reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciaza w uk

znam ten bol z mieszkaniem tutaj, my mamy umowe do konca wrzesnia i tez moze bedziemy musieli zmienic, chociaz mieszkanie jest super, 2 bedroom, 2 lazienki, w dobrej lokalizacji, cicho, spokoj.

ja mam takie pytanie- czy wiecie jak to jest ze SZCZEPIENIAMI, gdy sie rodzi dziecko w polsce a pozniej jedzie do uk?
 
reklama
Hej, ale nagryzmoliłyscie tutaj:-) Czekam na wasze wieści z usg bo ja jako ostatnia pójdę. Odliczam dni ale to jeszcze 2 tyg.
Co do mieszkania to my mamy 2 bed + living i jest ono w miarę duże ale w przyszłym roku będziemy szukać czegoś większego bo mi sie marzy domek z ogródkiem. Mamy tutaj taka miniaturke ale to nie jest to. Co do kupna to nas niestety nie stać, może kiedyś.
 
dzieki madlen :)
wlasnie tak czytam kalendarz szczepien w pl i w uk i prawktycznie jest to samo, bo ja sie caly czas waham czy nie rodzic w pl. W zasadzie to nie chodzi o porod tylko to zeby pozniej tam byc z malym.

Co do opieki to ja tu nie narzekam. Nawet powiem Wam ze ja nie mam tak zadko wizyty u poloznej tak jak piszecie. Moze u mnie w osrodku jakos inaczej jest. Skan mialam w piatek, dzis mialam wizyte u poloznej. I kolejna mam teraz za 3 tygodnie. Wiadomo jest dobrze jak sie z ciaza nic nie dzieje, bo tak jak piszecie plamienia czy cos to juz gorzej a oni skorzy do pomocy to jak widze nie sa.
 
wiesz mam tam mame, ktora do nas nie przyjedzie bo w grudniu nie da rady,a tak to ja bylabym tam. mowie nie chodzi o sam porod. Chociaz moj jak sie ostatnio nasluchal w pracy o porodach tu to stwierdzil ze on nie chce zebym ja tu rodzila. Jakis przewrazliwiony chyba :D
 
madlen79 ja mam usg za 2 tyg a spotkanie z połozna to nie wiem kiedy bo jeszcze terminu brak. Jak narazie 21 sierpnia konsultacja z lekarzem na temat porodu czy sn czy cc.
neska mój mąż pracuje w szpitalu i ja sie nie boję tutaj rodzić bo jak to sie mówi, będę miała wszystko ''po znajomości'', czyli opika itd. Tak mam do tej pory, bez kolejek, zawsze pierwsza i nigdy nie czekam.

Co do szczepień to moja córka powinna za 2 lata mieć szczepionkę, tak poinformowałam mnie pielęgniarka w pl> czy ja powinnam sie wtedy z nia tutaj zgłosic czy muszę lecieć do kraju?

Mam jeszcze jedno pytanko: czy któras z Was pracuje? jak tak to czy do pracy dawałyscie jakieś papiery, że jesteście w ciąży?
 
bulkaasia- ja mam wlasciwie w pl podobna sytuacje- moja mama pracuje w szpitalu, ja swego czasu tez w nim pracowalam. Co do papierkow nie pomoge, bo nie pracuje.
 
reklama
bulkasia ja pracuje, trzeba dac form MatB czy jakos tak, polozna ci to da na wizycie jakos ok 24 tc, u mnie w pracy oryginal przesylaja do HR, a u meza przy pierwszej ciazy tylko sobie skserowali bo chodzilo o paternity leave
neska ja sobie w sumie chwalilam opieke tu przy pierwszej ciazy i porod. Ale mialam wszytsko dobrze wiec nie bylo problemu. Natomiast teraz jak mam problem z plamieniami to juz sobie tak nie chwale tylko wyc mi sie chce. W sumie to chyba zalezy na kogos trafisz, jedne polozne sa lepsze, inne gorsze, jak wszedzie. Nasluchalam sie tez opowiesci mrozacych krew w zylach od kolezanek w Pl, wiec w sumie chyba ciezko stwierdzic
 
Do góry