reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciemieniucha u niemowląt

A

aśka

Gość
Jak sobie radzić z uporczywą ciemieniuchą???Moj synek mimo codziennego oliwkowania i wyczesywania łusek ciągle ma podrażnioną skórę główki. Czy to można jakoś złagodzić???
 
reklama
Tomkowi pół godziny przed kąpielą lekko podgrzaną oliwą z oliwek nasączaliśmy watę i kładliśmy na ciemieniuchę. Całość przykrywaliśmy czapeczką ( niestety trzeba jedną poświęcić) .W czasie kąpieli myliśmy mu głowę i wyczesywaliśmy łuski, ale bardzo łagodnie.
 
Dziękuje bardzo za rade. Lekarz zapisał nam maść laticort po której widać znaczną poprawe, ale nadal pojawiają sie drobne łuseczki
 
Witam!ja mam 2 miesieczną Julcię.Ostatnio pojawiła się ciemieniucha, staram się codzienie właśnie smarować ciepłoa oliwą z oliwek, ale mało pomaga. Boje sie, bo ona sie rozrasta. Proszę o pomoc!
 
Jeśli zczesywanie nie pomaga udaj się do pediatry może przepisze jakiś specyfik , który pomoże się pozbyć ciemieniuszki.
 
Ja smarowałam laticortem i musze przyznac że bardzo szybko było widac poprawę.Nie można jednak tej maści stosować za długo.
 
Ja na ciemieniuche stosowałam lek XERIAL CAPILLAIRE. Działa bardzo szybko, jest wydajny jedyny minus to cena - około 60 zł. Ale efekt jest naprawdę bardzo szybko widoczny!
 
Miałam długotrwałe problemy z ciemieniuchą u synka. Dwa razy odwiedzałam lekarkę, coś tam polecała i nie pomagało. W końcu za namową koleżanki kupiłam krem na ciemieniuchę Mustela Stelaker. Po tygodniu już było dobrze, a po trzech było po problemie.
Smarowałam mu głowkę codziennie, masując ją, a dodatkowo co drugi dzień zostawiałam krem na noc i rano wyczesywałam łuski. Widziałam zmiany już po kilku użyciach. Mustela robi całą serię kosmetyków dla dzieci i naprawdę to dobre produkty, bo wszystkie oparte na naturalnych składnikac. Ten krem MUSTELA STELAKER zawiera tłuszcz z awokado, aloes i olejek z ogórecznika. Te dwa ostatnie składniki łagodzą świąd i podrażnienia, a wyciąg z awokado działa bezpośrenio na przyczynę tworzenia się łoju.
Powinnaś Mustelę dostać w aptece, a jakby był problem to w aptekach internetowych, ja kupiłam na aptekawinternecie.pl
Spróbuj, naprawdę wszystko sie ładnie zagoi. Lepiej nie czekać aż to łojotokowe zapalenie skóry będzie się rozwijać, bo jeszcze trudniej będzie Ci się tego pozbyć.
 
Witam. Moja dwó miesięczna córka tez dostała ciemieniuchy lekarka przepisała mi locoid crelo w emulsji. Posmarowałam glówkę emulsją i po kilku minutach wyczesałam grzebyczkiem. Po trzech razach główka zrobiła się czysta. Taraz stosują raz na tydzień zapobiegawczo. Mozna również stosowć na wysypki lub potówki. Polecam jest to bardzo dobry, wyprubowany lek.:-) Jest bardzo tania.
 
reklama
My też walczyliśmy z ciemieniuchą. U nas najskuteczniejsza była oliwka i wyczesywanie miękką szczoteczką do zębów - grzebykiem nie dawało się tak dokładnie wyczesać. Ola non stop taka wysmarowana była, na prawie wszystkich zdjęciach z tamtego okresu świeci jej się łepek
 
Do góry