reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leki z babcinej apteki...

też odpada:wściekła/y: próbowałam i do jedzenia i do picia ale ona ma jakieś receptory w sobie i odrazu jest zabierz bo będę pulała:wściekła/y:
 
reklama
Rewelacyjna jest nalewka czosnkowa, ale to naturalnie dla Nas nie dla dzieci.

Dla dzieci polecam syrop z czarnego bzu :tak: stosowałam już parokrotnie to na sobie to na Kubie i działa świetnie. Dodaje się ten syropek do herbaty lub do wody (musi być ciepła)

Iza syropek z celubi ubóstwiam!!!!! Odpukać Kuba też go lubi :laugh2: dobrze, że się podał do mnie bo R nie chyci się go za nic na świecie
 
dziewczyny co dajecie maluchom przy mokrym kaszlu? mi lekarz w kolko przepisuje flawamed i isopronosine. moze macie jakies domowe sposoby, moze czyms nacieracie maluchy na noc? jak ostatnio spytalam lekarke o rade to mi powiedziala, ze ona takich wiejskich metod u dzieci nie stosuje.
 
Iza moja przepisuje tez Petro Drill, Eurespal tez jest pomocny,bo rozszerza oskrzela,ale to jest dodatkiem do syropu na wykrztusny kaszel. Smaruje tez mlodego na pleckach i na piersiach Pulmexembaby,ale tylko w dzien,bo lekarka wszpitalu mi powiedziala,ze w nocy moze sie dziecko meczyc bardziej kaszlac. Co jeszcze... duzo meczyc, niech smiele sie, biega, zmeczy sie i zacznie kaszlec, oklepywac plecki. No i u mnie niezmiennie zaparzona majeranka do picia, ma dzialanie antybakteryjne. Jesli Piotrus da rade to moze tez wdychac pare z tego majeranku. Jesli ma tez katar to czesto niech wydmu****e nosek,bo wtedy glutki nie splywaja po gardle
 
ja tez dawalam eurespal dopoki sie nie naczytalam o jego skutkach ubocznych. teraz bez wskazania lekarza nie daje go na wlasna reke. piotrus na szczescie czesto i chetnie wydmu****e nos i pije syrop z cebuli. dzisiaj zrobilam syrop z czosnku i cytryny. zobaczymy jutro jak sie przyjmie.
 
Już pewnie izabela po ptakach, ale może innym pomoże.
Przy mokrym kaszlu bardzo dobre jest mleczko ryżowe: 1 część ryżu (najlepiej brązowy, ale zwykły tez może być) na 8 części wody, wrzucić do wrzątku i gotować 4 godziny. Na pół godziny przed końcem można dodać słodką gruszkę (np. konferencja, ale naprawdę musi być słodka) i gotować do końca. Potem można to przetrzeć przez sito i podawać to do picia, najlepiej ciepłe.
Brązowy ryż bywa "brudny" więc można go przepłukać, wrzucić na wrzątek na chwilkę, ponownie wypłukać i dopiero doda do odmierzonej ilości właściwej wody.
No i przy takim mokrym kaszlu powinno się unikać surowych owoców, soków itp, jak również jogurtów, słodyczy - to samo przy śluzowych kupkach- te produkty wpływają na zwiększoną produkcję śluzu i kaszel dłużej się utrzymuje i trudno go odkasłać.
Dzisiaj też usłyszałam od znajomej farmaceutki, że dobry jest sok z kiszonych ogórków - ale taki bardzo bogaty w kultury bakterii, czyli dość mocno zakiszony (jak się odkręca słoik to czasem aż syczy) i taki surowy dodać np. łyżkę dwie do jakiejś zupki. Ogórkowa niestety już tak dobra nie jest, bo ważne, żeby tego soku nie gotować.
A co do syropków to u nas w rodzinie przyjął się cebulowy z czosnkiem i buraczkiem. Schemat dokładnie taki sam jak przy cebulowym: cebulę, żabek czosnku, pokrojony mały buraczek zasypać cukrem i podawać puszczony przez warzywa sok. Codziennie robić świeży.
No i generalnie przy mokrym kaszlu i infekcjach raczej ciepłe dania niż kanapki.
 
co prawda to nie z babcinej apteki ale może się przdydac (chodzi mi o to zaznaczone na pomarańczowo;-))
Co podac dziecku przy wymiotach bądź biegunce

Co tak naprawdę podawać dziecku? dr Wojciech Ozimek: Konieczne są płyny z elektrolitami, które uzupełnią tracone sole mineralne. Maluchom polecam HIPP ORS 200 – napój z kleikiem marchwiowo- ryżowym, i Humanę Elektrolit, czyli proszek do rozpuszczania w wodzie. W tej samej postaci są środki z elektrolitami dla kilkulatków (Litorsal, Orsalit, Sanolit, Saltoral) i Floridral, który oprócz składników mineralnych zawiera przyjazne bakterie – probiotyki. Zresztą te same preparaty podaje się dzieciom w wieku szkolnym. Przy czym zamiast nich mogą dostać napój izotoniczny dla sportowców typu Gatorade, Izostar, Oshee, Powerade. Są smaczne, a do tego przeznaczone dla dorosłych, co może być dobrą zachętą dla marudnego, chorego dziecka, które kategorycznie odmawia picia czegokolwiek.
 
reklama
Nie jakoś nigdy wcześniej nie pomyślałam o tym, że podawać izotoniki przy biegunce i wymiotach ale to w sumie logiczne, bo przecież w ten sposób się ilość elektrolitów wyrównuje ;P Ja ostatnio na biegunkę podałam dziecku takie kropelki i w sumie tak po mniej więcej godzinie mieliśmy problem z głowy. Tylko, że nie pamiętam już jak się nazywały więc nazwy nie podam. Tutaj je znalazłam w którymś z pierwszych postów bodajże: Apteki i tanie środki medyczne – Wasze opinie - Zdrowie - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl
 
Do góry