reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

Dzięki za odpowiedź :-) Byłam dwa razy pod rząd bo chciałam mieć dwie opinie. I w sumie dalej nie wiem co zrobić. Jeden lekarz powiedział szczepić się drugą dawką jutro a inny lekarz powiedział nie szczepić...
Najlepiej jest mieć jednego zaufanego lekarza , który zna Twoja historie , leczył Cię czy poprostu się u niego badasz 💪. Poszłabyś do kolejnych 2 i miałabyś to samo . Jeśli mogę to wyrażę swoje zdanie : ogólnie nie jestem za tym eksperymentem medyczno-politycznym i dopóki mnie nie przypną , uśpią czy otumanią siła nie zaszczepie się . Żeby było jasne nie potępiam zaszczepionych - bardziej podziwiam za odwagę ale to już inny temat 😉. Wracając do tematu większość profesorów czy lekarzy sugerują aby szczepić się po 2 trymestrze , w pierwszym raczej nie . I tak zrobisz jak uważasz 😉.
 
reklama
Czuje się jak 💩 dzisiaj... Ból gardła w nocy nie pozwalał spać. Nos zatkany... A dzisiaj idziemy na 30stke kolegi, ma być dj, tańce a ja ledwo siedzę 🤨 tak się cieszyłam że się dzisiaj odstresuje a tu dupa. Chorowanie w ciąży jest ciężkie... Tak to piłam te herbatki typu gripex itd a teraz sama herbatka i *spam* ale to nie przynosi ulgi 😔
Ehh oby szybciutko przeszło.
Ja z reguly potrafie spać 5/6h a w piatki xzy niedziele odsypiam alenw ciąży czuje sie o wiele gorzej rano..juz 2 razy milam drzemki w dzien.. Organizm bardziej domaga sie snu.. Rano jak po Imprezie wyglądam 😂
Dzięki za odpowiedź :-) Byłam dwa razy pod rząd bo chciałam mieć dwie opinie. I w sumie dalej nie wiem co zrobić. Jeden lekarz powiedział szczepić się drugą dawką jutro a inny lekarz powiedział nie szczepić...
Ja powinnam mieć druga dawke 4lipca. Ale sama z siebie poczekam choc widzę ze są laski które szczepily sie w 8tyg. Np
 
Ehh oby szybciutko przeszło.
Ja z reguly potrafie spać 5/6h a w piatki xzy niedziele odsypiam alenw ciąży czuje sie o wiele gorzej rano..juz 2 razy milam drzemki w dzien.. Organizm bardziej domaga sie snu.. Rano jak po Imprezie wyglądam 😂

Ja powinnam mieć druga dawke 4lipca. Ale sama z siebie poczekam choc widzę ze są laski które szczepily sie w 8tyg. Np
No właśnie, nie ma reguły. Każdy lekarz mówi co innego... każda kobieta ma inne zdanie. Jestem zdezorientowana. Miałam mężowi powiedzieć o ciąży dopiero na dzień ojca ale chyba powiem mu dzisiaj. Bo nie powinnam sama podejmowac decyzji bo to też jest jego dziecko. Ta druga ciąża miała być taka cudowna/spokojna, a jeszcze porządnie się nie zaczęła i już pod górę ;-)
 
No właśnie, nie ma reguły. Każdy lekarz mówi co innego... każda kobieta ma inne zdanie. Jestem zdezorientowana. Miałam mężowi powiedzieć o ciąży dopiero na dzień ojca ale chyba powiem mu dzisiaj. Bo nie powinnam sama podejmowac decyzji bo to też jest jego dziecko. Ta druga ciąża miała być taka cudowna/spokojna, a jeszcze porządnie się nie zaczęła i już pod górę ;-)
Koleżanka z pracy chodziła w ciąży do tego lekarza co ja i akurat nasz zalecał szczepienia jeśli już to po pierwszym trymestrze. W pierwszym trwa cała organogeneza i tłumaczył ze to za duże ryzyko, nigdy nie wiadomo 🤷‍♀️ a nie możesz przełożyć terminu? Tylko nie wiem jaki może być max odstęp między dawkami... 🤔 ach, trzy światy z tymi szczepionkami 😕
 
W ogóle to dzień dobry i miłego dnia 😊 trzymam kciuki za wszystkie bety i wizyty 🤞🏻🤞🏻

Sorry, ze to napisze, ale z doświadczenia już wiem, ze z pierwsza wizytą naprawdę nie ma się co spieszyć, póki się nic nie dzieje lepiej odczekać do tego 7/8 tygodnia, żeby było widać na usg i zarodek i serduszko, to oszczędza później niepotrzebnego stresu i nerwów 😉
dokładnie tak jak piszesz lepiej zaczekac z wizytami jeśli nie się nie dzieje. W pierwszej ciąży polecialam już w po pozytywnym tescie. Boshe! Haha, nie wiem tylko po co ale dostałam duphaston bo mieliśmy wyjazd i balam się się a mnie zadziała. Teraz byłam w 7+1 i było serduszko wiec naprawdę lepiej zaczekać niż niepotrzebnie się stresować.
 
No właśnie, nie ma reguły. Każdy lekarz mówi co innego... każda kobieta ma inne zdanie. Jestem zdezorientowana. Miałam mężowi powiedzieć o ciąży dopiero na dzień ojca ale chyba powiem mu dzisiaj. Bo nie powinnam sama podejmowac decyzji bo to też jest jego dziecko. Ta druga ciąża miała być taka cudowna/spokojna, a jeszcze porządnie się nie zaczęła i już pod górę ;-)
Ze względu na organogeneze poczekam. Trudno
 
dokładnie tak jak piszesz lepiej zaczekac z wizytami jeśli nie się nie dzieje. W pierwszej ciąży polecialam już w po pozytywnym tescie. Boshe! Haha, nie wiem tylko po co ale dostałam duphaston bo mieliśmy wyjazd i balam się się a mnie zadziała. Teraz byłam w 7+1 i było serduszko wiec naprawdę lepiej zaczekać niż niepotrzebnie się stresować.
Ja mam wizytę jak będę 7+2 mam nadzieję, że już będzie serduszko. Wyjazd na urlop mamy zaplanowany następnego dnia po wizycie 🙈 czy o coś konkretnego w związku z tym wyjazdem mam zapytać lekarza?
 
Też piłam alkohol, nawet w niedzielę a wieczorem wzięłam leki przeciwbólowe bo brzuch bolał jak na okres. Mama nadzieję że będzie wszystko ok. U mnie totalne zaskoczenie bo przez organizacje ślubu nie było czasu na regularne igraszki itp. po nocy poślubnej wyszedł cudowny prezent 😊 czekam tylko na wizytę u gina i potwierdzenie, że wszystko jest ok 😊
OOo, to podwójne gratulacje 💖
 
reklama
Koleżanka z pracy chodziła w ciąży do tego lekarza co ja i akurat nasz zalecał szczepienia jeśli już to po pierwszym trymestrze. W pierwszym trwa cała organogeneza i tłumaczył ze to za duże ryzyko, nigdy nie wiadomo 🤷‍♀️ a nie możesz przełożyć terminu? Tylko nie wiem jaki może być max odstęp między dawkami... 🤔 ach, trzy światy z tymi szczepionkami 😕
Wydaje mi się że każdy lekarz musi być za szczepieniami bo by inaczej stracił prawo do wykonywania zawodu jakby namawiał żeby się nie szczepic. Ja nie zamierzam napewno się szczepić w ciąży bo dla mnie to za duze ryzyko bo nie wiem jak mój organizm zareaguje o wiele bardziej boje się nop-ow po szczepieniu niż samego covida. Ale każdy ma swój rozum i podejmuje decyzję 😊 dopóki nie jest to obowiązkowe każdy może się zaszczepić lub nie.
 
Do góry