reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka - czy od razu codziennie?

Ankaaa88

Początkująca w BB
Dołączył(a)
21 Marzec 2020
Postów
19
Powiedzcie mi drogie mamusie jak to u Was jest/było z uczuciem ruchów dziecka. Obecnie zaczynam 19tc, pierwsze ruchy poczułam w 17 tc (tak mi się wydaje, że to to, to pierwsza utrzymana tak długo ciąża). Czułam je codziennie do soboty, od niedzieli do dzisiaj nic nie czuję :( Czy to może być normalne? Wizytę mam 6 lipca, próbuję się nie martwić na zapas, ale trochę jednak mam niepokoju. Czy od momentu, w którym poczuje się ruchy dzieciaczka, czuje się je codziennie?
 
reklama
Powiedzcie mi drogie mamusie jak to u Was jest/było z uczuciem ruchów dziecka. Obecnie zaczynam 19tc, pierwsze ruchy poczułam w 17 tc (tak mi się wydaje, że to to, to pierwsza utrzymana tak długo ciąża). Czułam je codziennie do soboty, od niedzieli do dzisiaj nic nie czuję :( Czy to może być normalne? Wizytę mam 6 lipca, próbuję się nie martwić na zapas, ale trochę jednak mam niepokoju. Czy od momentu, w którym poczuje się ruchy dzieciaczka, czuje się je codziennie?
Zjedz coś do słodkiego czekoladą albo coś i niech Ci partner tzw pierdxiochy bluza zrobi na brzuchu
 
Dziecko ma jeszcze dużo miejsca i możesz nie czuć codziennie. Ja jak chciałam sprawdzić czy wszystko ok to jadłam coś słodkiego i się kładłam na chwilę i zawsze się ruszała 😉 ale też każdy organizm jest inny.
 
Powiedzcie mi drogie mamusie jak to u Was jest/było z uczuciem ruchów dziecka. Obecnie zaczynam 19tc, pierwsze ruchy poczułam w 17 tc (tak mi się wydaje, że to to, to pierwsza utrzymana tak długo ciąża). Czułam je codziennie do soboty, od niedzieli do dzisiaj nic nie czuję :( Czy to może być normalne? Wizytę mam 6 lipca, próbuję się nie martwić na zapas, ale trochę jednak mam niepokoju. Czy od momentu, w którym poczuje się ruchy dzieciaczka, czuje się je codziennie?
Na tym etapie dziecko ma jeszcze dużo miejsca w brzuchu, więc możesz nie czuć ruchów codziennie. Im więcej odczuwasz stresu tym mniej maluch się rusza. Dlatego jeśli się niepokoisz to jedz na IP sprawdzić, albo przyspiesz wizytę u ginekologa. Niech sprawdzi czy wszystko jest w porządku. Dziecko potrzebuje spokojnej mamy. Po przejściach różne złe myśli mamy w głowie. Trzeba je jak najszybciej rozwiewać. Ja jak się stresowałam szłam na szybkie USG do giną. On rozumiał i wciskał mnie między pacjentkami. Tylko ja miałam trudna ciążę z krwią, skurczami itp. żadna z nas nie jest w stanie cię uspokoić. Tylko USG to zrobi
 
Na tym etapie dziecko ma jeszcze dużo miejsca w brzuchu, więc możesz nie czuć ruchów codziennie. Im więcej odczuwasz stresu tym mniej maluch się rusza. Dlatego jeśli się niepokoisz to jedz na IP sprawdzić, albo przyspiesz wizytę u ginekologa. Niech sprawdzi czy wszystko jest w porządku. Dziecko potrzebuje spokojnej mamy. Po przejściach różne złe myśli mamy w głowie. Trzeba je jak najszybciej rozwiewać. Ja jak się stresowałam szłam na szybkie USG do giną. On rozumiał i wciskał mnie między pacjentkami. Tylko ja miałam trudna ciążę z krwią, skurczami itp. żadna z nas nie jest w stanie cię uspokoić. Tylko USG to zrobi
Zgadzam się w 100%.
 
A może to nie były ruchy dziecka tylko tak Ci się wydawalo. Ja jak czekałam na pierwsze ruchy dziecka to trochę czytałam na forach i dziewczyny pisały że od pierwszych rzekomych ruchów mijalo nawet 2 tygodnie w ciągu których nic się nie działo. Także nie martw się na zapas, napewno wszystko jest ok
 
Ja pierwsze smyrniecie poczulam w 16tc. I nie czulam codziennie. Czasem czekalam po 2,3 dni zeby znowu poczuc te slodkie trzepotanie. Dziecko ma duzo miejsca i moze kopac w środek bardziej. Nie martw sie :)
 
Ja zaczelam w 20 tygodniu i tez nie były codziennie. Zaczynały się nieśmiało to tu, to tam. Czekałam na nie z utęsknieniem, piszczalam z radości jak je poczułam...normalnie rzygałam tecza.
A w ósmym miesiącu zachodziłam w głowę czy dziecko nie urządza sobie intensywnej parapetowy i kiedy ono wreszcie przestanie robić sobie z mojego pęcherza piłkę do kopania?
 
reklama
Mogło się inaczej ułożyć i dlatego nie odczuwasz. Ja też tak miałam.. Coś czułam parę dni potem parę nie czułam nic, teraz 23tc i już czuje mała codziennie, chociaż też w jeden dzień częściej a w inny troche mniej.
 
Do góry