reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

Loree masz rację, ale niektóre tak mają, że muszą bo się uduszą ;-) tylko my nie musimy wchodzić w te gadki szmatki :no:

Dziewczyny może po prostu ustalmy, że nie będziemy odpowiadać na takiego rodzaju posty? To zawsze rodzi dyskusję długa i niepotrzebną a czasem pełną zgryżliwych osobistych uwag. Jeśli ktoś napisze, by przekonać nas do sn - nie reagujmy na to. Jak myślicie?
 
reklama
Doskonale Was dziewczyny rozumiem!!! I popieram w 100 % cesarka jest bardziej humanitarna i to my powinnyśmy decydować o swoim ciele i o tym gdzie chcemy być cięte. Adusia3 napisz proszę gdzie miałaś te cesarki może wiesz czy robią tam też cesarkę na życzenie. Pozdrawiam :-)

Dziewczyny witajcie jestem mamą 2,5 letniego Mikołajka urodzonego przez cesarkę i teraz też spodziewam się drugiej cesarki 4.03 mam być "cięta" co prawda ja mialam i będę miałą cesarkę ze wskazań, ale popieram Was nawet nie w 100% ale 200% że takie rozwiązanie jest tak czy inaczej lepsze od promowanego w naszym kraju, mniej stresu dla dzidzi i dla Nas.

Co do "cesarki na życzenie" to wiem gdzie taką robią, bo sama się zastanawiałam, no robiłam sobie takie wyjście awaryjne...w Tucholi jest szpital, w którym robią cięcie na życzenie, tam nawet tego nie kryją, mają tam jawny cennik, 2 lata temu cena za cesarskie cięcie wynosiła 1500zł, pieniądze uiszcza się legalnie w kasie a nie gdzieś na lewo do ręki.

To tyle, życzę Wam cesarzowym, planowanym i nieplanowanym powodzenia :-D

KasiuLLka
 
Skoro już mowa o szpitalach wykonujących cesarkę na życzenie, to może któraś z Was wie gdzie w Krakowie można sobie taką "zażyczyć"?
Bo wszyscy lekarze namawiają mnie do porodu naturalnego i nikogo nie przekonuje że ja po prostu wolę cc. Mogę "załatwić" sobie papier od okulisty, ale może jest gdzieś szpital, gdzie nie trzeba kombinować.
 
hej dziewczyny fajnie ze jest taki temat
Ja jestem teraz w polowie 27 tyg i wiem ze bede miala cesarke. Pierwsza ciaze przedwczesny porod w 26 tyg mialam cesarke i teraz ze wzgledu ze za krotki odstep od jednej ciazy do drugiej (bo od porodu do poczecia 7 miesiecy) bede miala znowu cc
a nawet gdyby mi ktos powiedzial ze mam rodzic naturalnie to bym sie nie zgodzila.
mam uraz jak sie naptrzylam na dzieci (kiedy moja corcia lezala na intensywnej terapii dla wczesniakow) ktore rodzily sie z obrzekami mozgu bo utknely w kroczu.
wiec tez osobiscie jestem za cc.
 
Loree

Dziewczyny może po prostu ustalmy, że nie będziemy odpowiadać na takiego rodzaju posty? To zawsze rodzi dyskusję długa i niepotrzebną a czasem pełną zgryżliwych osobistych uwag. Jeśli ktoś napisze, by przekonać nas do sn - nie reagujmy na to. Jak myślicie?
Zgadzam się i solidarnie nie będę odpowiadać!!! na takie posty nie chce mi się nawet odpowiadać bo to i tak bez sensu takie przezbywania nie wnoszą żadnych informacji o które pytamy!!! Pozdrawiam
 
A tutaj troszkę info o połogu po cc:tak:

Połóg po cesarskim cięciu


Mam pytanko, kiedyś słyszałam o ćwiczeniach które można wykonywać dość szybko po cc, taka rekonwalescencja ;-) Czy ktoś ma taki zestaw ćwiczeń?

Mamy po cc - a co myślicie na temat pasów poporodowych? Dobre są? Nosiłyście?
 
Kupilam pas ale nie moglam nosic bo strasznie mnie denerwowal. Smarowalam brzuch mustela poporodowa i wszystko sie wciagnelo. Co do cwiczen to ja 4 tyg po cc zaczelam robic pół-brzuszki, 3 serie po 10 powtorzeń.
 
Adi Lea dziękuję:-D wow to szybciutko wzięłaś się za formę i bardzo dobrze:tak: Pół brzuszki tj na leżąco, zgięte kolanka, łapki za głową i odrywasz od ziemi tylko łopatki a dolnej części pleców nie??
 
reklama
Tak wygladaja w moim wykonaniu te pol-brzuszki. Kupilam tez rowerek stacjonarny i od marca bede zasuwać. Waga z przed ciazy juz jest ale chcialabym jeszcze troszke zrzucic;-).
 
Do góry