reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

9 miesięczne dziecko nie chce butelki

Mam dwójkę dzieci i oboje nie chcieli butelki. Synek odstawiony od piersi na rok, bez żadnego problemu. Picie podawałam w kubeczku, od 6-go miesiąca, łącznie z początkiem rozszerzania diety. Pił tylko wodę, mleka pić nie chciał.

Córka odstawiona od piersi na 14 miesięcy. Trochę pomarudziła za mlekiem pierwsze 2 dni, a później zaczęła pić z kubka, tylko na śniadanie. Dalej pije, a ma zaraz 2 lata.

W bidonach mają tylko wodę. Synek tak naprawę załapał bidon dopiero na 1,5 roku - wcześniej pił z otwartego kubka. Córka wcześniej, bo przy nim się nauczyła.

9-miesięcznemu dziecku nie wprowadziłabym butelki. Zanim się przyzwyczai to trzeba będzie oduczać, a już jest na tyle duże, że może z kubka pić. A zostając z kimś innym zje ten posiłek stały.
 
reklama
Witajcie, mam problem z moją córką. Ma 9 miesięcy i nie chce pić z butelki. Cały czas karmiona piersią. Od 4 miesiąca próbuje mała nauczyć do butelki ale niestety bezskutecznie. Od urodzenia nie chciała również smoczków ani w późniejszym czasie gryzakow. Obiadki deserki zaczęła jeść dopiero w 6 miesiącu. Gdy tylko podaje smoczek albo butelkę pojawia się odruch wymiotny. Dajcie znać jak wprowadzałyscie u swoich dzieci butelkę. Niedługo przyjdzie czas na odstawienie od piersi i boję się co będzie dalej
Moja córka nie chciała butli i nie dałam rady ja przyzwyczaić. Pierś była co max 3h. Sama odstawiła się na 9.5mies. Teraz ma rok i pije głównie z butelki, takiej zwykłej. B.box czasami wieczorami.
 
Do góry