reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocnikowanie

Dołączył(a)
19 Kwiecień 2017
Postów
9
Witam. Jestem mam bliźniąt 3 latków dodam iż w tym roku 25 kwietnia skończyli 3 latka. córka w listopadzie bez problemu nauczyła się korzystać z nocniczka syn nie chciał nawet patrzeć na nocnik aż do wczoraj ni z tego ni z owego mój syn sam z siebie zaczął siadać na nocnik i robić siusiu. ani razu nie zdarzyło mu się nie zdążyć albo zapomnieć lata szczęśliwy na nocnik byłabym szczęśliwa gdyby nie fakt że od wczoraj mój syn biega z gołym tyłkiem po domu koszulka i skarpetki. Otóż gdy założę mu majtki albo gorzej spodnie to wtedy sika w majtki nawet nie próbuję ich ściągać nie chce wołac jak goła pupa to sika w nocnik jak założę majtki sika w majtki. Ciekawe jest to że jak wieczorem założyłam pampersa to ściągał go co jakiś czas i latał na nocnik po czym znów kazał go zakładać.
 
reklama
Pracując w żłobku miałam doczynienia z takimi sytuacjami. Myśmy wytłumaczyli dziewczynce, że brawa za skorzystanie z nocniczka bedą tylko w tedy kiedy sama zdejmie rajstopki i zrobi siusiu . Miala ok 2.5l . Siusiała jeszcze kilka razy w majtki nawet na nocniku. Gdy zobaczyła ze nikt się z tego nie cieszy, nie bije brawo i ze brak euforii z naszej strony coś w niej pękło . Zdjela sama rajstopki i od tego czasu poszlo jak splatka
 
Mój synek 2,5 latka od dwóch tygodni załatwia się tylko na nocnik. Nawet na noc nie zakladam mu pampersa. Kiedyś czytałam że żeby dziecko nauczyli się szybko korzystać z nocnika to dobrze jak biega zupełnie z gołą pupa. Sprawdziło się. Poprzednia dwójkę dłużej uczyłam a tu trzy dni i załapał. Potem również nie chciał ubrać majtek ale kupiłam mu nowe z pieskiem i mówiłam że piesek nie chce być mokry . Chyba zadziałało bo dwa razy się posiusial a potem już wiedział że musi zdjąć
 
Do góry