reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciaza w uk

dziewczyny jak wyglada porod w uk? zastanawialyscie sie nad ewentualnym znieczuleniem? bo ja to w tych kwestiach hmm :baffled: zielona jestem
 
reklama
wole juz po malu myslec :-) i dopytywac bo ja raz ze nigdy nie rodzilam to dwa ze nieznam nikogo kto tutaj rodzil :baffled:
 
Joanna- ale mowilas o tych znieczuleniach od poczatku, czy dopiero w trakcie porodu? A ta pedantina co to? To znieczulenie zewnatrzoponowe- to tzw. blokada, tak?
 
Neska ja od samego początku mówiłam o zewnatrzoponowym(epidural) czyli blokada, aż ze poród miałam długi w międzyczasie podali mi 2 razy domiesniowo petadine, po niej człowiek od razu zasypia choć nie na długo.
bedzie dobrze pamiętaj ze w każdej chwili możesz zmienic zdanie.
 
Cześć :) Ja także mieszkam w Uk (Birmingham) i jest to moja pierwsza ciąża nie tyle w Anglii, co w życiu ;)
Nasłuchałam się od koleżanek, które już tutaj rodziły- że poród w UK jest nieporównywalnie lepszy, więc staram się nastawić pozytywnie...
Jednak dziwią mnie ich metody i badania lub ich brak.
Do tej pory co miesiąc latałam do Polski i tam miałam robione USG i badania z krwi moczu. Tutaj przeszłam już GP a teraz, jutro mam wizytę z położną... zobaczymy jak to będzie. Mam nadzieję, że nie naciśnie mi na brzuch jak GP (później 3 dni musiałam leżeć tak mnie bolał...)
Pozdrawiam Was serdecznie :)
Ps. O porodzie jeszcze nie myślę tak bardzo, chociaż oglądałam jakieś filmiki na yt... postanowiłam jednak, że już nie będę bo to mnie tylko przeraża :p hehe
 
Impresjja to moja druga ciążą ale pierwsza w uk. Dla mnie szokiem było to, że ciążę prowadzi położna a nie lekarz, że tylko 2 scany a badań prawie wcale. Ale po spotkaniu z położna jestem pozytywnie nastawiona. Opieka jest super, czasu dużo poświęcają i mają podejście. Bedzie dobrze:-)
 
reklama
To mnie trochę pocieszyłyście dziewczyny :) Czasami zastanawiałam się czy nie wrócić do Polski- ale coraz bardziej się przekonuję, że w tej Anglii nie będzie tak źle z tą opieką jak mi się wydawało na początku. To moja pierwsza ciąża, dlatego cały czas się zamartwiałam jak to będzie, każde ukucie albo bulgotanie mnie niepokoiło ;) Teraz jest już lepiej :) Doinformowałam się na forach, w internecie, zamęczyłam lekarkę w Polsce :p A jutro mam zamiar zaatakować w końcu położną ;) hehe...
 
Do góry