reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania Po Poronieniu

Jest bardzo dużo badań, które można wykonać po poronieniu. Z własnego doświadczenia dodałabym jeszcze zbadanie V Leiden, protrombiny i MTHFR (tego w szczególności) – mogą powodować poronienia
 
reklama
Dziewczyny jesteście tu jeszcze?
Czekam na wynik badań genetycznych, zleciłam je 3 dni temu i dzisiaj mają do mnie dzwonić z laboratorium. Dowiem się dlaczego poroniłam i jakieś płci było moje maleństwo :( Potem chciałabym pożegnać dzidzię i zorganizować pogrzeb. Muszę niestety męczyć się z rejestracją dziecka w urzędzie stanu cywilnego. Czytałam wcześniej, że mogę otrzymać zasiłek na ten cel i urlop 56 dniowy. Wiedziałyście o tym?

Dodatkowo mój mąż mówi, że dostaniemy odszkodowanie z grupowego z pzu i warty. Cieszę się, bo mamy w planach postawienie małego pomnika. Czy któraś z was już to załatwiała?
 
Dziewczyny jesteście tu jeszcze?
Czekam na wynik badań genetycznych, zleciłam je 3 dni temu i dzisiaj mają do mnie dzwonić z laboratorium. Dowiem się dlaczego poroniłam i jakieś płci było moje maleństwo :( Potem chciałabym pożegnać dzidzię i zorganizować pogrzeb. Muszę niestety męczyć się z rejestracją dziecka w urzędzie stanu cywilnego. Czytałam wcześniej, że mogę otrzymać zasiłek na ten cel i urlop 56 dniowy. Wiedziałyście o tym?

Dodatkowo mój mąż mówi, że dostaniemy odszkodowanie z grupowego z pzu i warty. Cieszę się, bo mamy w planach postawienie małego pomnika. Czy któraś z was już to załatwiała?

Buka wszystko zależy w którym tyg straciliście to dzieciątko. Bo teraz weszły w życie chore zasady które niestety nie ułatwiają w przygotowaniu pochówku, a wręcz przeciwnie. Oby Wam w tych trudnych chwilach udało się załatwićwszystko po Twojej myśli. Współczuje bardzo tej tragedii
 
Witajcie Kobietki.
zrobiłam wszystkie badania które zlecił mi lekarz hematolog.
Morfologia 5 diff ok
Oznaczenie czasu potrombinowego 11,75 s (norma 9,2-13,8 s)
Inr 1,02
Wskaźnik potrombinowy 93,59% norma 80-120 %Aptt 25,22 s (25-33 s)
Antykoagulant toczniowy ujemny
Aktywność antytrombiny 115.41% 970-112%)
Aktywność białka C 111,21 % (70-140%)
Antygen wolnego białka S 101,84 % (60,1-113,6*)
FT3 5,75 pmol/l
FT4 17,0 pmol/l (12,0-22,0)
TSH 4,080 mU/l (0,270-4,200)
Homocysteina 9,0 umol/l 95,0-12,0)
P-ciała p/kardiolipinowe ACA igM UJEMNY <2 PL -IgM-U/ml (ujemny <12PL-IgM-U/ml) dodatni >=1212PL-IgM-U/ml
P-ciała p/kardiolipinowe Aca IgG UJEMNY <2 PL -IgG-U/ml (ujemny <12PL-IgG-U/ml) dodatni >=1212PL-IgG-U/ml
P-ciała p/beta2 glikoproteina 1 IgG ujemny 3,34 RU/ml (wynik ujemny ; <20 RU/ml )
P-ciała p/beta2 glikoproteina 1 IgM ujemny 2,57 RU/ml (wynik ujemny ; <20 RU/ml )
Mutacja genu czynnika V typu Leiden nie występuje
Mutacja genu potrombiny G20210A Nie występuje /genotyp G/G /
Aktywność antytrombinowa jest u mnie podwyższona.Może miała któraś z Was kobietki taki przypadek? jestem ciekawe jakie leki zostaną mi podane.Jestem po 2 poronieniach ,w 6 tygodniu ciąży obie ciąże zostały zakończone.Wraz z mężem walczymy dalej o naszą kruszynkę i nie zamierzamy się poddać.
 
Cześć dziewczyny. Bardzo proszę was o poradę. Dziś odebrałam wyniki przeciwciał i wyszło mi dodatnie igg . Co to znaczy?? Jak sie tego pozbyć ..
;(
 
1 lipca urodziłam mojego synka w 16 tygodniu kiedy powinnam zrobić pierwsze badania podstawowe?, lekarz kazał mi przyjść na wizytę po @ a ja chciała bym wiedzieć co się ze mną dzieje i jak wychodzą moje wyniki tylko nie wiem kiedy będzie wszystko ustabilizowane. Zwłaszcza tarczyca.
 
reklama
1 lipca urodziłam mojego synka w 16 tygodniu kiedy powinnam zrobić pierwsze badania podstawowe?, lekarz kazał mi przyjść na wizytę po @ a ja chciała bym wiedzieć co się ze mną dzieje i jak wychodzą moje wyniki tylko nie wiem kiedy będzie wszystko ustabilizowane. Zwłaszcza tarczyca.
Przykro mi bardzo [emoji20]
Ja badania zrobiłabym po @. Teraz możesz zrobić morfologię podstawową itd ale nie sądzę, by te wyniki coś wniosły do sprawy. Znasz przyczynę tego co się stało czy po prostu serduszko przestało bić? Ja urodziłam córeczkę w 19 tc przez niewydolność szyjki

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry