reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mała ilość plemników a ciąża

Yoa

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
8 Marzec 2021
Postów
126
Czy udało się, którejś z Was dziewczyny, zajść w ciążę bez wspomagania z małą ilością plemników?? 3mln.. Odstąpiono od zrobienia morfologii przy takiej liczbie.
 
reklama
Hej, ciężka sprawa, ciąża zawsze jest możliwa, bo do zapłodnienia potrzebny jest tylko 1 plemnik.
Powtórzyłabym badania gdzieś indziej, żeby potwierdzić diagnoze. Udałabym się do lekarza urologa i wykluczyłabym ewentualne choroby.
Ja zaszłam 2 razy, a mój mąż ma 5 mln plemników na 1 ml.
 
Hej, mój Mąż też ma mało - 3 mln na mililitr. I też nie miał oznaczone morfologii.
Póki co byliśmy u lekarza, dał zalecenia, suple i leki. Za 3 miesiące ponowne badanie.
Moze nie pomogę dokładnie w Twoim pytaniu, ale przynajmniej wiadomo, ze nie jest się jedyną osobą z takim problemem :)
 
@LadyCaro przykro mi, że macie też problem. Jakie leki, suple i zalecenia dostał Szanowny Małż?
U nas Małż dostał skierowanie na USG i badania genetyczne.
 
@Yoa U mojego wyszło coś z hormonami (niby w normie, ale okazuje się, że sotsunek jednych do drugich jest nie tak, dokładnie fsh/lh) więc dostał leki hormonalne, dodatkowo suple na płodność (TenFertil), glutation, no i typowe zalecenia na poprawę plemników - nie przegrzewać, ruch, dieta, ograniczyć używki. Szczerze mówiąc to wydaje mi się, że tu dużo zrobił brak ruchu - był taki czas, ze 8h pracy, a potem kanapa.
 
Dziewczyny a ja mam wielką prośbę, może któraś z Was potrafi zinterpretować wyniki mojego męża? 🤷‍♀️🙏 Bo sama już nie wiem co myśleć...
 

Załączniki

  • IMG_20210311_172823_edit_54978530005672.jpg
    IMG_20210311_172823_edit_54978530005672.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 478
Dziewczyny a ja mam wielką prośbę, może któraś z Was potrafi zinterpretować wyniki mojego męża? 🤷‍♀️🙏 Bo sama już nie wiem co myśleć...
Hej, ja niestety aż tak się nie znam, ale popatrz na normy, bardzo dużo parametrów jest prawidłowych.
Dużo plemników, dobra ruchliwość, morfologia lekko poniżej normy, ale to spokojnie da się poprawić.
Skonsultuj z lekarzem i nie martw się na zapas :)
 
Ja też ez nie mam jeszcze wiedzy i doswiadczenia w temacie, ale źle chyba nke wygląda:) wydaje mi sie, ze agregacja to było zlepianie i picie duzej ilosci wody mialo w jakiś sposob pomoc, ale nie jestem pewna na 100pro.
 
reklama
Do góry