reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciaza w uk

madlen dzieki ;)
ja o tym becikowym czytalam- chodzi Ci o ten grant- 500 f- ale wlasnie jedni mi mowia ze jest, drudzy ze go zniesli i sama nie wiem. Nam i tak sie nie nalezy wiec za bardzo sie nie zaglebialam.
 
reklama
ja tez cos ostatnio czytalam na temat tego becikowego, tez sie nie zaglebialam bo i tak nam nie przysluguje, ale wiem ze jak jest wiecej niz jedno dziekco w domu to juz nie przysluguje i jeszcze na pierwsze dziecko tez obnizyli prog dochodow i teraz to w sumie nie wiem czy ktos sie na to kwalifikuje, ale nie pamietam dokladnie...
neska - sama zastanawiam sie nad powrotem do pracy po macierzynskim. Znaczy moja firma doplaca do macierzynskiego przez pierwsze 6 miesiecy i trzeba pozniej wrocic do pracy na 3 mies zeby to niejako odrobic, bo inaczej trzeba bedzie oddac. Wiec ja chyba te 3 mies bym jeszcze wrocila a pozniej to juz nie wiem. Ostatnio tak sobie liczylam i wlasnie wyszlo mi ze te same pieniadze mialabym siedzac w domu, gdzie tu jeszcze musze zaplacic za paliwo zeby do pracy dojechac. Szkoda mi tylko tego kontaktu z ludzmi, pracuje z samymi Anglikamiw biurze i zawsze to jakis trening jezyka. Poza tym jak czlowiek niejako opusci rynek pracy to pozniej bardzo ciezko jest spowrotem sie na niego wbic. No chyba zeby otworzyc cos wlasnego...jeszcze sobie mysle ze w tym czasie moglabym np. jakis kursic sobie zrobic i podniesc moje kwalifikacje. NIestety odkad przeszlam z full na part time to troche mnie odsuniety od roznych fajnych rzeczy bo jestem tam tylko 4 godziny. Oczywiscie rozmawialam o tym z managerem ale on twoerdzi ze nic takiego nei ma miejsca. Wiec ja siedze i baki zbijam tak troche.....nie wiem sama co z tym zrobic....
muffy - jesli chodzi o wozek to ja dla corki mialam Quinny Buzz 3 kolowy i byl extra. Pozyczylismy go pozniej meza siostrze bo urodzila dzidziusia i tez sobie bardzo chwali. Ze wzgledu na to ze corka byla letnim dzieckiem to nie mielismy do niego gondoli bo nadawal sie juz dla nowordka, a jak do ramy wlzoylismy fotelik maxi cosy to bylo super (fotelik tez jest dobry). ALe teraz na zimowego dzidziusia to myslalam zeby sobie gondole jednak sprawic, uzywana z ebay, bo to jednak zimniej bedzie i moze snieg spadnie. Zanim kupilismy ten Quinny to mielismy taki inny Graco, wiec jakies tam porownaniemam i moge z czystym sumieniem polecic Quinny :)) Pozniej zmienilismy na ten quinny spacerowy bo mala poszla do nursery i trzeba bylo tam zostawiac wozek, zeby maz mogl ja odebrac i troche balam sie zostawiac tam ten duzy. Teraz jeszcze nie rozgladalam sie za wozkami bo byc moze dostaniemy nasz Quinny spowrotem, tylk kolor jest czerwony i jak bedzie chlopiec to nie wiem czytaki kolor bedzie ok heheh...
 
hejka, dopiero w domu po całym dniu.
Książkę ciąży dostałlam w 10tc na pierwszej wizycie u położenej a kartę na darmowe leki i dentyste to pod konieć kwietnia juz miałam.
Tego becikowego 500 juz niestety nie ma:-(
Ja do pracy muszę wrócić na początku lutego bo taki zawarłam układ z szefową by tej pracy nie stracić i mam nadzieję, że mi sie to uda.
Co do wózka to będę kupowała taki 3w1 czyli gondola+spacerówka+fotelik samoch. Juz sobie upatrzyłam na allegro.
 
dzien dobry wszystkim :)
pogoda dzisiaj sloneczna co porawia nastroj

u mnie polozna powiedziala, ze to becikowe jest ale prog dochodu to jakies 13 czy 15 tys nie moze przekraczac, wiec nie wiem kto to otrzymuje i otrzymujesz to tylko na pierwsze dziecko nie urodzone w Anglii tylko w ogole pierwsze... wiec jesli ktos ma dwa maluchy to chyba nie otrzyma... ale nie mam pojecia jak to jest w praktyce.
- ach i ksiazke i wniosek o ta karte o ktorej pisala madlen tez otrzymalam na pierszej wizycie

Mam tykie pytanie, czy jesli ja bede na urlopie macierzynski to mimo wszystko dla taty naleza sie dwa dni urlopu po narodzinach maluszka???
 
W Irlandii tez zabrali becikowe, ale jest takie cos jak Mternity Cash Grand dla posiadaczy karty medycznej, a wysokosc tego zalezy od oficera socjalnego..jedni daja 400 e a inni wiecej.
 
Jak tu sie nie pojawic jeden dzien no moze dwa.. tyle sie oppiszecie, ze potem nadrobic nie moge:-D Ile tu nowosci sie dowiedzialam. Ja zielona ksiazke dostalam juz dawno ale to zaswiadczenie do pracy mojej i meza dostane 31 lipca czyli po 2 skanie. W pon. mam skan a za tydzien spotkanie z polozna i ona powiedziala, ze wtedy to dostane. Ja nie dostalam zadnych witamin, znizek czy zaswiadczenia ze jestem w ciazy i mam darmowe leczenie dentystyczne - czy Wy o to sie upominalyscie czy same dostalyscie??
Ja caly czas pracuje i mam zamiar jak najdluzej i tu pytanie do mam pracujacych ile wczesniej przed terminem porodu chcecie odejsc bo ja sie zastanawialam dzis nad tym i sama nie wiem...moze istnieje jakas srednia czy norma hihihi:-D
Co do tego becikowego to ja bylam przekonana, ze to dalej obowiazuje az dzisiaj cos poszukam na ten temat moze sie dowiem wiecej. Szkoda bo zawsze jakies dodatkowe pieniazki by sie przydaly:-(
Co do wozkow to co chwilke cos nowego ogladam i nie moge sie zdecydowac . W marcu mamy zamiar jechac do Pl i zastanawiam sie nad gondola czy ja kupic czy nie no bo jakos nie wyobrazam sobie podrozy z samym fotelikiem a moze gondola byla by tez dodatkowym dobrym rozwiazaniem.. moze cos poradzicie w tym temacie, jak myslicie czy moze znacie jakies lepsze rozwiazanie??:-D
 
sylwkowa - my pojechalismy z cora do Pl jak byla taka malutka i wzielismy tylko rame, zeby podczepic pozniej do niej fotelik samochodowy, sprawdzilo sie swietnie i bagazu bylo mniej ;) jesli chodzi o darmowego dentyste to jest form, ktory daje polozna, ja dostalam od razu z ksiazka na pierwszej wizycie, ale czasem trzeba sie upomniec. Trzeba to wypelnic, oddac poloznej i ona to wysyla gdzie trzeba, po kilku dniach przychodzi karta. Ta karta uprawnia tez do darmowych lekow podczas ciazy i rok po porodzie :-)
a jesli chodzi o prace to ja przy pierwszej ciazy pracowalam do 05 maja, a corka urodzila sie 2 tygodnie pozniej. Ciaze przechodzilam swietnie, wiec nie bylo problemu. Natomiast teraz to juz inna sprawa. Mam wrazenie ze wszytskie te nieprzyjemne a normalne objawy ciazowe odczuwam i juz nie jest mi tak latwo. Planuje odejsc na macierzynski 3 tygodnie przed data porodu, ale zobacze jak to wyjdzie, moze zostane w domu juz od poczatku listopada.
Karola dla taty sie nalezy jak jestes na macierzynskiem, jakos 3 tygodnie paternity leave (2 sa platne, ale maja teraz wprowadzic ze cale 3 tylko nie wiem od kiedy). Pozniej mozna sie dzielic juz samym macierzynskim. Znaczy skoro mozna wziasc do 12 miesiacy to mozecie sie podzielic i ty siedzisz w domu 6 a pozniej tata drugie 6, ale nie wiem dokladnie jak to wyglada.
Jutro mam scan, trzymajcie kciuki dziewczyny! tak sie zastanawiam czy moge sie opic jakims sokiem bo zaczynam miec juz wodo-wstret.....
 
reklama
Mummy2 - jeszcze raz milego usg jutro :) zawsze jak czytam jak piszesz o zasilkach w tym kraju to w pelni cie rozumiem - mnie tez to irytuje- tutaj nie zacheca sie do pracy i to do niczego dobrego ten kraj nie doprowadzilo.. przez ten socjal to tylko jest coraz gorzej i coraz mnie kasy wszedzie, ciecia gdzie tylko i juz tutaj nie jest tak rozowo jak bylo jeszcze pare lat temu.. tylko cos tych zasilkow nie chca uciac- ale o pracujacych to pamietaja i im ucinaja.. szkoda slow normalnie..

Jesli chodzi o moje usg wczoraj - wszystko dobrze ale wszystko trwalo moze 10 min a przeciez to mialo byc szczegolowe usg.. raz dwa trzy i po. wiec pozostalo mi tylko wierzyc w to ze laska ktora to robila ma taka wprawe.. poza tym moje dziecko to nawet na sekunde nie przestalo sie ruszac i nawet nie mam jednego normalnego zdjecia- na jednym noga a na drugim reka, na innym plecy i tyle.. czy wasze malenstwa tez sa takie aktywne - nie wiem czy to normalne zeby tak sie ruszac bez przerwy..bedzie CHYBA dziewczynka wiec dalej nie wiem na sto procent. poza tym zapytalam o moja grupe krwi (bo mi kazalyscie :) i okazalo sie ze mam bardzo rzadka grupe AB Rh + w sumie to nie dowiedzialam sie co z tego wynika bo jak zwykle na takie pytanie otrzymalam odpowiedz ze nic i ze to jest normalne..aha i ze powinnam po urodzeniu zaczac oddawac krew bo na moja grupe krwi jest zapotrzebowanie.. wszystko dobrze i czemu nie ale dlaczego nikomu nie chce sie gadac na temat mojej ciazy?? co za kraj..

aha a z pozytywow o jakich sie dowiedzialam to - stopa mojego dzieciatka ma 3.5 cm :)
 
Do góry