reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Warto przeczytać...

A

Agnexx

Gość
Profesor filozofii stanął przed swymi studentami i położył przed sobą kilka przedmiotów. Kiedy zaczęły się zajęcia, wziął spory słoik po majonezie i wypełnił go po brzeg dużymi kamieniami. Potem zapytał studentów, czy ich zdaniem słój jest pełny, oni zaś potwierdzili. Wtedy profesor wziął pudełko żwiru, wsypał do słoika i lekko potrząsnął. Żwir oczywiście stoczył się w wolną przestrzeń między kamieniami. Profesor ponownie zapytał studentów, czy słoik jest pełny, a oni ze śmiechem przytaknęli. Profesor wziął pudełko piasku i wsypał go potrząsając słojem. W ten sposób piasek wypełnił pozostałą jeszcze wolną przestrzeń. Zapytał studentów: "Co chciałem Wam pokazać?" Studenci odpowiedzieli, że zawsze można coś jeszcze upchnąć w terminarzu, wykonać więcej pracy, mieć więcej spotkań, więcej tematów itd. Profesor powiedział: "Chciałbym, byście wiedzieli, że ten słój jest jak wasze życie. Kamienie - to ważne rzeczy w życiu: wasza rodzina, wasz partner, wasze dzieci, wasze zdrowie. Gdyby nie było wszystkiego innego, wasze życie i tak byłoby wypełnione. Żwir - to inne mniej ważne rzeczy: wasze mieszkanie, albo wasze auto. Piasek symbolizuje całkiem drobne rzeczy w życiu, w tym waszą ciężką pracę. Jeżeli najpierw wypełnimy słój piaskiem, nie będzie już miejsca na żwir, a tym bardziej na kamienie. Tak jest też w życiu: Jeśli poświęcicie całą waszą energię na drobne rzeczy (pracę), nie będziecie jej mieli na rzeczy istotne. Dlatego dbajcie o rzeczy istotne - poświęcajcie czas Waszym dzieciom i Waszemu partnerowi, dbajcie o zdrowie. Zostanie czas na pracę, dom, zabawę itd. Zważajcie przede wszystkim na duże kamienie - one są tym co się na prawdę liczy.
 
reklama
Oj te duże kamienie... czasem ktoś jest dalekowidzem i nie widzi tego co blisko choć takie duże. I co w tedy? :-[
 
Agnexx, to ma ciąg dalszy...
" wtedy jeden ze studentów wlał do słoja szklankę piwa - i co to znaczy? - że w życiu zawsze znajdzie się miejsce na małe jasne  :);)
 
Podoba mi się ta historia, bo jest bliska mojej życiowej filozofii. Naijstotniejsze to umieć w zyciu odróżnić rzeczy ważne od mniej ważnych.
 
Całkiem ciekawe.....i daje do myślenia...hihi podoba mi się końcówka dopisana przez Alke.
Pozdrawiam
 
polecam opowiadania Bruno Ferrero, Antony de Mello, wszystkie w bardzo podbnym stylu. dla starszych dzieci tez mozna juz czytać
 
reklama
swietne, a w internecie tez mozna znalesc takie opowiadania? jesli tak prosilabym o linka :)
pozdrawiam :)
 
Do góry