reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chropowata skóra na policzkach

najlepeij idz do lekarza! moze lepiej isc do alergologa! tylko nie daj sobei od razu wmowic skazy bialkowej! lekarze czesto podaja to jako diagnoze bo tak im latwiej! a to wcale nie musi byc to! moze to byc alergia na cokolwiek tak jak ktos tu pisal kontaktowa i w ogole mnostwo tego jest!
 
reklama
Mój synek miał to samo i jest to u niego alergia na białka musiałam z diety wyeliminować białka mleka krowiego - nawet parówki je mają ;/ - jak wyeliminujesz mleko i przetwory mleczne po 3 tyg powinno przejść - jeśli nie udaj się do alergologa niech porobią testy bo to może być pokarmówka - na szczęście dzieci z tego wyrastają :)
7 miesiecy to za malo na testy alergologiczne
 
Czy ta alergia na białka mleka krowiego ,to może się objawic tak nagle? Przecież do tej pory nic się nie działo:confused:,a normalnie jadłam przetwory mleczne:confused:
A gdyby ,to się jednak okazała czekolada,której sobie nie żałowałam,to po ilu tak mniej więcej dniach powinna być poprawa?
 
Ostatnia edycja:
Witam i ja :-) mama dwóch alergików...:-(

po pierwsze - idź do lekarza - pediatrę olej i zapisz się do alergologa i dermatologa... dlaczego??? bo jak pójdziesz tylko do dermatologa to on będzie leczył tylko skórę :-( a alergolog będzie szukał przyczyny tych zmian skórnych...

jeśli drogą eliminacji produktów nie dojdziesz do tego co dziecko uczula to jedynym wyjściem będą testy - jeśli potencjalnych alergenów jest mało to mozesz od razu robić testy z krwi - nie słuchaj, że nie robi się ich małym dzieciom - czasem trzeba, choć musisz przygotować się na to, że znajdziecie się w 40% u których testy wychopdzą negatywnie (że nie ma p/ciał) a alergia jednak jest ;-(

co do tego że wysypka jest na policzku na któym dziecko śpi to może być faktycznie alergia kontaktowa (wtedy trzeba zmienić proszek czy płyn do prania, zrezygnować z płynu do płukania a najlepiej prać w płatkach mydlanych i wiele razy płukać pranie) albo po prostu wysypka jest spowodowana alergią pokarmową a kontakt z poduszką czy prześcieradłem dodatkowo ją podrażnia :-(

co do czekolady - pamiętaj że w czekoladzie siedzą 3 bardzo częste alergeny: mleko, kakao i orzechy... i musisz tak "rozbierać" wszystko co jesz i czym karmisz dziecko :-( nie wystarczy wyeliminować np. mleka a wcinać czekoladę albo...parówki w których siedzi też mleko :-( albo w pasztecie...nie wiedzieć czemu pchają tam mleko w proszku :-(

musisz się zaopatrzyć w lupę i czytać każdą etykietkę :-(

alergia na białko moze się objawić nawet u starszych dzieci :-( tak to jest z tą **** alergią :-( tu nic nigdy nie jest pewnikiem :-( błądzimy jak dzieci we mgle :-(

ja byłam przygotowana...tak mi się zdawało... :-( poszłam do alergologa z "brzuchem" - starszak miał alergię na białko mleka krowiego, gluten i kakao...nie chciałam żeby drugie dziecko też było alergikiem...
przez pierwsze 3 miesiące zapisywałam wszystko co zjadłam, zapisywałam jak wygląda kupa młodej, czy jest jakaś wysypka, ile tych kup jest... Monika ulewała ale jak skończyła 3 miesiące przestałą ulewać...wydawało się że alergii nie ma...

wydawało się :-( a teraz.... je 4 produkty :-( uczulają ją prawdopodobnie WSZYSTKIE owoce :-( ja nie jem ryb, orzechów, jaj, owoców... zmiany skórne wszędzie oprócz buzi, pupy i na rączkach jest tylko kilka plamek... reszta...masakra :-(

tak więc moja rada - najpierw alergolog - może po zrobieniu wywiadu szybko wpadnie na to co uczula...jak alergolog nie da rady z wysypką to idź do dermatologa...

no i kup zeszyt i pisz co jecie!!! tylko rozpsisuj co z czego zrobione ;-)

powodzenia życzę i zdrówka ;-)

PS. są też pozytywne aspekty alergii - są przedszkola do których alergicy maja pierwszeństwo :-)

edit: UWAGA! jeśli zdecydujesz się na testy z krwi to pamiętaj o tym, żeby przed ich zrobieniem dziecko miało kontak z alergenem na który chcesz zrobić test!!!
jeśli chcesz zbadać poziom przeciwciał na białko mleka krowiego to musisz przez kilka dni dawać dziecku coś w czym to białko siedzi...albo jeśli karmisz piersią to Ty pij mleko krowie!!!
często robi się testy u dziecka, które jest na diecie eliminacyjnej :-( jak mają we krwi pływać przeciewciała skoro dziecko nie ma kontaktu z alergenem...???

aha.... nie jestem lekarzem, a to co napisałam wynika z moich osobistych doświadczeń i rozmów z lekarzem alergologiem!!!

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Dzięki wielkie:-)Właśnie mi moje wypociny wcieło:wściekła/y:
Więc dziś skórka wygląda lepiej i mam nadzieję,ze to jednak nie alergia,a coś przejściowego... Na szczęście my z mężem nie mamy alergii absolutnie na nic,to moze i to małe w nas jednak się wdało_Oby:-)
Dziękuję raz jeszcze:-)Sporo czasu musial Cię kosztować ten post:tak:
 
Hej mamuśki:-)
Również mam taki problem co Wy. Moj synek jakis miesiac temu dostal wysypki na czole, myslalam ze to potowki i staralam sie je wyeliminowac maka ziemniaczana, jednak to nie pomagalo. Wysypka przeszla na powieki, byly to srobne krostki czerwone, ktore po jakims czasie sie zlaly i przeszly na policzki. Pozniej skora byla mocno wysuszona, ze az platy schodzily rowniez na uszach mial zolte platy skory, ma bardzo mocna ciemieniuche i duzo ulewa. Byłam u pediatry,tylko ona na to, że to może być skaza białkowa a może być uczulony na krem, może na proszek.. ehh.. Problem w tym, że kremiku jakiego tylko używam to emolium do skory alergicznej, kapie go takze w tym specyfiku.. z proszku watpie bo mialby na calym ciele.. Przepisala masc z hydrokortyzonem sterydowa;/ i po 2 dniach zeszlo... problem w tym, ze znow powrocilo :no::-(
Juz nie wiem co mam robic, moje malenstwo ma 1,5 miesiaca, odstawilam mleko i wszystkie jego przetwory, orzechy, czekolade, truskawki i silne alergeny a wysypka nie ustepuje:-( Myslicie ze alergolog takiemu malenstwu pomoze?
 
reklama
Do góry