reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o pomoc w interpretacji wyników

Dołączył(a)
12 Październik 2017
Postów
12
Witam, czy ktoś może mi pomóc w interpretacji wyników? Mam 28 lat, wtórny brak miesiączki. Tsh i prolaktyna w normie. Badanie zostało wykonane na zlecenie lekarza, mimo że miesiączki nie mam (znowu) od dwóch miesięcy (endometrium podczas badania tydzien temu mialo 2 mm). Jestem zapisana na wizytę w poradni endo-gin, ale dopiero na 24 maja (najwczesniejszy termin jaki był). Bardzo proszę o pomoc
Jeśli temat założony nie tu, gdzie powinien być, to proszę o przeniesienie.
2c771f1d24299.png.html
 

Załączniki

  • 20180227_170303.png
    20180227_170303.png
    8,4 KB · Wyświetleń: 390
reklama
W którym dc robione?

Fsh dużo za duże...pewnie to jest przyczyną braku miesięczek...
Ile masz lat? No i lh też b.duże...


Napisane na LG-H870 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Napisałam, że mam 28 lat... Lekarz powiedział, że nieważne w jakim dniu robie, bo miesiączki nie mam od ponad dwoch miesięcy a endometrium jest bardzo cienkie, czyli tak jak bym byla na samym początku cyklu. Wiem, że dużo za duże niestety, ale chciałabym, zeby ktoś mniej więcej powiedzial jamie mogą być tego przyczyny i czy da się to jakoś zbić.
 
Ostatnia edycja:
Przedwczesna menopauza...z tym raczej nie wiele da się zrobić...
Jednak te hormony bada się 3-5 dc tylko skoro brak @ to się nie da...

Napisane na LG-H870 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zbadaj jeszcze amh czyli rezerwę jajnikowa. Przy takim fsh nawet stymulacja owulacji raczej nie pomoże...

Napisane na LG-H870 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja tez miałam bardzo wysoki poziom fsh , ale jakims cudem i kilkoma specyfikami udało się go zbić . Także nie ma co się martwić na zapas .
 
Ostatnia edycja:
Martwi mnie to i nic nie poradzę... Probuję o tym nie myśleć, ale jakoś nie bardzo mi wychodzi :/ Też miałaś aż tak wysokie fsh?
Joaszka- czytałam podesłany przez Ciebie artykuł zaraz po otrzymaniu wyników. Co do AMH- sporo jest postow o tym, że badanie AMH często "oszukuje" i dziewczyny z wynikiem 0,1 po zbiciu fsh lub z jego podwyższonym wynikiem zachodzą w ciążę naturalnie.
 
Nie dziwie się ze o tym myślisz , to normalne tylko mie trzeba odrazu załamywać rak . Moje fsh było na poziomie kobiety po menopauzie a spadło do 13.16, także widać ze można z tym walczyć .


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A co do endometrium to tez miałam bardzo cienkie . Po samym badaniu ginekologicznym lekarz by mie doszedł ze coś jest nie tak . Ale tez straciłam miesiączkę i szukał przyczyn . Z tak wysokim wynikiem fsh odrazu wyslal mnie do kliniki leczenia mie płodności ( jak on to powiedział „ żeby nie marnować mi czasu”)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry