reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Floradix żelazo

werkas10

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Grudzień 2023
Postów
69
Hej. Jestem w 27 tyg ciąży i mam anemię. Biorę Pregnę Plus, w której jest 27 mg żelaza i przez kilka dni brałam też Biofer. Ale bardzo boli mnie po tym brzuch i żołądek, więc Biofer odstawiłam. Dziś kupiłam preparat w płynie Floradix, dużo kobiet w ciąży to chwali. Czy któraś z was ma jakieś doświadczenia z Floradixem ? Podniósł wam hemoglobinę i żelazo? I czy mogę stosować rano na czczo Euthyrox 25 mg, potem do śniadania Pregna Plus i np wieczorem właśnie Floradix ? Tak aby nie wchodziły ze sobą w interakcje
 
reklama
Ja nie miałam anemii, ale jeśli chodzi o ewentualne interakcje z Euthyroxem, to mi endokrynolog kazał brać suplementy dla ciężarnych zawierające żelazo minimum po 2h od wzięcia tabletki z hormonem. Oprócz tego jeszcze dostałam zalecenie, żeby jeść śniadanie dopiero po godzinie od wzięcia Euthyroxu, a gdybym chciała wypić kawę czy herbatę to najlepiej odczekać minimum godzinę od wzięcia hormonu/ suplementu z żelazem, żeby się dobrze wchłonęły
 
Hej. Jestem w 27 tyg ciąży i mam anemię. Biorę Pregnę Plus, w której jest 27 mg żelaza i przez kilka dni brałam też Biofer. Ale bardzo boli mnie po tym brzuch i żołądek, więc Biofer odstawiłam. Dziś kupiłam preparat w płynie Floradix, dużo kobiet w ciąży to chwali. Czy któraś z was ma jakieś doświadczenia z Floradixem ? Podniósł wam hemoglobinę i żelazo? I czy mogę stosować rano na czczo Euthyrox 25 mg, potem do śniadania Pregna Plus i np wieczorem właśnie Floradix ? Tak aby nie wchodziły ze sobą w interakcje
O interakcjach nic nie powiem,bo się nie znam,ale też właśnie zaczęłam brać floradix, żeby sobie pomóc... Sprawdzę wyniki za miesiąc to powiem 😁to o czym warto pamiętać to odstępy żelaza od nabiału, produktów pełnoziarnistych,jaj itd.
 
Hej. Jestem w 27 tyg ciąży i mam anemię. Biorę Pregnę Plus, w której jest 27 mg żelaza i przez kilka dni brałam też Biofer. Ale bardzo boli mnie po tym brzuch i żołądek, więc Biofer odstawiłam. Dziś kupiłam preparat w płynie Floradix, dużo kobiet w ciąży to chwali. Czy któraś z was ma jakieś doświadczenia z Floradixem ? Podniósł wam hemoglobinę i żelazo? I czy mogę stosować rano na czczo Euthyrox 25 mg, potem do śniadania Pregna Plus i np wieczorem właśnie Floradix ? Tak aby nie wchodziły ze sobą w interakcje
Ja brałam w nocy letrox jak się przebudzałam a po obudzeniu się floradix (mi na anemię nie pomógł, miałam tabsy na receptę). W teorii 1h po froladix lub innych dopiero jedzenie. Lub 2h po posiłku. Te preparaty stosuje się na czczo ale jak źle będziesz się czuła to zjedz coś. A i żelazo lepiej się wchłania jak popijasz sokiem pomarańczowym jeśli dobrze pamiętam.
 

Podobne tematy

Odpowiedzi
2
Wyświetleń
1 tys
GwiazdaMuzykiPop
G
Do góry