reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy powinnam dopajac

Dorcia1431

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Marzec 2018
Postów
41
Czy powinnam dopajac 5 miesiecznego synka ktorego karmie piersia? Jak mu dam pol sloiczka potem przystawie piers by popil po jedzonku to gdy przystawie szklanke (pusta) albo lyzeczke to otwiera buzke. Mysle ze poprostu lubi miec zawsze cos w buzce. Mama uwaza ze po kazdym karmieniu piersia 1,5 h po powinnam dac mu pic

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mój syn jest na mm , też dostaje słoiki już i ma też 5 miesiecy , czasem proponuje mu wode ale on i tak nie chce jej pić . Żadnych herbatek, soczków i innych dziwactw bo to sam cukier . Sama piję wodę więc chce tego samego nauczyć syna ;) Możesz spróbować dać trochę wody , jak się napije to nic się nie stanie , jak nie zechce to też nic mu nie będzie . Twoje mleko również jest doskonałe do gaszenia pragnienia
 
Mój syn ma 13 miesięcy a do tej pory nie potrafi korzystać z butelki ani żadnych kubeczków niekapków. Odkąd zaczęłam wprowadzać posiłki stałe ( od 5 miesiąca ) proponowalam też picie ale nie chciał. Martwiłam się trochę tym bo gdy miał 8 miesięcy już sporo jadł a nadal nic nie pił poza mlekiem z piersi ( wtedy już może tylko 2 razy dziennie ). Przełom nastąpił gdy skończył 9 miesięcy bo bardzo zasmakowała mu herbatka taka dla niemowląt. Zaczął tak chętnie pić ją ( z łyżeczki) że teraz nie ma żadnych problemów z piciem czy to herbatki czy soku czy wody [emoji4] co mu się da to chętnie wypije. Śmiejemy że samym piciem by mógł żyć. Także autorko Twoje dziecko nie koniecznie musi już coś pić. Pewnie póki co starczy mu mleko z piersi. Ale proponować oczywiście nie zaszkodzi
 
Nie musisz jeśli nie chce to nie dopajaj .
Piersią się napaja. Mój synek ma 15 miesięcy a do dzisiaj (nie ruszy butelki lyzka pije bidon albo kubek czy butelka zwykla) wiekszosc samo mleko.
Naleje mu wody to czasem się napije więcej czasem kilka lykow za cały dzien.Wiekszosc piersią się napaja innego picia mało pije .Nawet latem przewazal cyc.
Z cyca leci takie mleko którym najpierw się napaja dziecko.Spokojne mój tyle pieluch moczy że ..a niby samo mleko praktycznie. No pomijając zupę itp
Koleżanek dzieci KP to samo no może jedno dużo pije.
Na mleku w proszku inaczej ;)
 
Czy powinnam dopajac 5 miesiecznego synka ktorego karmie piersia? Jak mu dam pol sloiczka potem przystawie piers by popil po jedzonku to gdy przystawie szklanke (pusta) albo lyzeczke to otwiera buzke. Mysle ze poprostu lubi miec zawsze cos w buzce. Mama uwaza ze po kazdym karmieniu piersia 1,5 h po powinnam dac mu pic

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
Do 6 miesiąca życia tylko pierś, nawet po papkach jeśli dziecko jest karmione piersią. Nie ma potrzeby przepajać.
 
Do góry