reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

nie tutaj chyba tego nie robią ja mieszkam w Londynie - tu zaproponowano mi 3 opcje pierwsza to amniopunkcja , druga to pobranie wód płodowych i trzecia to badanie krwi czyli test NIFTY --- zdecydowalismy z mężem ze zrobimy test poniewaz w dwóch pierwszych opcjach powiedziano nam ze jest ryzyko poronienia po badaniu a test NIFTY to pobranie krwi z żyły - bardzo drogi dlatego ze próbkę krwi wysyłają do Kaliforni my płaciliśmy 500funtów - wiem ze w Polsce też jest on już wykonywany . Pozdrawiam
 
reklama
zgadza się NIFTY można zrobić prywatnie w PL - około 2500 tys.
A FISH to w amniopunkcja, ale oprócz 3 tygodniowej normalneh hodowli, przyspieszone wyniki inną metodą dostajesz w ciągu tygodnia.
Ja jednak robię amnio, bo przy moim ryzyku jest baaardzo prawdopodoba wada. Przed świętami powinnam miec wynik.
 
Cześć dziewczyny, czy któraś z Was czekała więcej na wyniki amnio niż jej wcześnie podano. Ja miałam mieć wyniki do 3 tyg, dziś dzwoniłam, bo jutro wypada równo 3 tyg. chyba oszaleję, wyników nie ma jeszcze. Nie wiem co już mam ze sobą robić :|.
 
Witam. Jestem już po wizycie u genetyczki. Muszę powiedzieć, że jestem totalnie rozczarowana tym badaniem w Genom'ie.
Pani genetyk poprosiła lekarkę, żeby zrobiła mi kolejne badania prenatalne, i mam wrażenie, że Pani się do tego zbytnio nie przyłożyła poniżej wyniki wszystkich badań:


12 grudzień: 12tyd. 3 dni - CRL 60,0mm fałda karkowa NT:2,2mm kość nosowa jest
14 grudnia: 12tyd. 6 dni - CRL 61,25mm NT: 2,3mm kość nosowa widoczna
16 grudnia: 13 tyd. 1 dzień - CRL: 66,8 NT: 3,4mm kość nosowa: trudna do oceny


Pani powiedziała, że ciężko u mnie cokolwiek pomierzyć...
Przez ten pomiar ryzyko jest teraz 1:26
No bez jaj, chyba coś tu jest nie tak, czyżby moje dziecko rosło jak na drożdżach??? w ciągu niecałych 2 dni 5,55mm.....
Zrobili mi test z krwi, wyniki koło piątku, wtedy zobaczymy co dalej...
ale chyba będziemy robić amniopunkcję
 
a wszytakie te badania na takim samym sprzecie? czasami jest to kwestia wprawy lekarza i jakosci sprzętu...
Ja miałam amnio wczoraj, nic strasznego, teraz odpoczywam...
 
dziś dzwonili w wynikamy, ZDROWY Chłopczyk :D, tak bardzo sie cieszę. Trzymam za Was mocno kciuki, abyście otrzymały tez taką pozytywną informację :)
 
justa87 gratuluję Ci zdrowego dzieciątka i zazdroszcze bardzo --- mam nadzieję ze jutro do nas zadzwonią też z taka wspaniałą wiadomością ------
 
reklama
Do góry