reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciemieniucha u niemowląt

reklama
ja na ciemieniuchę stosuję Olejuszkę- tak nazywa się preparat i kosztuje u mnie około 25 zł. po tygodniu zeszła i teraz smaruję zapobiegawczo.
 
a mi pielęgniarka w szpitalu doradziła żeby smarować główkę oliwką (ja stosowała Bambino), tak żeby cały czas była mokra i po pół godziny wyczesać grzebykiem dla dzieci (bardzo ładnie schodziło). zeszło po paru dniach.
Powodzenia
 
Ja początkowo słuchałam pediatry, żeby nie wyczesywać, ze to nic, ze samo zniknie i ...nie mogliśmy się z tym uporać. Osobiście mnie to denerwowało bo mimo codziennych kapieli małemu po kilku godzinach tak głównka smierdziała ze szok.... Posłuchałam starej ciotki, która wiele lat pracowała na oddziale dziecięcym w szpitalu = najzwyklejsza oliwka po kąpieli lub każda inna przeznaczona dla maluszków i gęsty grzebień tylko dla malca. ( w naszej sytuacji to była nivea ) Po kąpieli nasmarowac i po kilkunastu minutach delikatnie wyczesywać. Po zabiegu grzebień oczyścić i sparzyć. Trwało może tydzień i tyle ją widziałąm na głowie synka. Nigdy później nie miałam z nią problemu ;) Teraz mam bujne i gęste włoski. Polecam
 
Witam, mój synek również miał straszną ciemieniuchę.Codziennie oliwkowałam główkę i wyczesywałam ale nic nie pomogło. Na główce były strupy , które bardzo swędziały ,synek był niespokojny, zwłaszcza wieczorem. W aptece kupiłam alantan plus około 7 zł posmarowałam pół godziny przed kąpielą , umyłam główkę i wyczesałam. Już na drugi dzień była poprawa. Po trzech dniach ciemieniucha znikła. Polecam również maść cholesterolową ok 12 zl , jest bardzo tłusta i bardzo dobra , zapobiega swędzeniu skóry.
 
Witam! dzieki Gosia37, :) mój synek miał straszną ciemieniuchę, po prostu strup na strupie, przeczytałam ,że pomaga allantan plus-my stosujemy na pupe więc miałam w domu, nałożyłam 4 razy , na pól godziny przed kąpielą, zmyłam szamponem bambino, nastepnego dnia wyczesałam, ale nie dało sie szczoteczka dla niemowląt ani grzebykiem, delikatnie wyczesywałam zwykłym grzebykiem, lłuski sypały się jak śnieg:) po 4 zabiegach (4 dniach) jest piekna głowka, ani śladu ciemieniuchy, po prostu ulga:) dzieki raz jeszcze:)dodam,ze synek jest 2 miesięczny, pozdrawiam:)
 
ja stosowałam podobnie-ciepła oliwka na glówkę poł godziny przed kompaniem, a później zczesywanie grzebyczkiem dla dzieci i mycie glówy szamponikiem oilatum-córka urodziła sie z dość bujną czuprynką:)
 
reklama
miałam ten sam problem, u nas sprawdził się Hipoalergiczny kremowy olejek myjący dla dzieci na ciemieniuchę Ziajka - szczerze polecam. Już po kilku dniach nie było śladu. A do tego szampon dostępny w przystępnej cenie.
 
Do góry