reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Atopowe zapalenie skóry - AZS

Pastela ja pol roku karmilam bedac na ostrej diecie (AZS pojawilo sie juz w 6 tyg.) i pod koniec bylam cieniem czlowieka- wychudzona, wycienczona, z waga ponizej 50 kg. Przez 2 ostatnie miesiace pilam Nutramigen, zeby dostarczyc swojemu organizmowi potrzebnych skladnikow. Ale moja mala uczulalo nie tylko mleko i produkty mleczne, ale i jajka, kurczak i wieprzowina, buraczki, gruszki i wiele, wiele innych. Wiele osob mnie namawialo, zeby przejsc na sztuczne karmienie, ale poniewaz to byla zima ja sie uparlam i karmilam piersia. I nie zaluje. A dzieki temu, ze pilam Nutramigen, nie bylo problemow z przestawieniem Pauli na to "mleko".

Musisz uwazac na sklad potraw, uczula nie tylko mleko, ale np. serwatka zawarta w margarynach. bezpieczna jest zolta Flora i chyba ktoras Rama. Nie powinnas jesc bulek, ciastek, cukierkow itp.

Lacidofil Pauli tez nie sluzyl (choc niby w nim nie ma mleka), dopiero Dicoflor okazal sie bezpieczny:tak:

Powodzenia!
 
reklama
kajenka - dzięki, kupię Dicoflor :tak:. Margarynę mam Florę w żółtym ;-). Biegunka malemu minęła, ale od wczoraj ma z kolei zatwardzonko :-(pręży się i stęka ciągle. jak nie w jedną to w drugą. Ech szkoda tych naszych dzieciaczków.
Jak Ci smakował Nutramigen i ile tego piłaś dziennie?
pozdr
 
Nutramigen rownie zle smakuje jak pachnie:baffled:, ale z czasem mozna sie przyzwyczaic. Robilam sobie na nim geste kaszki ryzowe i kukurydziane, czasem dosladzalam, albo dodawalam mus jablkowy. Jadlam to rano i wieczorem po ok. 250 ml. Nie pilam plynu- poswiecenie ma jednak swoje granice...;-)
Najpierw jadlam kaszke Sinlac (o wiele smaczniejsza), ale Paula miala po tym uczulenie.
 
Kajenka - no to spróbuję :) Coś jeść trzeba hihi

A mam jeszcze pyt. znalazłam str. co można przy skazie jeść a czego nie i tam jest, że żółtko jaja można. Można? A banana 1/2 /nie jem, ale niby pół można/? Drzem śliwkowy?/własne śliwki/ jem, bo nie mam z czym chleba jeść :)
Acha piję BoboFruty, można?

Wczoraj przez przypadek podczas kąpieli zamoczyłam Wiktorkowi 1 policzek w wodzie z Oilatum i dziś jest ta strona cała czerwona, może ma uczulenie na ten płyn, ale na ciele bez zmian?
pozdr
i proszę o wyrozumiałość, po prostu boję się sama próbować - te biegunki itp.
 
Pastela mój synek tez między innymi ma skazę białkową i nie wolno nam (nam, bo nadal karmię piersią) nic od krowy (mleko, mięso), nie wolno mleka od kozy, itp, nawet mleka sojowego. Uważaj na laktozę - cukier mleczny - też może uczulać.
Mi, alergolog-dermatolog-pediatra Małego zaleciła pić raz dziennie Calcium Sandoz Forte oraz jeść Rexorubie + witaminy dla mam karmiących.
U nas Lakcid dał odczyn alergiczny. Lacidofil jest bezpieczny.
Uważaj też na mleko poukrywane w innych produktach (np. wyrobach piekarniczych itp).
a także w parówkach - o czym się przekonałam jak mi Małego wysypało :(
 
Dzięki *Kreseczka* :-D
na pewno skorzystam, bo inaczej się zdemineralizuję :rofl2:
a parówki mojemu też zaszkodziły :-(
pozdr

aaa na ulotce jest napisane m.in. że:
Nie należy jednocześnie z lekiem Calcium Sandoz Forte stosować leków zawierających witaminę D bez zaleceń lekarza.
A mój maluszek będize niedługo przyjmował wit. D.
 
Pastela napisz mi na PW swoj adres e-mail to wysle Ci fajny artykul "Dieta nic karmiacej mamy":tak:.

Pare miesiecy temu tak jak Ty szukalam porad i pomocy. Ale i tak najwazniejsze to ostrozne wprowadzanie nowych rzeczy do jadlospisu i obserwacja dziecka. Kazdemu moze zaszkodzic cos innego. Dostalam od poloznej ksiazeczke "kuchnia malego alergika" (pogladowa Nutramgenu), tam jest spis, co uczula mniej a co jest silnym alergenem. Wiadomo, od czego zaczac. Jest tez kilka przepisow dla dzieci.

U nas to naprawde byla masakra- moglam jesc tylko mieso z indyka- sama pieklam mieso i robilam pasztet (kazda kupna wedlina wychodzila malej 'na twarz'), z owocow moglam jesc tylko jablka, z warzyw ziemniaki, ryz, marchewke, pietruszke i brokuly. Pilam slodzona wode (ale od czasow ciazy mialam odrzuty od wszelkich kaw i herbat). Z przypraw sol, majeranek i koperek,. U nas np. uczulaly buraczki, choc sa w grupie malego ryzyka. Z w/w skladnikow robilam sosy, gulasze, pasztety, zupy a od swieta mama piekla mi szarlotke na ciescie z maki, Flory i cukru.

Zacznij od Sinlacu- jest drogi, ale dobry. Jesli bedziesz musiala pic Nutramigen, to wez recepte na dziecko- wtedy masz 50% znizki.

Aha- i jak sie okazalo to, co nie szkodzilo dziecku podczas karmienia piersia pozniej moze uczulac. U nas tak jest z marchewka- ja jadlam i nic malej nie bylo, teraz kazda proba wprowadzenia konczy sie porazka, co bardzo zaweza malej jadlospis. Poza tym jest problem z jablkami, bo kazdy gatunek trzeba wprowadzac oddzielnie, bo niektore moga uczulac.
Ale tym bedziesz sie martwic pozniej...;-)

I najwazniejsze na koniec: jesli jeszcze nie masz, to znajdz dobrego alergologa:tak:
 
Kajenko - dzięki za przesyłkę, pewnie, ze się przyda:tak: dziś na śniadanie zjadłam Sinlac mniam, po tych kanapkach z dżemem to rarytas :-D Wczoraj ugotowałam też rosołek z młodego wiejskiego kogucika. Humor od razu lepszy.
Dziś czeka nas wizyta u dermatologa niech określi co mały ma na twarzy. Alergolog ma urlop, więc czekam na wizytę.
Dzięki za pomoc

aaa biegunka przeszła, ale od 3 dni WIktor nie robi kupki :-( męczy się, napina i stęka. Wczoraj wieczorem krzyczał zanim zasnął, dałam mu 3/4 czopeczka glic. i nic nie pomógl.
 
aaa na ulotce jest napisane m.in. że:
Nie należy jednocześnie z lekiem Calcium Sandoz Forte stosować leków zawierających witaminę D bez zaleceń lekarza.
A mój maluszek będize niedługo przyjmował wit. D.
Mój synek był starszy niz Twoje dzieciatko jak zaczelam to pić. I nie pamietam juz czy wtedy nadal bral te witamine D czy juz nie :confused:

A przegladałaś już Wielką książkę kucharską mamy alergicznego malucha? Ja często z niej korzystam.
 
reklama
*Kreseczka* pisze:
A przegladałaś już Wielką książkę kucharską mamy alergicznego malucha? Ja często z niej korzystam.
nie właśnie zatopiłam się w wątkach Kuchni alergika tu na forum, ale dzięki za podpowiedź na pewno skorzystam. Już humor mam lepszy wcinam codziennie Sinlac + prep. Rexorubia, mam też Nutramigen chyba można na nim coś zjadliwego upichcić? Dostalam nową dostawę wiejskich kogucików, więc mam na czym rosołek gotować :-).

Małemu biegunka przeszła, dostaje Dicoflor 30, ale za to zmagamy się z zatwardzeniem :-( raz 4 dni bez kupy, więc dostał czopek i poszło, teraz już 2 dzień cisza. buu
pozdr
;-)
 
Do góry