reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
dziewczyny coś tu pokręciłam bo nie mogłam was zacytować tylko martuskaa mi się udało:)
A jeszce wam powiem co sobie narobiłam jak brałam te leki hormonalne gonal i fostimon. Nikt mi dokładnie nie wytłumaczył jak się powinno dawć te zastrzyki, wiedziałam tylko jakie mam podawać sobie dawki i kiedy no i tak sobie robiłam te zastrzyki że wychodowałam cały ogródek pęcherzyków bo aż około15, mało nie doszło do hiperstymulacji jajników i cała kuracja na marne, lekarz nie zrobił mi inseminacji bo było zagrożenie ciązy mnogiej.Tak to jest jak się nie myśli!!!
 
reklama
martusia to zależy od osoby, ja raz wziełam duphaston 2 dni za wcześnie, i owilacja była, a jedna koleżanka wzieła za wcześnie i kompletnie rozregulowało jej to cykl, niby gdzieś czytałam, że duphaston nie hamuje owulacji, ale moim zdaniem najbezpieczniej jest go wziać 2 dni po skoku
Myśa znalazłam taki dokładny opis bo mnie też to czeka i trochę szukałam
@ powinna przyjęś wczoraj, ale jestem na duphastonie, a to przecież sztuczny progesteron więc faza lutealna może się wydłużyć a @ przesunąć, dzisiaj zresztą spadła mi temperatura więc pewnie niedługo przyjdzie i 2 lutego idę sie umówić na badanie drożności
 
Ostatnia edycja:
Hej Laseczki:)
zajączek @ nie ma ale są 3 testy negatywne :(
Widziałam tempke dzisiaj....:-(
Asieńka kochana cóż jestem teraz na długim protokole co drugi dzień zastrzyczek w sobotę mam badanie krwi i usg i ustalenie dawek gonalu, generalnie mam teraz strasznie dużo nauki bo sesja trwa, i choć oczywiście uczyć mi sie nie chce to dzięki tej nauce nie nakręcam sie jakoś już do tego ivf podchodzę że tak powiem maszynowo, choć pewnie po punkci i po podaniu zacznie się nakrecaniei wkręcanie sobie czegoś, a może nie :tak:
Pozdrawiam buziolki;-)
:-):-) I bardzo dobre podejście. :-) Dobrze że masz czym "zająć głowę" szybciej ci zleci czas i nie będziesz się tak stresować. Trzymam kciukasji ogromniaste żeby wszystko się udało:-)
dziewczyny mam pytanie, czy jak nie dostalam owulacji to jak wezme duphaston to moge ją jeszcze dostac? od 3 dni bola mnie jajniki, pecherzyk w 12 dc mial 17mm i do dzis nie ma skoku tempeaturki a jest 15dc, od jutra mam brac dupka i obawiam sie ze owu moge miec 17-19 dc (jak zazwyczaj) wiec nie wiem czy mam go brac czy czekac... a moze owu wcale nie bedzie?
Moim zdaniem powinnaś poczekać. Szkoda że nie robiłaś testów owu jeszcze do tego.... Najlepiej zadzwoń do gina i skonsultuj...
zajączek 81 tak ja znów na CLO zapisała mi to druga ginekolog bo ten drugi lekarz znow chce mnie masakrować hormonami a ja jak sie okazało bez tego wszystkiego jajeczkowałam wiec stwierdziłyśmy z lekarką zeby delikatnie wspomóc jajeczka
No niestety żaden androlog naszych wyników nie oglądał zdaliśmy sie poprostu na opinie lekarza a teraz widze że to był bład , dziękuje wam za pomocne informacje trzymam kciuki za nas wszystkie
Mysia, u mnie też nikt wcześniej nie zrobił porządnego monitoringu i nie miałam stwierdzone czy owu jest czy nie ma. Ale szko9da gadac. Teraz brałam CLo pierwszy raz. Pęcherzyk był i na szczęście jeden. Ginka przepisała CLo ale nie zleciła monitoringu. Zrobiłam na własną ręke...nie będę tego już komentować.
A co do wyników M. - skonsultuj je z Andrologiem. Nawet jeśli stwierdzi jakies nieprawidłowości to może od razu doradzi jak poprawić jakość:))
A jeszce wam powiem co sobie narobiłam jak brałam te leki hormonalne gonal i fostimon. Nikt mi dokładnie nie wytłumaczył jak się powinno dawć te zastrzyki, wiedziałam tylko jakie mam podawać sobie dawki i kiedy no i tak sobie robiłam te zastrzyki że wychodowałam cały ogródek pęcherzyków bo aż około15, mało nie doszło do hiperstymulacji jajników i cała kuracja na marne, lekarz nie zrobił mi inseminacji bo było zagrożenie ciązy mnogiej.Tak to jest jak się nie myśli!!!
Ręce opadają normalnie.... Lekarz CIę nie poinstruował nawet???? Ty zmieniłaś lekarza mam nadzieję...

Buziaki for all:-):-)

Mysia, dobrze by było żebyś sobie pierdziachnęła jakiś suwaczek z cyklem. Bedzie łatwiej śledzić na bieżąco:))
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Hej Laseczki:)

Widziałam tempke dzisiaj....:-(

:-):-) I bardzo dobre podejście. :-) Dobrze że masz czym "zająć głowę" szybciej ci zleci czas i nie będziesz się tak stresować. Trzymam kciukasji ogromniaste żeby wszystko się udało:-)

Moim zdaniem powinnaś poczekać. Szkoda że nie robiłaś testów owu jeszcze do tego.... Najlepiej zadzwoń do gina i skonsultuj...

Mysia, u mnie też nikt wcześniej nie zrobił porządnego monitoringu i nie miałam stwierdzone czy owu jest czy nie ma. Ale szko9da gadac. Teraz brałam CLo pierwszy raz. Pęcherzyk był i na szczęście jeden. Ginka przepisała CLo ale nie zleciła monitoringu. Zrobiłam na własną ręke...nie będę tego już komentować.
A co do wyników M. - skonsultuj je z Andrologiem. Nawet jeśli stwierdzi jakies nieprawidłowości to może od razu doradzi jak poprawić jakość:))

Ręce opadają normalnie.... Lekarz CIę nie poinstruował nawet???? Ty zmieniłaś lekarza mam nadzieję...

Buziaki for all:-):-)
dostałam tester od położnych no i zastrzyki w aptece, nawet oboje z M głowiliśmy sie jak dawać te zastrzyki i tak wymyśliliśmy !!!!!!!!!!!!! Szkoda gadać:no:

masz racje zajączek 81 i skonsultuj te wyniki z fachowcami bo tak bedziesz sie zastanawiac czy ten ginekolog faktycznie zna sie na tym czy raczej improwizuje i bedziesz sie denerwowac

Aga 27 trzymam kciuki i wierze że się wszystko uda.
MMM nie trezba się martwić tym że się nie uda w tym miesiacu tylko trzeba mieć nadzieje i brac sie do roboty od nastepnego cyklu, buziaki dla Was staraczek :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
wzielam dzis jednak duphaston bo wyczytalam ze skok jest po owu wiec mi to nie zaszkodzi a poza tym dzis skok bylo o prawie 2 kreski.... a dawka i tak niewielka wiec mam nadzieje ze bedzie ok.... a jak nie to mam kolejny cykl przeciez....;-)
 
Hejka Dziewczyny:-)
Musze troche ponarzekac, jestem tydzien przed okresem i już sama ze sobą nie moge wytrzymac ehhh tyle nerwów we mnie siedzi ze masakra:baffled: Od tygodnia boli mnie brzuch na okres a cycki to tak bolą że nie moge się dotknac. Kurcze ja zwariuje przez ten tydzień:-D Dobrze że luteine dzisiaj kończe bo to pewnie też ona tak na mnie działa.
A wy kochane też tak macie przed okresem?
Pozdrawiam:-)
 
reklama
Hejka Dziewczyny:-)
Musze troche ponarzekac, jestem tydzien przed okresem i już sama ze sobą nie moge wytrzymac ehhh tyle nerwów we mnie siedzi ze masakra:baffled: Od tygodnia boli mnie brzuch na okres a cycki to tak bolą że nie moge się dotknac. Kurcze ja zwariuje przez ten tydzień:-D Dobrze że luteine dzisiaj kończe bo to pewnie też ona tak na mnie działa.
A wy kochane też tak macie przed okresem?
Pozdrawiam:-)
asienka:) jesteś pewna że to są objawy przed@ a może ona jednak nie przyjdzie??;-)
 
Do góry