reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasilki

Moniqa

i moje dwie połówki :)
Dołączył(a)
16 Maj 2005
Postów
8 273
Doszlam do wniosku ze dobrze miec tez taki watek ;)

Becikowe

Kazdej przyszlej mamie napewno nalezy sie becikowe w kwocie 1000 zł ...
Potrzebne dokumenty to: akt urodzenia dziecka i dowod osobisty mamy badz taty ...
Czas na staranie sie o becikowe to 3 miesiace od daty narodzin malucha .... jesli dziecko skonczy 3 miesiace becikowe przepada
Nie wazne czy jestescie melzenstwem, parą czy samotnie wychowujace ... tylko jedno z rodzicow moze sie starac o becikowe

Jesli chodzi o to drugie 1000 zł to jest i owszem ale to sie juz wlicza w zasilek

Zasilki

O zasilek moga starac sie osoby jesli dochod rodziny w 2005 roku nie przekroczyl 504 zł na osobe

Jesli nie jestescie malzenstwem, ale mieszacie razem to na wniosku bedzie trzeba to zanzaczyc i wliczajacy sie dochod bedzie wspolny ( Twoj i partnera)

Jesli chodzi o dodatki do nakuki dla zerowkowiczow to niestety ale sie jeszcze ten dodtaek nie nalezy , dopiero od 7 roku zycia

W sprawie tego drugiego 1000zł ( niby becikowego ) jest to dodatek z tytulu urodzenia dziecka ... kiedys bylo 500 zł teraz podwyzszyli do 1000 zł

---------------------------------------------------------------------------

Jak mi sie cos jeszcze przypomni, albo jak bedziecie mialay pytania to smialo ... wspolnie wszystkie problemy rozwiazemy ;)



 
reklama
Zdecydowanie taki wątek jest potrzebny :)
to ja jeszcze raz zawrócę Ci głowę, bo nie dokońca wszystko zrozumiałam :(
Chodzi o to, że my nie jesteśmy małżeństwem, zamieszkujemy razem, ALE nie mamy wspólnego meldunku, i co w takim przypadku???
 
Agus to jest takie troche pokrecone ... jesli zaznaczyulabys ze jestes samotnie wychowujaca to bys musiala miec decyzje o przyznanych alimentach .... a z drugiej strony zas ... nie jestes samotnie wychowujaca i pewnioe nie chcialabys zeby Cie tak traktowano :) ... co do tego osobnego zamieszkania to nie chce cie wprowadzac w blad , ale wydaje mi sie ze w tym przypadku dochod jest oddzielny, bo na moj rozum mieszkacie razem, ale na papierze oddzielnie ... na wszelki wypadek jednak zapytam jeszcze dziewczyn z zasilkow jak bede znowu w pracy :)
 
Monia, a czy masz może jakieś wieści o KRUS?? (mój mężulek jest zarejestrowany, płaci składkę, tu podobno da się też wyciągnąć jakies POTRZEBNE pieniążki)
 
Monisiu chodzi mi o to drugie "becikowe"! Co w przypadku, kiedy w 2005 roku wzięliśmy dopiero ślub (w czerwcu), jak wtedy brać dochody pod uwagę???
 
Kasiu nie mam zielonego pojecia co to ten KRUS ... oczywiscie zapytam i jak cos bede wiedziec to dam znac :)

Monisiu podejzewam ze jak pojdziecie do Urzedu Skarbowego ( tam zalatwiacie ten wniosek na dochod za 2005 rok) i powiecie ze od czerwca jestescie dopiero malzenstwem i ze potrzebne jest to do zasilku , oni Wam przygotuja takie jak byc powinno :)
 
Monika a co z zasiłkiem rodzinnym ? Na ile go przyznają i jakie dokumenty trzeba złożyć i w jakim urzędzie ?
 
Gosia.. zasilek przewaznie przyznaja na okres zasilkowy ( czyli pol roku) , oczywiscie sa wyjatki ... aby starac sie o zasilek dochod z 2005 roku nie moze przekroczyc 504 zł na osobe w rodzinie ... najprawdopodobnie zasilki przyznaje u Was Urzad Miasta albo osrodek spoleczny ... ( roznie to bywa) ... jakie dokumenty potrzebne to najlepiej pytac juz na miejscu ale napewno bedzie Ci potrzebny : dochod z 2005 roku( to zalatwiasz w Urzedzie Skarbowym), akt urodzenia dziecka, wniosek ( do pobrania na miejscu) :)
 
reklama
Moniczko a czy ten dochód za 2005 rok trzeba podzielić przez dwa ja i mąż czy przez trzy my razem z dzidziusiem ?
 
Do góry