reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2023

Cześć dziewczyny mam na imię Kasia , jestem w 8miesiacu ciąży i bardzo nurtuje mnie pytanie czy przy badaniu długości szyjki macicy , lekarz tez robił wam to przez USG dopochwowo ?
Ja zmieniłam lekarza w 6 miesiącu ciazy , i ten poprzedni badał mi tylko palpacyjnie .
Teraz zastanawiam się który lekarz wykonuje /dobrze to badanie ?
Czy USG dopochwowo nie jest szkodliwe ?
Czy lepiej przenieść się do innego lekarza ?
Ja wiem ze jestem przewrażliwiona , ale strasznie się boje .
Pozdrawiam
Hej Kasiu, ciężkie pytanie. Zawsze miałam na fotelu ginekologicznym badaną szyjkę macicy, ale ... również przy usg malucha przez powłoki brzuszne, miałam tez szybkie badanie dopochwowo i powiem szczerze nie pytałam po co mam to badanie 🤔
 
reklama
Hej Kasiu, ciężkie pytanie. Zawsze miałam na fotelu ginekologicznym badaną szyjkę macicy, ale ... również przy usg malucha przez powłoki brzuszne, miałam tez szybkie badanie dopochwowo i powiem szczerze nie pytałam po co mam to badanie 🤔
Dziękuje za odpowiedz 😘troszkę mnie uspokoiłaś , ja się po prostu wszystkiego boje i dlatego , tak mnie to zastanawiało czy takie badanie dopochwowo jest bezpiecznie dla maluszka .
 
Czerwcowe mamy i jak tam ? My ogarniamy rzeczywistość. Właśnie walczymy z żółtaczka 🙈 a cała reszta jakoś powoli do przodu :) któraś z Was rozpakowana ?❤️
 
My już tez na świecie.
Antosia
2790
54 cm

20230619_184143.jpg
 
Szwy są rozpuszczalne a sama rana nie jest duża. Jestem 25 dni po cesarce i już dawno zapomniałam o bólu, szybciutko doszłam do siebie tak naprawdę. Jeśli chodzi o pielęgnację to tylko przemywanie woda z mydłem i psikanie jakimś specyfikiem. I spokojnie ta rana nie krwawi ani nic takiego.
 
O to i moja córeczka Antosia
20230630_130027.jpg


Dziewczyny jest ciężko, nie przespane noce, cięcie po CC nadal boli, mały krzykacz nas terroryzuje... ale jak patrzę na tą małą istotkę to uśmiech pojawia się odrazu na twarzy a serducho zaczyna bic inaczej ❤
Napisze jeszcze, że mega zadowolona jestem z łóżeczka dostawnego, mała jest cały czas z nami, w nocy jest na wyciągnięcie ręki co po CC jest dla mnie zbawieniem a opuszczany panel pozwala mi obserwować ją czy nie krztusi się po butli 😅 sitaka spełnia dwie funkcje - pierwszą bezpieczną to jak mała się kręci to może swobodnie oddychać a druga funkcja - przyzwyczajamy psa do młodej, nie ma bezpośredniego dostępu, ale ma swobodny przeplyw zapachów 😅 i może się z nimi oswoic. Jest też funkcja bujaczka, ale my nie korzystamy jak narazie 🙂 młodą interesuje karuzela a bardziej odgłos z karuzeli, który przypomina jej odgłosy z brzucha, bicie serca.. o dziwo uspokaja się przy tym,
A ja mam chwile przy awarii jak zaczyna płakać aby na szybko cos ogarnąć 😅
 
reklama
Szwy są rozpuszczalne a sama rana nie jest duża. Jestem 25 dni po cesarce i już dawno zapomniałam o bólu, szybciutko doszłam do siebie tak naprawdę. Jeśli chodzi o pielęgnację to tylko przemywanie woda z mydłem i psikanie jakimś specyfikiem. I spokojnie ta rana nie krwawi ani nic takiego.
My dzisiaj 15 dzień po.. i prawa strona mnie boli w środku, na lewej śpię a na prawej stronie jeszcze ciężko. Mam nadzieję ,że jeszcze trochę ibtez juz będę śmigać jak nowo narodzona 🙂
 
reklama
Do góry