reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Mój był w aptece, kupił Małej Paracetamol w czopkach na ewentualną gorączkę oraz czopki uspokajające dla Niemowląt, właśnie po szczepieniach. I po zaaplikowaniu jest poprawa. Mała śpi. Czasem się zbudzi, popłacze z 5s i śpi dalej. Oby czopek na długo zadziałał bo częściej niż co 5h nie wolno tego aplikować. Oby nocka była znośna. Dobrze, że Mój ma nocki bo nie chciałabym żeby Mała go budziła, nie wiem czemu, ale jak Mała go budzi to mam wyrzuty sumienia hehehe. Dziwne, wiem. Bo niby czemu tylko mnie ma budzić.
Ale przyznam, że Mój ma super sposoby na Martynkę. Mała się uspokaja najbardziej właśnie u niego.
 
reklama
laski moja agatka miala wieczorem taki atak kolki ze myslalam ze zejdziemy tam razem !!! nie wiem czy to nie wina mleka ... moze jednak wrocimy do bebilonu comfort ...
 
witam kobietki:-) dawno tu nie zaglądalam, troche z braku czasu. taaa..rosną te nasze pociechy, moja też już niedługo skończy dwa miesiące i też ciągle ją poznaję i z każdym dniem coraz bardziej rozumiem. Cały czas karmię tylko piersią, pokarmu starcza. Z moja dieta bywa roznie wiec mala ma czasem kolki, a od dwoch tygodni cos nie robi kupki , musialam pomoc jej dwa razy i ma czeste gazy przy ktorych placze ;-/ poza tym wysypalo ja na calym cialku i teraz robie rozeznanie czy nie ma uczulenia, odstawilam wszelkie jej kosmetyki i bialko itd, zobaczymy co wyniknie.....Macie tez moze podobne problemy z nierobieniem kupki ?
 
laski moja agatka miala wieczorem taki atak kolki ze myslalam ze zejdziemy tam razem !!! nie wiem czy to nie wina mleka ... moze jednak wrocimy do bebilonu comfort ...
O kurcze, wspólczuję. :-( Mea a pediatra nie proponował Wam pzrejścia na mleko Enfamil?Podobno jest najdelikatniejsze dla niemowląt z problemami ulewania, kiedy dzieci maja biegunki itd.
no i pisałyscie jeszcze o sposobie przygotowania mleczka
ja mam taki czajnik co podgrzewa wode do 40 stopni
Czajnik PHILIPS HD 4686 Regulacja Temp. + Prezenty (833782016) - Aukcje internetowe Allegro

ale wczesniej przepuszczam wode przez filtr brita dzieki temu nie ma wogole kamienia w czajniku
oczywiscie przegotowuje wode
Czajnik jest extra!!! Koleżanka taki ma i tez bardzo sobie chwali:tak:
Mozliwe ze zbledna ale nie znikna:no:
Co do Fissana to mam tak samo:tak:zapominam sie nim smarowac.
I ja zapominam sie smarować a rozstępy jeszcze widoczne sa:-( Chociaz kilka dni temu małzonek komplement mi sieknął podczas kąpieli- ze wyglądam coraz lepiej.;-)
jako jedyna chyba jestem tu mamą karmiącą pół na pół swoim mlekiem i sztucznym. i właśnie podejmuję ostatnią próbę żeby Danielek jadł tylko z piersi. poświęcam kilka dni i nocy na leżakowanie z nim przy piersi, trzymajcie kciuki... i życzcie wytrwałości...
Trzymamy kciuki mocno!!!! Jestes bardzo wytrwała, nie jedna już by dawno zrezygnowała z karmienia piersią na Twoim miejscu;-) ja tez sie poświecałam hehe z ranami na sutkach karmiłam Piotrusia.
no i kolejny koszmar mnie spotkal.
dalam ogloszenie na necie ze mlode malzenstwo z malym dzieckiem pilnie poszukuje mieszkania ..i oddzwonil facet bylam przed chwila ogladac mieszkanie i zarypał do mnie tak...."a pani widzę w ciąży" no szlaq by trafil!!!!!!!!! az taka wielka jeszcze jestem??? moj boze co ja mam zrobic by w koncu ten wstretny brzuch zgubic i miec spowrotem swoja figure!
Oj Daffi.... Przez 9 m-cy rósł nam brzuszek, wiec nie oczekujmy cudów po miesiacu;-) zreszta każda z nas ma inna budowe ciała, inne geny i naprade w różnym tempie kobiety dochodzą do siebie po porodzie. Główka do góry!!!
Ja też sycze z bólu na poczatku karmienia. z tym ze u mnie to jest otwarta rana na sutku:baffled: nie chce swie niestety goic a w nakladkach Lidka nie chce jesc- nie i koniec. Próbowałam też dać odpoczac piersi i odciagac- tez nie pomoglo. wiec zaciskam zęby i karmię normalnie. Wciąż liczę że samo się zagoi
Wspólczuje i wytrwałości zycze!!!!!

A ja wczoraj dostałam namiary na extra Niankę, akurat bedzie szukała pracy. Musze spotkac sie z kobietą i porozmawiac. w sumei do pracy wracam w maju, moze w czerwcu jak mi pozwolą;-) no a później różnie może byc ze znalezieniem odpowiedniej opiekunki. Musze jeszcze z mężem pogadac, bo dla dobrej niańki sklonna byłabym dac prace od zaraz, na poczatek na pół etatu, a od kiedy wróce do pracy- na caly etat.
 
W pełni się zgadzam, też to praktykujemy:tak:
Tez sie zgadzam ale moj maluch ma dopiero 3 tygodnie wiec jestescie do przodu hehe wczoraj po godzinie znow chcial jesc jezuniu przetrzymalam go godzinke to i tak sukces nie dalo rady wiecej co ja robilam glaskalam nosilam spiewalam gadalam dalam tej wody prawie sie zachlysnal tak pociagnal potem smoka wyjelam z butelki bo nie mialam normalnego ciagnal jak wariat ale sie wsciekl ze nic nie leci i ryk no i jakos sie udalo potem spal 4 godz potem 3 potem 2,5 no i powiedzcie 2,5 godzinki miedzy butla to juz moze byc na poczatek???:)
 
Tez sie zgadzam ale moj maluch ma dopiero 3 tygodnie wiec jestescie do przodu hehe wczoraj po godzinie znow chcial jesc jezuniu przetrzymalam go godzinke to i tak sukces nie dalo rady wiecej co ja robilam glaskalam nosilam spiewalam gadalam dalam tej wody prawie sie zachlysnal tak pociagnal potem smoka wyjelam z butelki bo nie mialam normalnego ciagnal jak wariat ale sie wsciekl ze nic nie leci i ryk no i jakos sie udalo potem spal 4 godz potem 3 potem 2,5 no i powiedzcie 2,5 godzinki miedzy butla to juz moze byc na poczatek???:)

mi sie wydaje ze tak:-) julka je po 120ml-160ml i czasem wytrzymuje 2 max 2,5godz a ma już ma praktycznie 6 tyg....
 
Witam,

My dzisiaj wyspani, a wczoraj pierwszy raz od dłuuugiego czasu wyległam się na dwór pozałatwiac trochę sprawizn i porobić zakupy :) oczywista sprawa z małżem, a babcia trzymała piecze nad małym z butlą mojego mleka w pogotowiu :))

Mimo, że chłodno i mroźno, to wypad poza M3 zrobił mi bdb. :)

Jutro wracamy do domu, zabieram jeszcze ze sobą swoją mamę na 2 góra 3 dni by posiedziała z małym tak bym mogła małego zapisać do pediatry, wyjść do gina, i zapisać młodego do przychodni :)) a potem ........


A potem to już będę musiała radzic sobie sama :)

Młody ma miesiączek! jak ten czas leci ......
 
Ostatnia edycja:
witamy ciocie!!
my wczoraj na usg bylismy..
maly ma bioderka zdrowe..

a mi niestety wyszedl jakis wolny plyn kolo macicy...mam za m-c isc na kontrole zobaczyc czy sie wchlonal..;//

a dzis juz po szczepieniu...
5w1, engerix i rota..
pneumokoki szczepimy od 12 tyg...

biedny plakulal i teraz jest marudny...


mierzymy juz 62cm i wazym 5 kg:szok:
przytyl 2 kg w 6 tygodni...
kazali mu dawac mniej jesc..ale jak to zrobie??
powiedziala ze max 800gram na miesiac powinno dzircko tyc a on przytyl az tyle...
 
Witam,

My dzisiaj wyspani, a wczoraj pierwszy raz od dłuuugiego czasu wyległam się na dwór pozałatwiac trochę sprawizn i porobić zakupy :) oczywista sprawa z małżem, a babcia trzymała piecze nad małym z butlą mojego mleka w pogotowiu :))

Mimo, że chłodno i mroźno, to wypad poza M3 zrobił mi bdb. :)

Jutro wracamy do domu, zabieram jeszcze ze sobą swoją mamę na 2 góra 3 dni by posiedziała z małym tak bym mogła małego zapisać do pediatry, wyjść do gina, i zapisać młodego do przychodni :)) a potem ........


A potem to już będę musiała radzic sobie sama :)

wiesz moze to i lepiej...
lepiej od samego poczatku radzic sobie samemu i uczycsie tego jak wyjsc z niektorych sytuacji przy malym dziecku bo jak za duzo sie liczy na kogos to mozna sie rozczarowac.
ja wlasnie dzis tak mam.
od dluzszego czasu jestem zapisana do fryzjera tez chce jak czlowiek wygladac a po porodzie dobrze mi to zrobi bo odrosty mam juz do polowy glowy. moja mama miala zostac z mala!!! i co??? i dupa!!! przyszla sprowokowala klortnie i wyszla!!! wydaje mi sie ze cos innego sobie zaplanowala i ta klotnia byla celowa! a ja dziecka w mrozie -21 nie zabiore a pozatym u fryzjera spedze ok 3 godz i jak tam mam miec dziecko!!!!!!!!! jestem zla! na przyszlosc zalatwie kogos innego do opieki w takiej sytuacji bo na najblizszych nie moge liczyc. i sprawdza sie powiedzenie ze z rodzina najlepiej wychodzi sie na zdjeciach o ile jeszcze stoisz w srodku bo jak na boku to moga cie wyciac!!!!!
 
reklama
wiesz moze to i lepiej...
lepiej od samego poczatku radzic sobie samemu i uczycsie tego jak wyjsc z niektorych sytuacji przy malym dziecku bo jak za duzo sie liczy na kogos to mozna sie rozczarowac.
ja wlasnie dzis tak mam.
od dluzszego czasu jestem zapisana do fryzjera tez chce jak czlowiek wygladac a po porodzie dobrze mi to zrobi bo odrosty mam juz do polowy glowy. moja mama miala zostac z mala!!! i co??? i dupa!!! przyszla sprowokowala klortnie i wyszla!!! wydaje mi sie ze cos innego sobie zaplanowala i ta klotnia byla celowa! a ja dziecka w mrozie -21 nie zabiore a pozatym u fryzjera spedze ok 3 godz i jak tam mam miec dziecko!!!!!!!!! jestem zla! na przyszlosc zalatwie kogos innego do opieki w takiej sytuacji bo na najblizszych nie moge liczyc. i sprawdza sie powiedzenie ze z rodzina najlepiej wychodzi sie na zdjeciach o ile jeszcze stoisz w srodku bo jak na boku to moga cie wyciac!!!!!

No to nie wesoło :/ zwłaszcza jak rodzicielka tak wystawia :/

U mnie matula by poszła za mną w ogień ( no może teraz już nie, teraz już tylko za Michałem!) - jej nowa miłość :)) Ja wiedziałam zaraz po CC, że zostanę u niej przez jakiś czas ...tylko nie wiedziałam, że ponad miesiąc! :szok: bardzo wiele mi pomogła i nadal pomaga ...staram się by mnie nie wyreczała ale jak zarywałam po 2 noce z rzedu to była dla mnie widokiem ''ukojenie niosącym''. I co jak co, ale ona lepiej umie uspic Michała jak jest markotny :tak: ma dobrą rekę do dzieci ...
 
Do góry