reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo zły wynik krzywej cukrowej . Czy sa tu mamy z cukrzycą ciążową?

Czytałam właśnie o tej hipoglikemii tylko nie wiem jak to się ma do tego, że na czczo cukier jest ponad normę dla ciężarnych. Kolację zjadłam około godziny 19, przed 22 już tylko bułeczkę maślaną i po 9 godzinach była pobrana krew na czczo.
 
reklama
Właśnie czekam na teleporade z ginekologiem który widział wyniki i ma wystawić skierowanie, pytanie tylko na kiedy będzie wolny termin.
Glukometru niestety nie posiadam więc do wizyty u diabetologa niewiele mogę poza wprowadzeniem już teraz diety.
Najlepsze jest to, że używam mało cukru, herbaty w ogóle.nie słodzę, słodycze sporadycznie podobnie napoje gazowane. Zostaje wyeliminować pokarmy bogate w cukier.

Weglowodany nadal musisz miec w diecie, bo hipoglikemia tez nie jest dobra. Musisz skupic sie na weglowodanach zlozonych, ktore uwalniaja sie wolniej w dluzszym okresie czasu i ten wyrzut glukozy nie jest tak ogromny, jak przy weglowodanach prostych, ktorych nalezy unikac.
 
Makarony, kasze, ziemniaki jem i lubię to nie problem, owoce podobnie jednak tu już mam dylemat, np mandarynki które same w sobie zawierają naturalny cukier więc pewnie odpadają. Czytałam, że banany ok ale niezbyt dojrzałe a nie wiem jak jabłka.
 
Orientujecie się może czy z takim spadkiem cukru można wiązać uczucie zimna? Praktycznie od początku ciąży rzadko kiedy jest mi ciepło. Kiedy tylko mogę siedzę w dwóch długich rękawach pod kołdrą i nadal nie mogę się dogrzać.
 
Czytałam właśnie o tej hipoglikemii tylko nie wiem jak to się ma do tego, że na czczo cukier jest ponad normę dla ciężarnych. Kolację zjadłam około godziny 19, przed 22 już tylko bułeczkę maślaną i po 9 godzinach była pobrana krew na czczo.
Ja akurat miałam złe wyniki tylko na czczo i u mnie poprawiły się kiedy zaczęłam jeść II kolację na 8h przed wstaniem - ale nie maślaną bułeczkę tylko normalnie zbilansowany posiłek np. przykład z neta : bułka kajzerka z serem żółtym i jogurty Bułka kajzerka 20g (1/2 szt.), Ser żółty 20g (1 plasterek), Owoc z tabelki np: gruszka 100g

Każdy posiłek w cukrzycy ciążowej powinien być poprawnie zbilansowany i to jest klucz :)

D395FD6B-FEBC-4CBC-B970-D221EF150DCE.jpeg
 
Makarony, kasze, ziemniaki jem i lubię to nie problem, owoce podobnie jednak tu już mam dylemat, np mandarynki które same w sobie zawierają naturalny cukier więc pewnie odpadają. Czytałam, że banany ok ale niezbyt dojrzałe a nie wiem jak jabłka.

Mandarynki są okej - ale najlepiej właśnie dorzucić jeszcze jogurt i jakieś orzechy
 
Ja właśnie zjadłam tylko tą bułeczkę żeby za dużo cukrów nie przyjąć przed badaniem, poza tym raczej staram się jeść kolację maks do 19. Fakt, że około 23 jestem głodna albo całkiem w środku nocy 🙄 masz na myśli jogurt naturalny tak?
 
Ja właśnie zjadłam tylko tą bułeczkę żeby za dużo cukrów nie przyjąć przed badaniem, poza tym raczej staram się jeść kolację maks do 19. Fakt, że około 23 jestem głodna albo całkiem w środku nocy 🙄 masz na myśli jogurt naturalny tak?

No i właśnie pytanie czy w ogóle krzywa została poprawnie wykonana.
To jest fajna grafika:

Przechwytywanie.JPG
 
reklama
Jak tak pomyśle to wszystko by się zgadzało z grafiką poza tym, że byłam 9 godzin po posiłku nie 12 i jakiś kwadrans minut przed 3 pobraniem poszłam do toalety kilka metrów w jedną stronę i z powrotem. Może to trochę namieszało 🤔Glukoza też wydawała mi się jakoś mało słodka w porównaniu z tą z zeszłego roku jak byłam w ciąży.
 
Do góry