadek i okazalo sie ze mały mial duzy ubytek słuchu. Moja mała ma 5.5 miesiaca i reaguje na imię
 
A moja ma rok i 3 miesiące i czasem jak grochem o ścianę. A polecenia typu chodź albo nie wolno wypuszcza drugim uchem:-D. Ja myślę, że nie ma się co martwić, skoro mówisz że reaguje na dźwięki, szelest itp to znaczy, że słuch jest dobry:tak:. Oczywiście wizyta u lekarza nie zaszkodzi, a nawet Cię uspokoi:tak:.
A co do walenia w łóżeczko głową... Moja Hania często jak siedzi na łóżku i opiera się głową o ścianę to stuknie się przez przypadek, a później tak jej się to spodoba, że sama udezra lekko główką i się śmieje. Oczywiście nie robi tego mocno, nie boli ją to. Odkryła coś nowego.
 
Witaj! Koniecznie zasiegnij porady lekarza, i poszukaj czegos w internecie. Pozdrawiam
 
reklama
reklama
Do góry