reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Popsute ząbki

wiktoria12

Mama i żona :)
Dołączył(a)
29 Styczeń 2009
Postów
4 994
Miasto
Gdzie wszyscy są szczęśliwi
Witam mam problem z ząbkami mojej 4 letniej córki:-(Martynka ma popsute jedynki i dwójki górnie już kiedys jej podeszła ropa pod nie własnie bylismy u dentysty bo od tej ropy cała była opuchnięta:-(wtedy dentysta jej otwożyła ząbki i przebiła rope i to pomogło ale czasem bolą ząbki albo na dziąsłach pojawia sie ropa.Dzisiaj też ją bolała prawa górnia dwójka i umyłam jej tego ząbka i strasznie smierdziało ropą:baffled:później wziełam patyczek do uszów zrobiłam taki rulonik z niego i tak pomalutku do tego ząbka włożyłam i czuc bardzo ropą.
I mam pytanie co w takiej sytułacji zrobic czy macie podobny problem u swojich dzieci?/?
jak zapytałam dentystki co można zrobic to tylko mi powiedziała ze powyrywac nerwy ale nie wyobrazam sobie tego.Martynka ma duży uraz do dentysty:-:)-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
witam!!!
Moja kuzynka ma syna 3 leniego i kiedy miał 1.5 roku bardzo ząbki spruchniały(dentysta mówił, że to od herbatek typu hip)miał ropę i też bardzo cierpiał,ale właśnie zrobili porządek z nerwami i jest spokój:)
Może dasz jej płukać rumiankiem i szałwią,oczywiście spróbuj przekonać do dentysty, bo pewnie to by najlepiej pomogło.Ja wiem po sobie,że kiedy dentysta pomoże w takim bólu to wtedy się przekona, że nie jest taki zły i jest po to żeby pomóc.
Pozdrawiam i powodzenia.
 
Moja córcia też ma te ząbki popsute ale na szczęście na razie nie bolą.Ja pytałam dentystkę co zrobimy z tymi zębami powiedziała że póki nie bolą to nic czekamy aż stałe je wypchną.Ale moja koleżanka też miała taki problem z zębami u dziecka.Znalazła ona dobrego dentystę prywatnie który małej podał gaz rozweselający i zrobił porządek.Idz do innego dentysty zapytać o poradę.BO dentysta i dentysta są naprawdę różni.Ale na ten temat nie będę się rozpisywać.
Pozdrawiam.
 
Jeśli pod zęba podchodzi ropa to jest już poważna sprawa i nie powinno się jej lakceważyć. Domowe sposoby są dobre,ale tylko jeśli stosuje się je chwilowo, by uśmierzyć ból a nie jako środek leczniczy. Trzeba dziecko zaprowadzić do bardzo dobrego dentysty
 
Cześć dziewczyny. Tak się zastanawiam, ale bez obrazy, bo niczego Wam nie zarzucam:) dlaczego zęby waszych dzieci się popsuły? Moja 4-letnia córeczka ma ząbki jak perełki, które bardzo chętnie myje codziennie i tak się zastanawiam, dlaczego Waszym dzieciom się popsuły: czy to genetyczne, czy z nadmiaru cukru? A może niechętnie myły ząbki?
 
Cześć dziewczyny. Tak się zastanawiam, ale bez obrazy, bo niczego Wam nie zarzucam:) dlaczego zęby waszych dzieci się popsuły? Moja 4-letnia córeczka ma ząbki jak perełki, które bardzo chętnie myje codziennie i tak się zastanawiam, dlaczego Waszym dzieciom się popsuły: czy to genetyczne, czy z nadmiaru cukru? A może niechętnie myły ząbki?

To masz szczęście że twoja córka ma piękne zęby u mojej niestety powodem jest brak szkliwa na nich spowodowanym tym po pierwsze że w czasie ciąży bardzo dużo żelaza brałam a po drugie mała była wcześniakiem i jak mi powiedziała pani dentystka nie zdążyło ono się jeszcze wykształcić!A ona niestety jako takie zęby miała może miesiąc a pozniej niestety w oczach je zgryzała.
 
A dlaczego musiałaś brać tyle żelaza w czasie ciąży? Ciekawi mnie ta kwestia.
 
Ja mam 4 letnie dziecko, leczone miał 2 ząbki, na szczęście płyciutko. Dlaczego mu się psują- bo je słodycze. Dlaczego jeszce? Bo przyjmuje (jak wszyscy) konserwanty, barwniki i inną chemię. Dbamy o zęby, wyrobiliśmy mu nawyk mycia, kiedyś zasnął bez mycia to obudził się w nocy i myliśmy bo nie chciał bez tego zasnąć.
Jesteśmy u dentystki co 3-4 mce, kontrolnie, lakieruje mu ząbki i na razie (puk puk) jest spokój.
Wiktoria- ja bym poszukała innego stomatologa, najlepiej specjalizującego się "w dzieciach", jak pisała alis może z gazem rozweselającym skoro mała boi się dentysty. Ropa w zębie jest niebezpieczna, może dojść do poważnych chorób jak się tego nie wyleczy. Mój siostrzeniec dostawał antybiotyk, w trakcie leczenia zęba- bo była w nim ropa.
Jesteś z małopolski, ale mogę Ci polecić świetnego stomatologa dziecięcego w Skarżysku kam, lub Starachowicach.
 
reklama
Dajcie spokój, z tymi ząbkami u maluchów to jest jakaś masakra. Bardzo łatwo się psują. Mój synek niby myje codziennie (dwa lub trzy razy, staramy się po każdym posiłku, ale nie zawsze jest możliwość), nie zasypiał z butlą, czasem dostaje gumy dla dzieci bez cukru, nie je słodyczy (owoce za to chętnie). No ale mimo wszystko mamy kilka ubytków. Na szczęście mamy fajnego lekarza (leczymy się w gabinecie Impladent w Warszawie), który przjmuje ekspresowo, lakuje, plombuje na kolory :) No ale mimo wszystko czekam tylko, aż młodemu wypadną już te mleczaki i wyrosną stałe zęby. Przynajmniej spokój będzie. Patrzę po dzieciach znajomych i w rodzinie - takie same problemy mają.
 
reklama
Do góry