reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

teksty

słowiczek

mama pisklaczków
Dołączył(a)
18 Październik 2004
Postów
6 072
Miasto
piękna okolica Poznania
Zapraszam na wątek na wesoło.
Co powiedziało nasze dziecko?

Muszę przyznać, ze Gaba swoimi tekstami nas kompletnie zaskakuje i na poważnie i na wesoło a wtedy poprostu " sikamy" ze śmiechu...

To na początek.
Jedziemy samochodem do ZOO-safari. Tłumaczę Gabie, ze tam będzie dużo różnych zwierząt, będziemy je oglądać, będzie można też dotykać i...
Gaba najpoważniej jak potrafi:
- a będą tam wszystkie krowy odojone?????
 
reklama
Słowiczku texcior extra :)

Mój ostatnio w przedszkolu.... Poszli na spacer, przeszli na drugą stronę jezdni i pani pyta, który z nich chce spróbować przejść na drugą stronę. Zgłasza się Kacperek. Pani pyta go czy umie, a on na to no pewnie i tłumaczy: Patrzymy na lewo, patrzymy na prawo i jak nic nie jedzie to przechodzimy... i przeszedł, odwrócił się i powiedział "po prostu jestem genialny" :)
 
Czterolatki, są rewelacyjne:).
To teraz kamil.
Otóż, w poprzednią niedzielę, wybieralismy sie do cyrku.
Przed samym wyjsciem Kamilkowi zachciało sie kupkę.
Poszedł do toalety, a kiedy było po wszystkim zawołał mnie.
Poniewaz troszke sie ubrudził(wybaczcie ze opisuje szczegółowo:-)), wziełam taką nawilzaną chusteczke i wytarłam mu pupcie.
Kamil z rozanieleniem w oczach mówi" O MAMA< JAK ZA STARYCH DOBRYCH CZASÓW'
Myslelismy ze pekniemy ze śmiechu:-)
 
Teksty naszych dzieci moga powalic z nog.
Zuzia tez nas zaskakuje swoimi madrosciami,planami na przyszlosc.
Oto kilka przykladow:
,, Bede miala tyle dzieci ile mamy kafelkow w lazience"
a jak je wykarmisz - pytam
,,Ty je bedziesz karmic,piersia"

,,Motory,to takie grube rowery dla doroslych"

Wymyslila sobie ostatnio,ze zolta pilka to Tomek <jest aniolkiem>,czerwona tp piesek Karol <jest diabelkiem>:eek::confused::dry::blink::crazy::eek::oo::rolleyes::eek: i ten Karol w kolko namawia ja do zlych rzeczy i psikusow.

Poza tym wymysla nowe nazwy na rozne rzeczy,zwierzeta itp.
Najczestsza nazwa na wszystko to:skolilaki
zebra - mowi zogigako;zyrafa - kolilako

Jej ulubione powiedzonko:
np.mam jej zawiazac chustke na glowie tak mocno,jak jest wielki swiat
albo opowiada cos i zawsze musi dodac....rozumiesz...

acha i ona chce miec czrna bielizne ,najlepiej stringi
:eek::confused::dry::blink::crazy::eek::oo::rolleyes::eek:


sie rozpisalam...
Pozdrawia Katka :ninja2:
 
2 texty Zuzi z dzisiaj.

Z: - Mama jestem pokonana przez Ciebie?
JA: - Tak,a czemu jestes pokonana przeze mnie?Kto to jest pokonany?
Z: Pokonany,to taki ktos,komu sie czegos zabrania.A Ty zabronilas zabrac mi wozek na spacer,ja sie na to zgodzilam ,wiec mnie pokonalas.


Z: Mama,fajnie by bylo miec 100 pokoi,co?
JA: No 100,to troszke za duzo <sprzatanie,itp>CO bys w nich robila?
Z:No 1 bylby dla Hani,2 dla mnie,3 dla Ciebie,4 dla taty,5 dla baci..
JA: A co z reszta?
Z: ojej mama!!!!!!! Reszta bylaby na ksiazki i zabawki:-D




Pozdrawia Katka :ninja2:
 
Kiedyś odprowadzałam Adrianka do przedszkola i akurat w ten dzień bardzo padało. Syn nie był za bardzo zadowolony, ale w końcu ze smutkiem powiedział "No tak mamo, droga do przedszkola w każdą pogodę"
 
Jakoś ostatnio odprowadzałam go do snu i jak zawsze daję mu "słodkiego" buziaczka, by mu się dobrze spało, a on wypalił "mamo nie całuj mnie, bo jestem już duży"
 
Teksty Gaby:

Siedzimy w restauracji i jemy lody. Gaba już zjadła i na cały głos
- już wszystko wyrąbałam...

Scenka wieczorna, przy kąpieli w wannie.
Gaba udaje, że nurkuje w wannie.
Ja mówię do niej, zeby czasem nie piła tej wody...a ona na to:
- mam zamkniętą paszcz!!!


- tato, ja hauczę!!!!!


- trzeba samochód zaparkingować!

A to trochę starsze, już gdzieś to pisałam na forum...
Gaba bawi się w kuchni i tatuś poprosił o kawę. gaba gotuje, po czym niesie i mówi:
- tatusiu prosze kawę spuszczającą....
 
reklama
Kubuś opowiada tatusiowi, który wrócił po dwóch dniach z drogi co robiliśmy gdy go nie było " ...... - i wiesz mama nosiła listonosza na piersi......."
to było już dość dawno gdy był na etapie poznawania dziwnych ubranek i bardzo dziwił się do czego służy biustonosz, ale od tej pory tata gdy jedzie w drogę zawsze mi przypomina aby nie nosić już "listonosza"
A jeśli chodzi o wymyślanie dziwnych słówek to chyba ulubione zajęcie 4-latków, tak samo jak co drugie zdanie z zapytaniem czy stwierdzeniem "i rozumiesz"
 
Do góry