reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wskazanie do cesarki?

Ajrin77

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Marzec 2020
Postów
159
Hej, jestem w 36 tc i zaczynam być bardzo przerażona, chyba trafiłam na złego lekarza który nie spełnia moich oczekiwań chociaż prywatnie i wydaje u niego.nie małą kasę...otóż, od drugiego badania prentatalnego po wizyty w szpitalu mam wiedzę że dziecko będzie duże , może.ważyc ok 4 kg lub ponad, jest to moja pierwsza ciąża i jestem przerażona jak sobie poradzę...mój lekarz uważa że to że.dziecko jest duże nie jest wskazaniem do CC i że przesadzam i jest masa kobiet które same upierają się przy porodzie sn. Dodatkowo mam w rodzinie druga ciężarna z innego miasta która chodzi do lekarza na nfz i po rozmowie okazało.sie że SAM ja namawia.na CC bo dziecko też może ważyć ok 4 kg i jest to duże ryzyko ....i on nie będzie żeby kobieta miała liczne obrażenia albo jakieś.powikłania. Jestem zrezygnowana jak bardzo są duże rozbieżności między podejściem do.pacjentki i mam.mase.obaw że to będzie jakaś trauma. Bardzo Was proszę co.sadzicie? Mam wrażenie ze moja lekarka mnie najzwyczajniej w świecie olewa ! Czy zna ktoś.moze LUDZKIEGO lekarza w Krakowie? Czy jest sens isc jeszcze na konsultacje w tej sprawie.do innego.specjalisty, mam bardzo.duzo.obaw związanych z tym porodem...
 
reklama
Rozwiązanie
Ja sie bardzo cieszę z mojego rozwiązania, przede wszystkim z dzieckiem wszystko dobrze, ja z dnia na dzień się czuje coraz lepiej i miałam.mega szczescie bo poród nie był dla mnie jakaś traumą. Spotkałam na porodówce dziewczynę która że łzami w oczach opowiadała mi jak kilkanaście godzin miała silne skurcze bez rozwarcia jak jej wkładali paluchy ...a na koniec zrobili CC. Szczerze? Pomyślałam uff to mogła być moja historia...

A jeszcze Wam powiem ciekawostke że na oddział po porodzie przyszła moja nieszczęsna lekarka...wiecie co mi powiedziała? " Noo słyszałam jaka waga dziecka..ale.ja myślę że dałaby Pani radę" no ja pi****e! Jakbym na nią trafiła to by mnie wykończyła. Największa życiowa porażka.
No to super ze wszytsko...
Woooow!!!! I to było Twoje pierwsze dziecko???? Ja jestem przerażona ..bo.mam obawy że coś pójdzie nie tak, że dziecko będzie chore że ja sobie nie poradzę, że bede miała.duze.obrazenia...dlatego.zastanawiam.sie czy.moge jeszcze pójść do innej lekarki na wizytę czy to coś da w ogóle...chce mi.sie płakać.na sama myśl...
Mysl pozytywnie. Ciesz sie ze niedlugo je poznasz ze bedzie w pelni zdrowe. A chore moze byc bez wzgledu na rodzaj porodu. Ja mysle ze Ty sie zwyczajnie zablokujesz i nie bedziesz wspolpracowac jesli w ten sposob do tego podchodzisz. Moze sprobuj pojsc do psychiatry.. Twoj lekarz tez powinien widziec Twoje obawy i porozmawiac na ten temat. Jesli nie czujesz sie na silach to popros o wskazania do CC.
 
reklama
Mysl pozytywnie. Ciesz sie ze niedlugo je poznasz ze bedzie w pelni zdrowe. A chore moze byc bez wzgledu na rodzaj porodu. Ja mysle ze Ty sie zwyczajnie zablokujesz i nie bedziesz wspolpracowac jesli w ten sposob do tego podchodzisz. Moze sprobuj pojsc do psychiatry.. Twoj lekarz tez powinien widziec Twoje obawy i porozmawiac na ten temat. Jesli nie czujesz sie na silach to popros o wskazania do CC.
Byłam u psychiatry i dostałam zaświadczenie że występuja u mnie zaburzenia lękowe przed porodem...tylko.tyle, lekarka uznała że to.NATURALNE ..A fakt mam.mase.obaw i boje się że coś zawale😔
 
Często są błędy tych pomiarów. Sąsiadka miała urodzić dziecko z waga 4800g, zrobili cc, a dziecko miało 3800g. Moja Szwagierka miała mieć duże dziecko, ponad 4000g, a urodził się 3200g.
Mnie przy pierwszym mówili tylko, że będzie duże i tyle. Urodził się z wagą 3730g w 38tc. Poród leciutki, parte szybkie.
 
Generalnie wskazanie do cesarki jest chyba przy szacowanej wadze ok. 4,5 kg. Tyle, że taką decyzję podejmuje się krótko przed porodem, jak dziecko ma już te 4 kilo co najmniej.
U ciebie póki co jest 3,1 kg, masz 4 tygodnie do porodu. Z tego co pamiętam, to na tym etapie dziecko przybiera chyba koło 200-250 g na tydzień (oczywiście tak na oko). Jeśli za 4 tygodnie nie urodzisz i waga będzie rzeczywiście już koło 4 kg jak nie lepiej, to wtedy może decyzja o cc zapadnie. Równie dobrze możesz zacząć rodzić za 2-3 tygodnie i dziecko będzie miało 3,5 kg czy ciut więcej, a to nie jest waga będąca wskazaniem do cc.
 
Często są błędy tych pomiarów. Sąsiadka miała urodzić dziecko z waga 4800g, zrobili cc, a dziecko miało 3800g. Moja Szwagierka miała mieć duże dziecko, ponad 4000g, a urodził się 3200g.
Mnie przy pierwszym mówili tylko, że będzie duże i tyle. Urodził się z wagą 3730g w 38tc. Poród leciutki, parte szybkie.
Ale też słyszałam że te pomiary mogą się różnić w jedna albo w drugą stronę ...ja.mam tendencje do czarnowidztwa i zamartwiania się ...
 
Byłam u psychiatry i dostałam zaświadczenie że występuja u mnie zaburzenia lękowe przed porodem...tylko.tyle, lekarka uznała że to.NATURALNE ..A fakt mam.mase.obaw i boje się że coś zawale😔
Właśnie miałam mówić, że jak na moje to zaczynasz panikować przed porodem. Jeśli masz się lepiej poczuć, to skonsultuj się z innym lekarzem. W Krakowie jest pełno dobrych gin :)
 
Hej, jestem w 36 tc i zaczynam być bardzo przerażona, chyba trafiłam na złego lekarza który nie spełnia moich oczekiwań chociaż prywatnie i wydaje u niego.nie małą kasę...otóż, od drugiego badania prentatalnego po wizyty w szpitalu mam wiedzę że dziecko będzie duże , może.ważyc ok 4 kg lub ponad, jest to moja pierwsza ciąża i jestem przerażona jak sobie poradzę...mój lekarz uważa że to że.dziecko jest duże nie jest wskazaniem do CC i że przesadzam i jest masa kobiet które same upierają się przy porodzie sn. Dodatkowo mam w rodzinie druga ciężarna z innego miasta która chodzi do lekarza na nfz i po rozmowie okazało.sie że SAM ja namawia.na CC bo dziecko też może ważyć ok 4 kg i jest to duże ryzyko ....i on nie będzie żeby kobieta miała liczne obrażenia albo jakieś.powikłania. Jestem zrezygnowana jak bardzo są duże rozbieżności między podejściem do.pacjentki i mam.mase.obaw że to będzie jakaś trauma. Bardzo Was proszę co.sadzicie? Mam wrażenie ze moja lekarka mnie najzwyczajniej w świecie olewa ! Czy zna ktoś.moze LUDZKIEGO lekarza w Krakowie? Czy jest sens isc jeszcze na konsultacje w tej sprawie.do innego.specjalisty, mam bardzo.duzo.obaw związanych z tym porodem...
Mi lekarz powiedział, na wizycie w czwartek, że dzidzia waży jakieś 3200-3300, we wtorek urodziłam 3850 i poród wspominam bardzo dobrze!
Pod koniec ciąży dziecko jest tak ułożone, że lekarzowi może być ciężko zmierzyć bobasa. I w Twoim przypadku może być na odwrót i dzidzia urodzi się mniejsza[emoji6]
I z doświadczenia Ci powiem, że nakręcanie się, że dziecko jest duże, że nie dasz rady urodzić naturalnie, nie wpływa dobrze ani na Ciebie, ani nie wpłynie pozytywnie na przebieg porodu, bo będziesz zestresowana [emoji854]
 
Tez niewiem czy zmiana lekarza na ostatkach jest dobra...moze za bardzo panikujesz mozesz sprobowac naturalnie jak nie bedzie szlo to cc Ci zrobia....ja przy 1 mialam cc ale ze wzglesu na to ze tetno dziecka bylo zbyt duze i szybka akcja byla....przy 2mialam planowane cc bylo ulozone posladkowo....no i tez troche cyrku bylo w szpitalu bo potem okazalo sie przy badaniu ordynatora ze do kanalu rodnego sie ulozylo....tez bylam zla i plakalam caly czas wkoncu zrobili mi cc i 6dni bylam... 1 i 2mialo dystrofie plodu....u mnie male dzieci sie rodzily 2300gram teraz3 ciaza 18tydzien i tez sie boje niewiem czy jak 3ciaza to tez jest wskazanie do cc bo jest duze ryzyko...
 
reklama
Chociaz trafilam na fajnego lekarza bo wiem czemu mi sie hipotrofiki rodzily... Nawet nie wiedzialam ze przechodzilam ta chorobe cytomagalie co jest grozna ogolnie....ja ja musialam przebyc no ale i tak czuje ze tez bedzie malutkie 3te dziecko😊
 
Do góry