reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża na urlopie wychowawczym

Kasia2022

Początkująca w BB
Dołączył(a)
28 Styczeń 2022
Postów
18
Witam
jestem na urlopie wychowawczym,
Otrzymałam L4 ciążowe od ginekologa , chcę teraz złożyć wniosek do pracodawcy o przerwanie urlopu wychowawczego żeby móc pobierać zasiłek chorobowy , ale pracodawca się nie zgadza ,mówi że nie mam aktualnych badań lekarskich , i nie może mnie dopuścić do pracy, ale ja nie chcę wracać do pracy tylko od razu przejść na L4 ciążowe czy mam takie prawo z dnia na dzień przejść z wychowawczego na L4 ciążowe.
 
reklama
Z tego co mi wiadomo to zasiłek chorobowy nie przysługuje w sytuacji, gdy niezdolność do pracy powstała w trakcie urlopu wychowawczego 🤷‍♀️
Obawiam się, że jak już masz wystawione L4 to niewiele da się zrobić.
 
No niestety. Najpierw nalezalo złożyć wniosek o przerwanie urlopu wychowawczego. Jedynie co to telefon do zusu i sie zapytac co w takiej sytuacji zrobić.
 
No niestety. Najpierw nalezalo złożyć wniosek o przerwanie urlopu wychowawczego. Jedynie co to telefon do zusu i sie zapytac co w takiej sytuacji zrobić.
Nie mogłam przerwać wychowawczego wcześniej , bo mam nie ważne badania lakarskie, więc nie mogę wrócić do pracy bo lekarz musiał by mi musiał wystawić zdolność ,a pracodawca nie chce mi iść na rękę
 
Nie mogłam przerwać wychowawczego wcześniej , bo mam nie ważne badania lakarskie, więc nie mogę wrócić do pracy bo lekarz musiał by mi musiał wystawić zdolność ,a pracodawca nie chce mi iść na rękę
Wychowawczy możesz przerwać w każdej chwili do tego nie są potrzebne badania lekarskie. Pracodawca nie może Ci tego odmówić. Jeżeli zwolnienie masz już wystawione teraz to za nie nie otrzymasz chorobowego.
 
Wychowawczy możesz przerwać w każdej chwili do tego nie są potrzebne badania lekarskie. Pracodawca nie może Ci tego odmówić. Jeżeli zwolnienie masz już wystawione teraz to za nie nie otrzymasz chorobowego.
Nie otrzymam chorobowego za okres na wychowawczym, ale jak przerwę wychowawcze to normalnie wchodzę na l4 i otrzymuję chorobowe tak ?
 
Nie róbcie kobiecie wody z mozgu! W związku z tym l4 faktycznie wynagrodzenia nie otrzymasz, warto natomiast zrezygnować z urlopu wychowawczego. I możesz to zrobić!! Pracodawcą ma guzik do gadania. Oczywiscie- może nie wyrazić zgody na Twój "powrot" od razu, ale po prostu zawiadamiasz pracodawcę, że wracasz do pracy (z tego, co wiem, to chyba jakoś 30 dni wcześniej), a w pracy się nie pojawiasz, tylko okazujesz l4- od tego momentu płatne juz 100%. Co do badan- przyjmujesz do wiadomości, że badania masz zrobic, bierzesz skierowanie ale badania nie wykonujesz, bo idziesz na l4. Myślę, że to najrozsądniejsze wyjście
 
Nie róbcie kobiecie wody z mozgu! W związku z tym l4 faktycznie wynagrodzenia nie otrzymasz, warto natomiast zrezygnować z urlopu wychowawczego. I możesz to zrobić!! Pracodawcą ma guzik do gadania. Oczywiscie- może nie wyrazić zgody na Twój "powrot" od razu, ale po prostu zawiadamiasz pracodawcę, że wracasz do pracy (z tego, co wiem, to chyba jakoś 30 dni wcześniej), a w pracy się nie pojawiasz, tylko okazujesz l4- od tego momentu płatne juz 100%. Co do badan- przyjmujesz do wiadomości, że badania masz zrobic, bierzesz skierowanie ale badania nie wykonujesz, bo idziesz na l4. Myślę, że to najrozsądniejsze wyjście
No właśnie szefostwo nie chce mi dać skierowania na badania i chce żebym dalej pozostała na wychowawczym
 
Nie róbcie kobiecie wody z mozgu! W związku z tym l4 faktycznie wynagrodzenia nie otrzymasz, warto natomiast zrezygnować z urlopu wychowawczego. I możesz to zrobić!! Pracodawcą ma guzik do gadania. Oczywiscie- może nie wyrazić zgody na Twój "powrot" od razu, ale po prostu zawiadamiasz pracodawcę, że wracasz do pracy (z tego, co wiem, to chyba jakoś 30 dni wcześniej), a w pracy się nie pojawiasz, tylko okazujesz l4- od tego momentu płatne juz 100%. Co do badan- przyjmujesz do wiadomości, że badania masz zrobic, bierzesz skierowanie ale badania nie wykonujesz, bo idziesz na l4. Myślę, że to najrozsądniejsze wyjście
Czyli np zawiadamiam pracodawcę że od 2 lutego wracam do pracy, jeżeli się nie zgodzi to za 30 dni dopiero przechodzę na L4 platne Tak ?
 
reklama
Nie przejmuj się tym! Złóż zawiadomienie o przerwanie urlopu (wpisz w wyszukiwarkę, będziesz mieć gotowiec). Złóż to i czekaj.. To Twoja decyzja nie ich. To Twój urlop i możesz go przerwać
 
Do góry