reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podejrzenie autyzmu

Przy błonniku trzeba dużo pić. I jest ochydny. 🤭


Jaką dawkę Ci dali? U nas na 18 kg dziecka 4 saszetki (po 2 rano, 2 wieczorem) i 20 ml laktulosy. Idzie. Aktualnie działają dwie saszetki i bez laktulosy (ciągle zapominałam 🙄). Bardzo rzadko muszę użyć wlewki. Raz na 6 miesięcy. Przy tym jak nie ma wypróżnienia przez dwa dni, to trzeciego dnia wieczorem konieczna lewatywa. Im dłużej bez, tym bardziej kał się zeschnie, "zapiecze", będzie twardszy i bardziej bolesny do wydalenia. Dziecko się zrazi i będzie wstrzymywać z większym zapałem. 😔

U nas to już 3,5 roku walki z chronicznymi zaparciami.
mamy 4 saszetki dicopeg i 10ml laktulozy plus debridat 5ml 3x dziennie. mlody wazy 19,5kg
u nas o dziwo nie jest ostatnio zapieczona i wyglada naprawde ok ale on wstrzymuje na sile.. i czeka do ostatecznosci.. stad mini wlewka.. po jej podaniu serio mija nawet nie 10sek i juz biegnie do toalety.

@Destino nam ciezko stosowac inny preparat bo maly nie chce ich pic a dicopeg mamy ten rozowy ktory mozna rozpuscic w soku. o forlax nie slyszalam.. mamy jeszcze zastepczo w domu xenne junior.
 
reklama
mamy 4 saszetki dicopeg i 10ml laktulozy plus debridat 5ml 3x dziennie. mlody wazy 19,5kg
u nas o dziwo nie jest ostatnio zapieczona i wyglada naprawde ok ale on wstrzymuje na sile.. i czeka do ostatecznosci.. stad mini wlewka.. po jej podaniu serio mija nawet nie 10sek i juz biegnie do toalety.

@Destino nam ciezko stosowac inny preparat bo maly nie chce ich pic a dicopeg mamy ten rozowy ktory mozna rozpuscic w soku. o forlax nie slyszalam.. mamy jeszcze zastepczo w domu xenne junior.
Świetnie. Przynajmniej macie dobrze dobrane dawki. U mnie 1-2 kazała dawać, a potem zdziwienie, że nie działa.
 
mamy 4 saszetki dicopeg i 10ml laktulozy plus debridat 5ml 3x dziennie. mlody wazy 19,5kg
u nas o dziwo nie jest ostatnio zapieczona i wyglada naprawde ok ale on wstrzymuje na sile.. i czeka do ostatecznosci.. stad mini wlewka.. po jej podaniu serio mija nawet nie 10sek i juz biegnie do toalety.

@Destino nam ciezko stosowac inny preparat bo maly nie chce ich pic a dicopeg mamy ten rozowy ktory mozna rozpuscic w soku. o forlax nie slyszalam.. mamy jeszcze zastepczo w domu xenne junior.
Kochana, pouczać cię nie będę, bo się nie znam. Skoro działa to, co macie to już połowa sukcesu. Wiem, jakie to trudne, bo moja już ponad 4 lata z tym walczy.
 
Ja w lubelskim dostałam skierowanie zupełnie z zaskoczenia. Wiedziałam, że jest taka opcja. Prosiłam wielu lekarzy specjalistów, ale robili wielkie oczy pt. "Aleosochodzi?". Skierowań nie dał mi nikt. Dopiero zupełnym przypadkiem trafiłam na neurologa, który prywatnie interesuje się autyzmem i on, takiej zrezygnowanej mi, zaproponował badania. Fakt faktem, mały ma kilka wad wrodzonych, więc to ułatwiło uzasadnienie skierowań. Potrzeba ich aż 5, z różnymi kodami ICD. Na szczęście nie trzeba jechać aż do Warszawy. Ja pobrałam krew na miejscu i wysłałam kurierem, doszło następnego dnia. Pisałam tam i krew jest ok, nadaje się do badania, nie trzeba pobierać powtórnie. 🥰 Fakt, mega trudno znaleźć lekarza. Czasem w szpitalach mają jakieś granty i zlecają badania, ale to rzadko. Na pewno w Lublinie dr genetyk też daje wes po wyczerpaniu badań typu kariotyp, mikromacierz i potem wes, ale to trwa 2 lata. 🙄 Strasznie długo i małe trzeba jednak nakłówać kilka razy.

Ten neurolog spadł nam z nieba. 😍
Jakie kody icd są potrzebne do wykonania badania wes?
Syn ma autyzm
 
Do góry