reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo zły wynik krzywej cukrowej . Czy sa tu mamy z cukrzycą ciążową?

Bardzo wysokie masz przekroczenia. Ja bhm ufala lekarce. Nigdy wczesniej nie badalas cukru na czczo?
Nieznacznie podwyższony miałam cukier czasami. Dlatego bez wątpienia to cukrzyca na całe życie. Jestem w szoku
Nie mogę zaakceptować tej choroby. po prostu płaczę od tej całej sytuacji. Mam 29 lat i dużo w życiu i bez tego miałam.
 
reklama
Miałam podobne wyniki do twoich, u mnie prawdopodobnie genetyka, bo mama choruje na cukrzycę, wcześniej jak badałam cukier na czczo przed ciąża wyniki były minimalnie podwyższone i po prostu miałam uważać na dietę. Niestety cukrzyca że mną została :(
jak sobie poradziłeś z tą chorobą? Naprawdę jest mi ciężko psychicznie
 
Mam 29 lat. I chorobę Hashimito mam niestety.
Często te problemy z cukrzycą właśnie idą w parze z tarczycą. Jeżeli się okaże, że to rzeczywiście nie cukrzyca ciążowa to nie ma co się załamywać. Czeka Cię po prostu insulina prawdopodobnie do końca życia i dieta. Ale da się z tym żyć.
 
Nie możesz się załamywać, trzeba zaakceptować. Jeśli u mnie cukrzyca zostanie to będzie mi przykro, ale to nie będzie oznaczało końca świata. Ważniejsze jest dla mnie to, że u dzidziulka cukry są w porządku.
 
Cześć, jest tu ktoś jeszcze? Wczoraj robiłam krzywą ze względu na delikatnie podwyższony cukier w pierwszych badaniach i wyszły jakieś cuda: na czczo 97.6, po godzinie 84 a po dwóch 62. Aktualnie jestem w 8 tyg ciąży, pierwsza przebiegała wzorcowo, cukry w normie. Czeka mnie wizyta u diabetologa nie wiem jednak skąd takie wyniki.
 
Cześć, jest tu ktoś jeszcze? Wczoraj robiłam krzywą ze względu na delikatnie podwyższony cukier w pierwszych badaniach i wyszły jakieś cuda: na czczo 97.6, po godzinie 84 a po dwóch 62. Aktualnie jestem w 8 tyg ciąży, pierwsza przebiegała wzorcowo, cukry w normie. Czeka mnie wizyta u diabetologa nie wiem jednak skąd takie wyniki.

Witaj
Może wyszły takie cuda że była robiona na tak wczesnym etapie ciąży, lub jakiś błąd, ciężko powiedzieć.
Cukier na czczo jest powyżej normy, myślę że trzeba poczekać do wizyty u diabetologa, a jeśli masz glukometr w domu to warto sprawdzić codziennie rano i godzinę po głównych posiłkach.
 
Witaj
Może wyszły takie cuda że była robiona na tak wczesnym etapie ciąży, lub jakiś błąd, ciężko powiedzieć.
Cukier na czczo jest powyżej normy, myślę że trzeba poczekać do wizyty u diabetologa, a jeśli masz glukometr w domu to warto sprawdzić codziennie rano i godzinę po głównych posiłkach.
Nie ma znaczenia na jakim etapie ciąży robiona jest krzywa.
@MagdaR86 nie zmienia to faktu, że cukrzyca na pewno będzie stwierdzona. Dodatkowo ja widzę tutaj hipoglikemię. Więc diabetolog obowiązkowo.
 
Właśnie czekam na teleporade z ginekologiem który widział wyniki i ma wystawić skierowanie, pytanie tylko na kiedy będzie wolny termin.
Glukometru niestety nie posiadam więc do wizyty u diabetologa niewiele mogę poza wprowadzeniem już teraz diety.
Najlepsze jest to, że używam mało cukru, herbaty w ogóle.nie słodzę, słodycze sporadycznie podobnie napoje gazowane. Zostaje wyeliminować pokarmy bogate w cukier.
 
reklama
Właśnie czekam na teleporade z ginekologiem który widział wyniki i ma wystawić skierowanie, pytanie tylko na kiedy będzie wolny termin.
Glukometru niestety nie posiadam więc do wizyty u diabetologa niewiele mogę poza wprowadzeniem już teraz diety.
Najlepsze jest to, że używam mało cukru, herbaty w ogóle.nie słodzę, słodycze sporadycznie podobnie napoje gazowane. Zostaje wyeliminować pokarmy bogate w cukier.

No właśnie może jesz za mało węglowodanów i stąd takie dziwne wyniki.
Cukrzyca ciążowa to nie tylko wyeliminowanie słodyczy
 
Do góry