reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

9 miesięczne dziecko nie chce butelki

Dołączył(a)
18 Wrzesień 2023
Postów
3
Witajcie, mam problem z moją córką. Ma 9 miesięcy i nie chce pić z butelki. Cały czas karmiona piersią. Od 4 miesiąca próbuje mała nauczyć do butelki ale niestety bezskutecznie. Od urodzenia nie chciała również smoczków ani w późniejszym czasie gryzakow. Obiadki deserki zaczęła jeść dopiero w 6 miesiącu. Gdy tylko podaje smoczek albo butelkę pojawia się odruch wymiotny. Dajcie znać jak wprowadzałyscie u swoich dzieci butelkę. Niedługo przyjdzie czas na odstawienie od piersi i boję się co będzie dalej
 
reklama
Witajcie, mam problem z moją córką. Ma 9 miesięcy i nie chce pić z butelki. Cały czas karmiona piersią. Od 4 miesiąca próbuje mała nauczyć do butelki ale niestety bezskutecznie. Od urodzenia nie chciała również smoczków ani w późniejszym czasie gryzakow. Obiadki deserki zaczęła jeść dopiero w 6 miesiącu. Gdy tylko podaje smoczek albo butelkę pojawia się odruch wymiotny. Dajcie znać jak wprowadzałyscie u swoich dzieci butelkę. Niedługo przyjdzie czas na odstawienie od piersi i boję się co będzie dalej
Wędzidłko, napięcia w buzi sprawdzone? Jesli tak, to czasami są po prostu dzieci, które nie tolerują.
 
Witajcie, mam problem z moją córką. Ma 9 miesięcy i nie chce pić z butelki. Cały czas karmiona piersią. Od 4 miesiąca próbuje mała nauczyć do butelki ale niestety bezskutecznie. Od urodzenia nie chciała również smoczków ani w późniejszym czasie gryzakow. Obiadki deserki zaczęła jeść dopiero w 6 miesiącu. Gdy tylko podaje smoczek albo butelkę pojawia się odruch wymiotny. Dajcie znać jak wprowadzałyscie u swoich dzieci butelkę. Niedługo przyjdzie czas na odstawienie od piersi i boję się co będzie dalej
A nie możesz wprowadzić picia z kubeczka? I kaszki w formie posiłku? Takie dziecko bez problemu poradzi sobie bez butli.
 
W takim wieku (jesli dziecko z butli nigdy nie pilo) nie ma sensu jej wprowadzac. Rozumiem, ze chcesz odstawic od piersi i podawac mm? Mozesz podawac je w kubku, bidonie ze slomka, kubku 360, ew kubek z miekkim ustnikiem (choc niebardzo jest polecany).
 
Chciałabym nauczyć dziecko picia wody, herbatki. Zależy mi też aby ktos mógł zostać z dzieckiem a ja na spokojnie na chwilę mogłabym wyjść odciągając pokarm. Niestety bidon ze słomka kończy się na gryzieniu słomki. Mała w ogóle nie próbuje zaciągnac słomki. Butelek ze smoczkiem wcale nie chciała i miała odruch wymiotny. Próbowaliśmy też metody że ktoś inny niż ja podaje jej butelkę lub bidon ale i tak za każdym razem niepowodzenie
Latem cały czas dosłownie wisiała mi na piersi
 
Chciałabym nauczyć dziecko picia wody, herbatki. Zależy mi też aby ktos mógł zostać z dzieckiem a ja na spokojnie na chwilę mogłabym wyjść odciągając pokarm. Niestety bidon ze słomka kończy się na gryzieniu słomki. Mała w ogóle nie próbuje zaciągnac słomki. Butelek ze smoczkiem wcale nie chciała i miała odruch wymiotny. Próbowaliśmy też metody że ktoś inny niż ja podaje jej butelkę lub bidon ale i tak za każdym razem niepowodzenie
Latem cały czas dosłownie wisiała mi na piersi
Najlepiej zacząć od kubeczka, są takie małe z medeli - informacja od neurologopedy
 
Chciałabym nauczyć dziecko picia wody, herbatki. Zależy mi też aby ktos mógł zostać z dzieckiem a ja na spokojnie na chwilę mogłabym wyjść odciągając pokarm. Niestety bidon ze słomka kończy się na gryzieniu słomki. Mała w ogóle nie próbuje zaciągnac słomki. Butelek ze smoczkiem wcale nie chciała i miała odruch wymiotny. Próbowaliśmy też metody że ktoś inny niż ja podaje jej butelkę lub bidon ale i tak za każdym razem niepowodzenie
Latem cały czas dosłownie wisiała mi na piersi
A czemu nie podacie jej z kubeczka?

Swoją drogą, jeżeli zaczęła jeść obiadki "dopiero" w 6 miesiącu, to bardzo dobrze, bo właśnie wtedy powinna:)
Wiesz, tak to by latem wisiała na butli i na jedno by Wam wyszło.

9 miesięczne dziecko już ma przecież stałe posiłki zamiast niektórych porcji mleka, więc spokojnie możesz wyjść, a obiadek poda ktoś inny.
 
Dziecko powinno pic z butelki ze smoczkiem tylko mleko - bez sensu uczyc je w ten sposob pic wody, lepiej od razu podawac w otwartym kubeczku (np. Doidy).
Odciagniete mleko ktos moze podac nawet lyzeczka. Co ile ja karmisz? Moj 7 miesieczniak przystawia sie co 4-5 godzin, wiec na spokojnie jestem w stanie jechac na zakupy czy cokolwiek innego.
Latem wisiala na piersi, bo jak kazdemu bylo jej goraco i bardziej chce sie pic, to jest zupelnie normalne.
 
reklama
Nie kazde dziecko zalapie bidon od razu, ale im wiecej proponujesz, tym szybciej zalapie. Sprobuj zaciagnac wode do slomki, zeby zakumala, ze tam jest picie.
 
Do góry