reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CIEMIACZKO i wszystko na jego temat

Ja byłam z małą wczoraj u lekarza. Ciemiączko szybko jej zarasta i lekarka zaleciła podawanie wit D3 co drugi dzień po 1 kropli, a jeżeli bedzie to słoneczny dzień, to nie podawać.
 
reklama
Wczoraj pani doktor mierzyła obwód główki Wiktorii, zwiększył się o 2 cm. przez miesiąc i klatka tyle samo. Podobno najważniejsze jest, żeby było zrównane, ponieważ jest na szczęście ok, więc mnie uspokoiła i pomimo małego ciemiączka kazała juz dawać witaminę d co 2 dzień, bo jest pochmurno.
Uspokoiła mnie, bo martwiłam się, że mała taka drobna i ma mała główkę.
Napewno teraz bedzie już ok.
 
najpóżniej do 18 miesiąca podobno, ale to bardzo róznie bywa, jednym mmówią ze za małe, innym że za duże, a lekarz na usg główki powiedział mi, że to jest bardzo indywidualna sprawa
 
Witam serdecznie :)
Jestem mamą pięciomiesięcznej Gabrysi, od jakiegoś czasu zauważyłam że dość często mojej córeczce pulsuje ciemiączko, nie wiem czy tak było wcześniej. Nie wiem czy mam się tym martwić bo słyszałam że może to być powowdem ciśnieniem . Może coś mi doradzicie, jakie są skutki takiego ciśnienia i kiedy mam się martwić. Na wizytę do lekarza idę dopiero za 3 tygodnie.
Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
 
Mojemu Marcelkowi też pulsuje, dla mnie to normalne ale jesli sie niepokoisz to jak pojdziesz do lekarza to mozesz zapytac :)
 
To normalne, że pulsuje, bo przeciez tam są naczynia krwionośne, piszą to czasem.
Objawem zbyt dużego ciśnienia w główce jest wypukłe ciemiączko.
 
reklama
Ja również czytałam w literaturze branżowej ;D że to normalne i wszystko Ok. Fakt, wygląda to ciut przerażająco jak tak pulsuje. ::)
 
Do góry