reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem ze szkołą średnią

Dołączył(a)
17 Styczeń 2023
Postów
2
Hej otóż jest problem. Moja córka jest w szkole zawodowej i uczęszcza na praktyki ale i w szkole i na praktykach jej się nie podoba i jest pewna na 100% że chce zmienić szkołę po wakacjach. Jest teraz 2 półrocze i całkiem dobrze sobie poradziła, ale że względu na to że jej przyjaciółka niedawno zmieniła szkołę moja córka jest bardzo samotna w klasie i czasami gnębiona i ona nie chce w ogóle chodzić do szkoły. Tak się zastanawiam czy byłaby taka opcja aby moja córka już do końca roku nie chodziła do szkoły bo tak czy siak zacznie znowu od 1 klasy bo ona chce z zawodówki do liceum, tylko pytanie czy nie było by za to spraw w sądzie i kuratora?
 
reklama
Możesz wnieść o nauczanie indywidualne na podstawie opinii psychologa, psychiatry. Mogą wpisać „zaburzenia adaptacyjne”, to taka mało piętnująca diagnoza która dotyczy masy dzieciaków.
Sama byłam gnębiona w szkole i żałuję, ze nie mogłam liczyć na wsparcie rodziców.
Jeśli chce się przenosić do LO to zajęcia w zawodówce kompletnie nic jej nie wniosą.
 
Możesz wnieść o nauczanie indywidualne na podstawie opinii psychologa, psychiatry. Mogą wpisać „zaburzenia adaptacyjne”, to taka mało piętnująca diagnoza która dotyczy masy dzieciaków.
Sama byłam gnębiona w szkole i żałuję, ze nie mogłam liczyć na wsparcie rodziców.
Jeśli chce się przenosić do LO to zajęcia w zawodówce kompletnie nic jej nie wniosą.


Myslisz, ze cos takiego mozna załatwić po jednej wizycie u psychiatry ?
 
Myślę, że coś takiego można wynieść po 3 wizytach u psychiatry, po diagnostyce.
A prawda jest taka, że są różni lekarze i nie oceniam jak kto pracuje, ale bywają historie zaświadczeń po 1 wizycie.
Ale jeśli nad dziewczyną ktoś się znęca, zle to znosi, nie wiąże przyszłości z nauczanym zawodem to nie uważam że nie warto spróbować. A nuż lekarz faktycznie zdiagnozuje wskazania do chociażby psychoterapii?
 
Obowiązek szkolny musi być realizowany. Nie ma takiej możliwości, aby zabrać córkę ze szkoły i przeczekać do września. W związku z licznymi nieobecnościami, tematem zainteresuje się wychowawca, pedagog, który skieruje wniosek do Sądu Rodzinnego z prośbą o wgląd w sytuację rodzinną i cała lawina się wtedy rozpocznie.
Myśle, że warto porozmawiać z wychowawcą, pedagogiem czy psychologiem. Są wewnętrzne procedury szkolne, zasady, na których przyznaje się indywidualny tok nauczania. Może te osoby pomogą znaleźć właściwe rozwiązanie?
 
Ostatnia edycja:
reklama
U nas córka w szkole podstawowej była ofiarą hejtu, nie pomogła wychowawczyni, bo tylko zaogniła konflikt. A reszta zamiotła problem pos dywan. Więc staraliśmy się o zmiane szkoły dla córki. Niestety z wielu naszych znajomych, których takich temat się tyczył najrozsądniej było zmienić szkołę, ponieważ nauczyciele, dyrektorzy niewiele robili. Do dzieci trudno było dojść, brakuje rozmów rodziców z dziecmi na temat hejtu, aby nie krzywdzić drugiego człowieka. A kiedy próbuje się podjąć temat z rodzicami to mało który przyzna, że dzieci nie sa idealne i trzeba naprawdę starać się wykonać pracę z nimi, aby nie szło za grupą tylko miało swój tok myślenia i nie raniło. Jednak niewielka grupa takich dzieci i ich rodziców jest, ale są i to przywraca wiarę, że da się. Autorko postaraj się o zmianę szkoły dla córki.
 
Do góry