reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BECIKOWE!!!!!!!!!!!!!!!!

A gdyby nie cc to pewnie załapałabym się na becikowe ale ważniejsze dla mnie jest to że dzięki szybkiej decyzji gina mam zdrowego synka i nie musiałam się martwić czy w czasie naturalnego porodu coś mu sie stanie.
 
reklama
Pewnie że najwazniejsze aby dzidzia była zdrowa.

Kunda pisze:
Ja tylko załuję że nie powiedzieli mi w MOPSie aby zaczekać z tą zapomogą do stycznia, bo tak zamiast 500zł byłoby 1000zł. Fadna róznica!

Tzn. że jak się jeszcze nie zgłosiłam to teraz dostanę 1000???? Bo po ten dodatek za urodzenie dziecka mamy rok zeby się zgłosić?????
 
Ale nie chodzi mi o becikowe, bo to nam się nie należy, bo Maja urodziła się 2 listopada, chodzi mi o dodatek za urodzenie dziecka, który do tej pory wynosił 500 zł, a teraz 1000.
 
Pycha teoretycznie masz rok.
Anulka ja też sie cieszę ze dzieki szybkiej interwencji to Maciek urodził sie zdrowy. To jest najważniejsze!
 
Co do becikowego to właśnie dostałam maila z MOPS-u, że wnioski będą przyjmowane dopiero od 9 lutego.
 
reklama
co do urlopu macierzyńskiego...
cyt za moderator Aletka: "najnowszą propozycją PIs-u jest urlop macierzyński , wydłużony 2 tyg (projekt nowelizacji k.pk jest w Sejmie, a od 2007 r urlop trwałby 22 tygodnie, w 2008 - 36 tygodni, 201138- przy 2 dziecku, a przy 3 nawet rok." ::)
 
Do góry