reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dobry alergolog

Dołączył(a)
19 Grudzień 2005
Postów
5
Cześć!
Mam wielką prośbę! Potrzebuję namiary na jakiegoś naprawdę dobrego i sprawdzonego alergologa z Warszawy lub okolic (np.Łomianki).
Moja córka ma 4 latka i oczywiście jak większość dzieci ma alergię. Od jakiegoś czasu leczymy ją lekami wziewnymi. Problem w tym, że mam nieodparte wrażenie, że to jej nie pomaga. W dodatku Pani doktor wykonuje zawód raczej z konieczności a nie z powołania. Podejśćie do dziecka zerowe do rodziców też.
5 dni temu zgłosiliśmy się z małą na badanie ponieważ męczył ją od 2 tygodni kaszel. Lekarz zbadala Małą i stwierdziła, że wszystko jest OK i w plucach czysto.Dwa dni póżniej zmuszeni zostaliści zglosić się do pediatry bo kaszel byl coraz gorszy i okazalo się,że Mała ma obustronne zapalenie pluc.
Muszę koniecznie zmienić alergologa ale chciałabym żeby to byl naprawde dobry i sprawdzony alergolog.Więć bardzo proszę, jeżeli możecie nam pomóc to napiszcie.
 
reklama
W Warszawie w Szpitalu dziecięcym na ul. Działdowskiej jest oddział dla dzieci alergicznych . Jest tam zarówno przychodnia państwowa i prywatna . Zrobia tam dziecku specjalistyczne badania, takie jak rtg klatki, testy skórne na alergeny pokarmowe i wziewne, w zalezności od potrzeby , spirometria ( niestety maluchy nie chca dac sobie jej zrobic, wiec czekaja z tym, aż dziecko dojrzeje do tego ) , badania na potnośc , to też zwiazame z alergią ...
tel . 452-32-00 lub 452-32-57
polecani lekarze :
dr. Zagójska
dr. Lange
dr.Krauze

Ja osobiscie polecam Krauze , to lekarka z powołania, normalna kobieta, która nie nakazuje jakiś rygorystycznych ograniczeń typu, zero psa w domu, dymu itp... Moja Dominika jest u niej pod opieka i kiedyś na początku tez miałam różne wątpliwości, ale teraz jestem jej wdzięczna, za okazana pomoc ... Ona wszytsko dokładnie wytłumaczy, wyjasni , kobieta wciąz się szkoli, wyjeżdża na różne konfernecje doszkalajace itp...
Moja Dominika ma kaszel astamtyczny, sezonowy, a mimo to, uprawia sport , gimnastykę , nie ma zadnych przeciwskazań ... Musze równiez przyznać, że z roku na rok jest coraz lepiej, ona coraz mniej kaszle i coraz rzadziej ....

Moja znajoma chodzi z synami do dr. Zagójskiej, bardzo sobie ją chwali , wiec tez poleca ....
 
Aha, jeszcze w szpitalu dzieciecym na ul. Niekłańskiej 4/24 jest oddział prywatny, stamtąd polecam dr. Kozub , to miły pan, bardzo mi pomógł, jak córka miała 5,5 miesięcy i darła się wniebogłosy, bo tak swędziało ją całe ciałko ..... Wtedy powiedzial mi, jak karmic, czym, jak natłuszczac skórę , w czym kapać i podał równiez lek, po którym , jakbym dziecka nie miała :D Nie mówiąc o testach itp....
tel. 672-71-39

Przyznam, ze to prywatna lecznica, więc kasy idzie sporo, dlatego poszukałam alergologa , gdzie indziej, gdzie nie będe musiała tyle płacić..(.jak wyżej )
 
Dziękuję serdecznie! Dr. Kozub to z Fundacji Zdrowie przy szpitalu na Nieklańskiej? Trafiliśmy tam raz jak było nieciekawie z Wiktoroą a nie mogliśmy dostać się do alergologa. naprawdę fajny facet ale też nie tani - zaproponowł nam testy za 400zł a wizyta do dodatkowe 60zl. niestety nie stać nas na niego. Ale bardzo dziękuję za pozostałe propozycji.
 
Dokładnie tak, szkoda własnie, że tam kasy na to trzeba, dlatego my tez zrezygnowalismy ... ale na Działdowskiej naprawdę warto .... Jak pisałam jest państwowa i prywatna lecznica. Różnia się tylko tym, że w prywatnej masz wszystko szybciej ... bo płacisz... , ale poza tym to jest to samo... opieka równiez... oni maja nawet doświadczenie, jak robic testy dzieciom z ADHD ... Naprawde polecam ;-)
 
Nika. dzisiaj dzwoniłam do szpitala na Dzialdowską żeby zapisać Wiktorię do alergologa i.... Twoj alergolog oraz wszyzcy tam pracujący muszą być naprawdę dobrz. Miejsc już nie ma do końca czrewca i zapisów nie przyjmują bo nie podpisali umowy z NFZ. Mogę jedynie prywatnie a koszt to ok. 80 - 100zł. Nie wiesz czy jest możliwość po pierwszej wizycie przwatnie przepisać się normalnie w ramch skladki zdrowotnej? Jeśli nie to chyba ruszymu na Niekłańską do Kozuba.
Pozdrawiam serdecznie.
 
Ojej, dopiero zajrzałam na forum, przepraszam cie, że tak późno odpisuje.... Hmm, no popatrz, nawet nie wiedziałam, że skończyła im sie umowa.... Ja od razu zapisałam Dominikę prywatnie, do Krauze na 31 stycznia ,bezproblemowo, dlatego nie wiedziałam o tym ... Wiesz, ta Krauze to fajna babka jest, ja myslę, że jak na pierwszej wizycie z nia pogadasz i o tym, że to sa wysokie koszta i zeby przyjęła cię państwowo, to ona cię przepisze ... Przynajmniej tak było z nami w zeszłym roku.... Najpierw poszlismy do niej prywatnie i tzreba było zrobić testy ... A ona do nas, żebysmy przyszli państwowo, bo przecież nie będziemy za to płacic ! hehe, to było miłe, tym bardziej , że wyszło od niej, zaraz po rozmowie o kosztach.... Więc ja myslę, że będzie dobrze ... Ona zrozumie ;-) Powodzenia ...:)

No, mówiłam... tam maja dobra opinię.... zyskali renomę " pocztą pantoflową ", jedna mama powie drugiej mamie itd...
 
reklama
Do góry