reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania Po Poronieniu

Czesc Dziewczyny

Moze ktos mi pomoze...czekamy z mezem na badanie kariotypu, czy trzeba jakos pecjalnie sie przygotowywac??? Pytam jak to bylo u Was bo podczas zapisu pani wspomniala ze trzeba byc zdrowym lub ok tyg po chorobie conajmniej miesiac po znieczuleniu lub przeswietleniu...z gory dziekuje za pomoc i trzymam kciuki &&&&&&&& pozdrawiam

To są zwykłe badania z krwi i nie pamiętam, żebym się jakoś szczególnie przygotowywała. Najpierw lekarz przeprowadza wywiad z obojgiem partnerów, kto ma kogo w rodzinie, czy jakieś przypadki chorób genetycznych itp. a później pobranie krwi i to wszystko. Ja na wyniki czekałam prawie 3 miesiące:angry: mam nadzieję, że u ciebie szybciej będą &&&
 
reklama
Dziewczyny odebrałam dzisiaj wyniki tarczycowe:

TSH 0,6 norma 0,27 – 4,2
FT3 2,51 norma 2,00 – 4,40
FT4 1,29 norma 0,93 – 1,70
Anty- TPO 0,3 a norma 0,00 – 5,61

W czwartek lub piątek jeszcze będzie wynik anty TG… wszystko mieści się w normach, więc chyba OK., jak myślicie?
 
Tsh nie za niskie? bo normę masz 0,27 ,a wyszło 0,6 .Reszta w normie ;)
Ja muszę zrobić na początku kwietnia tsh kolejne.

Dziewczynki wpadam z pozdrowieniami ;)
U nas wszystko dobrze , miałam wrażenie ,że brzuch mi się stawia ,ale poszłam do gina i okazało się ,że wszystko w normie ,a mój bąbel tak się wypycha w nocy ,że mam wrażenie ,że brzuch twardy , podczas gdy maluszek tak się rozpycha ,że mi tak górka wychodzi z jednej strony ,a reszta brzucha jest jakby naciągnięta.
Dostałam opis skurczy od gina i lek w razie ich wystąpienia doraźny.
 
Cześć dziewczyny:-)

Może pomożecie... Po poronieniu moje cykle nie wróciły do normy. Wcześniej były jak w zegarku 28-29 dniowe. Teraz moje cykle wyglądają tak: 27, 30, 25,26 dniowe. W obie ciąże zaszłam za pierwszym razem. Niestety druga się nie utrzymała. 2,3 miesiące temu wznowiliśmy starania i nic. Postanowiłam zrobić dodatkowe badania (robiłam już tsh, ft3, ft4, anty TPO, cytomegalia, toxo-wszystko ok., na tsh biorę letrox 50) prolaktyna, progesteron i estradiol. Na estradiol jeszcze czekam a reszta wygląda tak:

(dziś mam 19dc)
Progesteron 3,10 ng/ml (norma dla fazy lutealnej 1,2 - 15,9) u mnie to chyba zdecydowanie za mało:(
Prolaktyna 8,37 ng/ml
 
Witajcie Dziewczyny!

Nie wiem czy gdzieś już na wątku nie ma mowy o listeriozie ale pisze ku przestrodze.
Jestem po 4 poronieniach,dopiero miesiąc temu znalazłam lekarza,który skierował mnie na badanie listeriozy,okazuje sie,że posiadam tą bakterie.
Nie słyszałam o niej wcześniej a jest bardzo niebezpieczna,mając tą bakterie ponad 80% ciąż kończy się poronieniem lub porodem przedwczesnym.

Także jeśli szukacie przyczyn swoich strat to warto zbadać się na listeriozę..

Ja czekam jeszcze na wyniki kariotypów i trombafilię,jeśli wyjdą dobrze to znaczy,że te dziadostwo (listeria) nie pozwoliło czworo moim dzieciom przyjść na świat.
 
Wiecie może ile kosztuje badanie all-MLR? Czy koszt podany w cenniku jest za jedno badanie czy badanie moje i męża?
 
Witam Was dziewczyny!!!
Niestety prawie 4 tygodnie temu straciłam swoją córeczkę w 19tc. Tzn doszło do pęknięcia pęcherza płodowego i pępowina wyszła na zewnątrz (poza mnie). Mój lekarz jeszcze w szpitalu po tej tragedii powiedział mi, że podejrzewa u mnie niewydolność cieśniowo-szyjkową i to było przyczyną śmierci mojego jedynego dziecka. Była to moja pierwsza ciąża. W przeciągu tych 19tc dwa razy trafiłam do szpitala z krwawieniem, a już za trzecim i ostatnim razem z upławami. Po zbadaniu przez lekarza okazało się, że mam małowodzie, rozwarcie na 1,5 cm i bardzo szybko skracającą się szyjkę. We wtorek byłam u ginekologa i nic nie wskazywało, że coś może się wydarzyć. Szyjkę wtedy miałam 39 mm, a z piątku na sobotę tego samego tygodnia trafiłam do szpitala z upławami i szyjka była 21 mm.
Jutro idę na kontrolę po porodzie i łyżeczkowaniu do swojego ginekologa i będę odbierać badania histopatologiczne.
Czy wg Was powinnam zrobić jakieś badania przed próbami o kolejną ciąże??? Jeśli tak to jakie powinnam zrobić i kiedy? Jutro się dowiem, czy moja pani doktor coś zleci ale wolałabym wiedzieć, aby w razie czegoś się dopominać o jakieś badania.
Z góry Wam bardzo dziękuję i cieszę się, że takie forum jak Wasze może pomóc nie jednej kobiecie w tak dramatycznych chwilach po stracie swojego dzieciątka
 
Hej Dziewczyny;)

Ja dzisiaj robiłam wyniki tarczycy po poronieniu i już zgłupiałam, nie wiem co jest nie tak:(

TSH miesiąc temu miałam 3,13 ( bez brania jakichkolwiek leków) a teraz jest 4,505 mimo brania od 3 tygodni eutyrox 50? norma 0,55-4
FT 4 1 2,7 norma 11,5 - 22,7
Przeciwciała anty-TG 3,53 norma 0-4,11
Przeciwciała anty-TPO 88,64 norma 0-5,61

No i tu moje pytanie, dlaczego wzrosło mi TSH jak zaczęłam brać leki ? i czy mogło być to powodem poronienia?
 
Witam.
Czy juz nikt tutaj nie pisze?
Właśnie straciłam drugą ciążę. Niestety drugi raz z rzędu miałam puste jajo płodowe. Na szczęscie mój lekarz nie zignorował problemu i sam zaczął mówić o badaniach. Póki co czekam na pierwszą wizytę po #, ale chciałabym się dowiedizeć ile czekałyście na badania genetyczne i wyniki?
 
reklama
Anty2 niestety co do badań genetycznych pomóc nie mogę gdyż nie mam o nich zielonego pojęcia. W ciąży nie miałam potrzeby robienia badań genetycznych. Więc przykro mi że nie potrafię pomóc
 
Do góry