reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niche po cc /Antykoncepcja

Zonarolnika

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Lipiec 2020
Postów
15
Cześć! W październiku urodzilam po 3 cc córeczkę. Wczoraj bylam na wizycie kontrolnej i dr stwierdził ubytek nic mi nie dał (żadnego skierowania) nic nie gadal co mam robić tylko, ze mam sobie zamówić spirale miedziana i przyjść do niego i on minja włoży. Nie ukrywam ze nie chce spirali bo raz ze mam obfite miesiączki a dwa, ze mialam anemie po ciąży, nie dostałam skierowania nawet na badania.. Dzieci juz nie chcemy mieć.. Czy może ktoś mi powiedzieć co ja mam zrobic? Pol nocy nie mogłam spac :/
 
reklama
O jakim ubytku mówisz?
W przypadku obfitych miesiączek chyba lepszy jest implant niż spirala.
Ja bym skonsultowała z innym ginekologiem.
 
O jakim ubytku mówisz?
W przypadku obfitych miesiączek chyba lepszy jest implant niż spirala.
Ja bym skonsultowała z innym ginekologiem.
No w bliźnie chyba on jest, ja nie wiem dokladnie bo nawet mi usg nie dal.. Nie chce brac hormonów bo mam skłonności do tycia tym bardziej, ze po 3 cesarce mam okropny brzuch..
 
To możesz jeszcze pomyśleć o Mirenie - ma większą skuteczność niż miedziana.

Szczerze mówiąc - ja zawsze źle reagowałam na tabletki antykoncepcyjne. W międzyczasie urodziłam dwoje dzieci, przez 5 lat miałam Mirenę, a obecnie przyjmuje tabletki - i pierwszy raz nic złego się nie dzieje. Plamienie z odstawienia przychodzi o czasie i jest bardzo skąpe. Nie tyję, nie puchnę itp. Dlaczego o tym piszę - może Twój organizm jest już starszy i inaczej zareaguje na tabletki?
 
To możesz jeszcze pomyśleć o Mirenie - ma większą skuteczność niż miedziana.

Szczerze mówiąc - ja zawsze źle reagowałam na tabletki antykoncepcyjne. W międzyczasie urodziłam dwoje dzieci, przez 5 lat miałam Mirenę, a obecnie przyjmuje tabletki - i pierwszy raz nic złego się nie dzieje. Plamienie z odstawienia przychodzi o czasie i jest bardzo skąpe. Nie tyję, nie puchnę itp. Dlaczego o tym piszę - może Twój organizm jest już starszy i inaczej zareaguje na tabletki?
Tabletki wogle nie wchodzą grr, nie lubię sie faszerowac tabletkami.. u nas zawsze byla tradycyjna prezerwatywa ale po 3 cc nie chce nawet myśleć o 4 ciąży.. Najbardziej niepoki mnie ten ubytek :/
 
No to mi się przypomina słynne powiedzenie: "Chcę zjeść ciastko i mieć ciastko"

W takim razie nic więcej nie pomogę. Bo jeśli ktoś podchodzi do sprawy "Bo nie lubię" to ja nie mam argumentów.
 
reklama
Nie ma za bardzo antykoncepcji w miarę pewnej bez hormonów. Implant - hormony, tabletki- hormony, spirala miedziana - brak hormonów, ale mniejsza skuteczność, spirala typu Mirena - hormony, krążek domaciczny- hormony.
Zostaje wazektomia u męża/partnera, ale w Polsce praktycznie nikt nie wykonuje dobrze tego zabiegu.
Tak jak pisze @witch84 albo się nie chce ciąży i wtedy się zabezpiecza, nie zważając na skutki uboczne albo się nie lubi zabezpieczać i wtedy bierze się pod uwagę, że może być kolejna ciąża.
 
Do góry