reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo zły wynik krzywej cukrowej . Czy sa tu mamy z cukrzycą ciążową?

Dołączył(a)
17 Wrzesień 2023
Postów
5

Robiłam test z glukozą w 16 tygodniu
Na czczo -105
1h-280
2h-245
Po prostu płaczę🥲😭oczywiście zaczęłam brać insulinę. Doktor powiedziała że to nie cukrzyca ciążowa, tylko cukrzyca w ciąży(prawdopodobnie typu LADA). Czekam na wynik przeciwciał a/GAD. Wychodzi na to że to choroba na całe życie.
Czy ktoś miał podobne wyniki w ciąży i to minęło po porodzie?? bardzo się martwię
 
reklama
Ja 15 lat temu miałam podobny wynik, udało się dojechać na diecie do rozwiązania.
Po porodzie wszystko wróciło do normy.
Teraz też po 1h miałam 205 po dwóch 177 i zapewne czeka mnie powtórka z rozrywki.
 
Bardzo wysokie masz przekroczenia. Ja bhm ufala lekarce. Nigdy wczesniej nie badalas cukru na czczo?
 

Załączniki

  • 99d8ad0e-7f2c-4905-9a13-6e91986f8508.jpeg
    99d8ad0e-7f2c-4905-9a13-6e91986f8508.jpeg
    54,3 KB · Wyświetleń: 89
U Ciebie wszystkie 3 wyniki sa ponad normę. Nigdy nie badałaś sobie cukru? Masz może jeszcze problemy z tarczycą? Lada akurat rozwija sie stopniowo a nie uderza z nienacka. ALe nigdy nic Cie nie zaniepokoiło? Ile masz lat?
 
Miałam podobne wyniki do twoich, u mnie prawdopodobnie genetyka, bo mama choruje na cukrzycę, wcześniej jak badałam cukier na czczo przed ciąża wyniki były minimalnie podwyższone i po prostu miałam uważać na dietę. Niestety cukrzyca że mną została :(
 
U mnie w 10tc : na czczo 80, po 1h 218, po 2h 223. Też miałam badanie antyGAD, bo to podejrzanie wysokie cukry w tak niskiej ciąży, nic jednak nie wykazało. Ale ja mam pcos więc byłam w grupie ryzyka z tą cukrzycą ciążową. Teraz jestem 2 tygodnie po porodzie i już w tamtym tygodniu widziałam poprawę, bo mogłam zjeść kanapki bez wyskoku, co w ciąży było niemożliwe 😊 W listopadzie idę ponownie na krzywą i okaże się czy to dziadostwo zostało czy nie.
 
reklama
Miałam podobne wyniki do twoich, u mnie prawdopodobnie genetyka, bo mama choruje na cukrzycę, wcześniej jak badałam cukier na czczo przed ciąża wyniki były minimalnie podwyższone i po prostu miałam uważać na dietę. Niestety cukrzyca że mną została :(
Nie mogę zaakceptować tej choroby. po prostu płaczę od tej całej sytuacji. Mam 29 lat i dużo w życiu i bez tego miałam.
 
Do góry